Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2023

Tårnby SK, d. 21 Jan 2023



Detaljer, 1. runde, Øst

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Københavns SK 1
               
99.46
     
Kent T Flåten 1979(M1) H Squat 87.80 275 295 302.5 275 30.76      
Kent T Flåten 1979(M1) H Squat 0 0.00      
Ole Olsen 1961(M3) H Bænk 93.40 157.5 160 160 160 17.31      
Ole Olsen 1961(M3) H Bænk 0 0.00      
Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) H Dødløft 76.00 180 190 195 195 23.76      
Mads Lehmann Broe 1996(S) H Dødløft 91.40 220 240 252.5 252.5 27.63      
Mads Lehmann Broe 1996(S) H Dødløft 0 0.00      

Tårnby SK 1
               
81.68
     
Morten F Hansen 1993(S) H Squat 108.12 277.5 302.5 302.5 30.52      
Morten F Hansen 1993(S) H Squat 0 0.00      
Jens Jepsen 1970(M2) H Bænk 110.96 200 207.5 212.5 212.5 21.20      
Jens Jepsen 1970(M2) H Bænk 0 0.00      
Kim D Hansen 1971(M2) H Dødløft 95.48 262.5 280 280 29.96      
Kim D Hansen 1971(M2) H Dødløft 0 0.00      

Københavns SK 3
               
62.52
     
Andreas Sørensen 1990(S) H Squat 97.58 212.5 227.5 237.5 237.5 25.14      
Andreas Sørensen 1990(S) H Squat 0 0.00      
Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) H Bænk 0 0.00      
Per Berndorff 1960(M3) H Dødløft 90.49 75 115 130 130 14.30      
Peter Hansen 1962(M3) H Dødløft 73.23 165 175 185 185 23.08      
Peter Hansen 1962(M3) H Dødløft 0 0.00      

Tårnby SK 2
               
59.15
     
Christian Cederquist 1993(S) H Squat 101.29 212.5 225 225 23.39      
Christian Cederquist 1993(S) H Squat 0 0.00      
Jonas Mølvig 1998(S) H Bænk 105.46 122.5 122.5 122.5 12.50      
Jonas Mølvig 1998(S) H Bænk 0 0.00      
Lars H Jensen 1955(M3) H Dødløft 89.37 210 220 225 210 23.26      
Lars H Jensen 1955(M3) H Dødløft 0 0.00      

Rødby M 1
               
57.87
     
Jacob H Krebs 1995(S) H Squat 142.28 185 195 205 205 18.70      
Jacob H Krebs 1995(S) H Squat 0 0.00      
Rasmus L Knudsen 1995(S) H Bænk 77.99 80 90 105 105 12.59      
Rasmus L Knudsen 1995(S) H Bænk 0 0.00      
Steffen Hansen 1993(S) H Dødløft 104.95 250 260 260 26.58      
Steffen Hansen 1993(S) H Dødløft 0 0.00      

Københavns SK 2
               
52.24
     
David M Nielsen 1997(S) H Squat 97.70 245 255 265 265 28.03      
David M Nielsen 1997(S) H Squat 0 0.00      
Per Berndorff 1960(M3) H Bænk 0 0.00      
Amalie C Stok 1999(S) D Dødløft 103.11 130 155 165 165 24.21      
Amalie C Stok 1999(S) D Dødløft 0 0.00      

Tårnby SK 3
               
22.34
     
Jan Sahlgren 1960(M3) H Dødløft 80.50 175 190 190 22.34      
Jan Sahlgren 1960(M3) H Dødløft 0 0.00      

Tårnby SK 4
               
20.89
     
Claus Jørgensen 1964(M2) H Dødløft 100.25 185 195 200 200 20.89      
Claus Jørgensen 1964(M2) H Dødløft 0 0.00      

Københavns SK 4
               
13.20
     
Per Berndorff 1960(M3) H Squat 90.49 0 0.00      
Per Berndorff 1960(M3) H Squat 90.49 100 120 120 13.20      
Senior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Rødby M 1
               
93.69
     
Magnus H Hedegård 2004(J) H Squat 77.54 150 160 170 170 24.36      
Rasmus L Knudsen 1995(S) H Squat 77.99 180 190 190 190 27.15      
Rasmus L Knudsen 1995(S) H Squat 0 0.00      
Jacob H Krebs 1995(S) H Bænk 142.28 120 125 130 125 13.54      
Jacob H Krebs 1995(S) H Bænk 0 0.00      
Magnus H Hedegård 2004(J) H Dødløft 77.64 200 200 28.64      
Magnus H Hedegård 2004(J) H Dødløft 0 0.00      

Københavns SK 2
               
92.62
     
Tim K Hammer 1998(S) H Squat 91.24 160 170 180 180 23.77      
Tim K Hammer 1998(S) H Squat 0 0.00      
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 82.41 130 137.5 142.5 137.5 19.10      
Per Berndorff 1960(M3) H Bænk 90.49 150 150 150 150 19.89      
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 0 0.00      
Thomas N Hansen 1975(M1) H Dødløft 92.38 207.5 217.5 227.5 227.5 29.86      
Thomas N Hansen 1975(M1) H Dødløft 0 0.00      

