Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

Divisionsturnering 2023


Detaljer, 2. runde

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Aarhus AK 1
                 
81.27
   
Jonas G Højer 1999(S) H Squat 103.88 265 272.5 275 275   28.25    
Martin Jensen 1992(S) H Bænk 92.88 232.5 237.5 237.5 237.5   25.77    
Adam E Karsø 2000(J) H Dødløft 103.60 250 260 265 265   27.25    

Tårnby SK 1
                 
78.48
   
Kim D Hansen 1971(M2) H Squat 85.49 240 257.5 257.5   29.23    
Jonas Mølvig 1998(S) H Bænk 104.57 162.5 175 190 162.5   16.64    
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Dødløft 92.58 280 300 322.5 300   32.61    

Københavns SK 2
                 
76.57
   
Ole Olsen 1961(M3) H Squat 93.27 240 250 252.5 250   27.07    
Kent T Flåten 1979(M1) H Bænk 87.09 215 230 240 230   25.84    
Tim K Hammer 1998(S) H Dødløft 94.55 220 237.5 240 220   23.66    

Horsens SK 1
                 
74.26
   
Nora B Jensen 1982(M1) D Squat 75.16 165 172.5 177.5 172.5   28.45    
Mathias R Vestergaard 2002(J) H Bænk 94.17 145 155 160 155   16.70    
Tobias Sørensen 2004(J) H Dødløft 74.04 220 235 240 235   29.11    

Københavns SK 3
                 
64.03
   
Anton Ellermann 1999(S) H Squat 90.36 180 190 200 200   22.02    
Thomas N Hansen 1975(M1) H Bænk 92.62 125 132.5 137.5 132.5   14.40    
Julie A Hansen 1991(S) D Dødløft 77.75 160 170 175 170   27.61    

Københavns SK 1
                 
56.42
   
Amalie C Stok 1999(S) D Squat 106.82 205 215 217.5 215   31.24    
Julie A Hansen 1991(S) D Bænk 77.75 155 155 155 155   25.18    
Nickolaj Olsen 1994(S) H Dødløft 93.30 277.5 280 280 0   0.00    

Rødby M 1
                 
50.55
   
William Clark 1958(M3) H Squat 89.09 120 130 140 140   15.53    
Adrian H Hedegaard 2008(SJ) H Bænk 51.24 45 50 55 55   8.99    
Ulrik Schlegel 1990(S) H Dødløft 66.31 170 185 195 195   26.03    

Tårnby SK 2
                 
46.43
   
Jan Sahlgren 1960(M3) H Squat 76.54 175 180 190 180   21.83    
Jens Jepsen 1970(M2) H Dødløft 106.81 210 227.5 242.5 242.5   24.60    

Tårnby SK 3
                 
40.75
   
Tanja S Ehlers 1981(M1) D Squat 76.45 90 110 115 115   18.82    
Claus Jørgensen 1964(M2) H Dødløft 102.88 200 212.5 225 212.5   21.93    

Københavns SK 4
                 
36.77
   
Per Berndorff 1960(M3) H Squat 87.88 75 105 115 115   12.86    
Christian S Duelund 1985(S) H Bænk 93.80 100 110 110 100   10.80    
Jesper R Madsen 1970(M2) H Dødløft 131.06 120 130 140 140   13.11    

Københavns SK 5
                 
12.86
   
Per Berndorff 1960(M3) H Dødløft 87.88 75 115 165 115   12.86    
Senior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Københavns SK 2
                 
88.76
   
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 156.88 285 300 300   31.31    
Jonathan Gelslev 1990(S) H Bænk 105.10 180 185 190 185   22.83    
Gustav Heide-Jørgensen 1998(S) H Dødløft 86.25 235 245 255 255   34.62    

AK Nordland 1
                 
85.74
   
Martin Dahm 1978(M1) H Squat 91.01 180 190 205 205   27.10    
Frederik A Jensen 1998(S) H Bænk 83.34 147.5 155 162.5 162.5   22.45    
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H Dødløft 91.89 225 260 275 275   36.19    

Københavns SK 1
                 
83.37
   
Nickolaj Olsen 1994(S) H Squat 93.30 227.5 237.5 245 245   32.00    
Martine I Jørgensen 1997(S) D Bænk 63.37 77.5 82.5 90 90   19.62    
Kent T Flåten 1979(M1) H Dødløft 87.09 215 225 235 235   31.75    

Tårnby SK 1
                 
82.84
   
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Squat 92.58 237.5 250 260 260   34.09    
Jonas Mølvig 1998(S) H Bænk 104.57 130 135 135   16.70    
Kim D Hansen 1971(M2) H Dødløft 85.49 215 227.5 235 235   32.05    

Københavns SK 3
                 
81.70
   
Elias L Madsen 1996(S) H Squat 109.04 200 230 250 250   30.33    
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 82.15 132.5 140 145 145   20.18    
Oskar S Lund 1998(S) H Dødløft 82.76 205 220 225 225   31.19    

Rødby M 1
                 
78.73
   
Magnus H Hedegård 2004(J) H Squat 81.63 187.5 200 205 200   27.92    
Caroline W Olsen 2007(SJ) D Bænk 67.45 60 65 70 70   14.69    
Alexander Bondeé 2001(J) H Dødløft 76.31 225 250 265 250   36.12    

Pure PP 1
                 
76.88
   
Andreas Klug 1984(S) H Squat 84.30 175 195 215 215   29.53    
Emil Christiansen 1999(S) H Bænk 100.58 127.5 135 140 135   17.01    
Kasper D Gram 1986(S) H Dødløft 93.50 210 220 232.5 232.5   30.34    

Roskilde AK 2
                 
73.24
   
Jesper S Clausen 1987(S) H Squat 98.36 180 187.5 190 190   24.19    
Jasmin Celik 1996(S) D Bænk 58.09 62.5 67.5 70 67.5   15.61    
Naja G Hansen 2007(SJ) D Dødløft 58.33 135 140 145 145   33.44    

Københavns SK 4
                 
71.03
   
Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) H Squat 81.97 185 195 205 205   28.56    
Astrid L Lausen 1996(S) D Bænk 80.35 72.5 80 80 72.5   13.94    
Anton Ellermann 1999(S) H Dødløft 90.36 185 195 215 215   28.53    

Hydra SK 1
                 
64.86
   
Yannick B Jørgensen 2005(SJ) H Squat 123.58 195 202.5 207.5 207.5   23.82    
Peter L Bæk 1997(S) H Bænk 98.14 117.5 122.5 125 122.5   15.61    
Audrick B Dantinne 2002(J) H Dødløft 84.19 170 185 190 185   25.43    

AK Odin 1
                 
64.19
   
Emil Pedersen 2007(SJ) H Squat 77.44 170 180 185 185   26.53    
John Smedemark 1976(M1) H Bænk 88.36 110 115 117.5 115   15.43    
Kim Nielsen 1982(M1) H Dødløft 133.47 150 180 200 200   22.23    

Horsens SK 1
                 
63.06
   
Jette A Lindbjerg 1991(S) D Squat 72.05 92.5 95 100 100   20.24    
Abris Babicz 2001(J) H Bænk 85.41 140 142.5 142.5 140   19.10    
Tom