Roskilde AK 2
               
83.17
     
Peter Sørensen 1992(S) H Squat 81.10 165 177.5 187.5 187.5 26.26      
Peter Sørensen 1992(S) H Squat 0 0.00      
Frederik S Haslund 1992(S) H Bænk 87.23 140 145 145 140 18.90      
Frederik S Haslund 1992(S) H Bænk 0 0.00      
Regin SGA Stergakis 2002(J) H Dødløft 110.37 315 330 330 315 38.01      
Regin SGA Stergakis 2002(J) H Dødløft 0 0.00      

Tårnby SK 1
               
82.47
     
Lucas Bernardo Villinger 1997(S) H Squat 69.28 187.5 187.5 28.49      
Lucas Bernardo Villinger 1997(S) H Squat 0 0.00      
Morten F Hansen 1993(S) H Bænk 108.12 170 170 20.71      
Morten F Hansen 1993(S) H Bænk 0 0.00      
Christian Cederquist 1993(S) H Dødløft 101.29 250 265 265 33.27      
Christian Cederquist 1993(S) H Dødløft 0 0.00      

Roskilde AK 1
               
73.90
     
Nicolai B Kriegbaum 1996(S) H Squat 79.49 210 220 230 230 32.54      
Nicolai B Kriegbaum 1996(S) H Squat 0 0.00      
Allan S Kornval 1944(M4) H Bænk 95.28 70 70 80 80 10.34      
Allan S Kornval 1944(M4) H Bænk 0 0.00      
Joakim L Bilyk 1999(S) H Dødløft 80.06 190 205 220 220 31.02      
Joakim L Bilyk 1999(S) H Dødløft 0 0.00      

Københavns SK 1
               
67.72
     
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 157.06 275 300 320 320 33.39      
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 0 0.00      
Andreas Sørensen 1990(S) H Bænk 97.58 172.5 172.5 172.5 0 0.00      
Andreas Sørensen 1990(S) H Bænk 0 0.00      
Gustav Heide-Jørgensen 1998(S) H Dødløft 84.33 240 250 250 34.33      
Gustav Heide-Jørgensen 1998(S) H Dødløft 0 0.00      

Tårnby SK 2
               
38.71
     
Jens Jepsen 1970(M2) H Squat 110.96 185 195 202.5 202.5 24.37      
Jens Jepsen 1970(M2) H Squat 0 0.00      
Lars H Jensen 1955(M3) H Bænk 89.37 107.5 107.5 14.34      
Lars H Jensen 1955(M3) H Bænk 0 0.00      
Jens Jepsen 1970(M2) H Dødløft 0 0.00      

Københavns SK 3
               
31.82
     
Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) H Squat 0 0.00      
Anna K Haar 1993(S) D Bænk 84.27 85 90 95 90 16.98      
Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) H Bænk 76.00 95 100 102.5 102.5 14.84      
Anna K Haar 1993(S) D Bænk 0 0.00      
Per Berndorff 1960(M3) H Dødløft 0 0.00      

Tårnby SK 3
               
20.39
     
Jan Sahlgren 1960(M3) H Squat 80.50 135 145 145 20.39      
Jan Sahlgren 1960(M3) H Squat 0 0.00      

Rødby M 2
               
20.39
     
Magnus H Hedegård 2004(J) H Bænk 0 0.00      
Lars W Olsen 1966(M2) H Dødløft 104.81 120 140 165 165 20.39      
Lars W Olsen 1966(M2) H Dødløft 0 0.00      

Tårnby SK 0
               
     
Jens Jepsen 1970(M2) H 0 0.00      
Junior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Ares 1
               
77.46
     
Jonathan Nielsen 2002(J) H Squat 94.07 192.5 205 205 205 26.67      
Jonathan Nielsen 2002(J) H Squat 0 0.00      
Jens Kjærdgaard 2001(J) H Bænk 93.34 120 130 140 130 16.98      
Jens Kjærdgaard 2001(J) H Bænk 0 0.00      
Janus Jespersen 2003(J) H Dødløft 105.94 240 260 275 275 33.81      
Janus Jespersen 2003(J) H Dødløft 0 0.00      

Københavns SK 3
               
25.34
     
Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) H Squat 76.00 155 165 175 175 25.34      

Københavns SK 1
               
16.85
     
Ruben N Donde 2001(J) H Bænk 74.26 107.5 112.5 115 115 16.85      
Ruben N Donde 2001(J) H Bænk 0 0.00      
Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) H Dødløft 0 0.00      

Rødby M 2
               
16.12
     
Magnus H Hedegård 2004(J) H Bænk 77.54 105 112.5 112.5 16.12      

Rødby M 1
               
13.61
     
Magnus H Hedegård 2004(J) H Squat 0 0.00      
Caroline W Olsen 2007(SJ) D Bænk 67.74 60 65 65 65 13.61      
Caroline W Olsen 2007(SJ) D Bænk 0 0.00      


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt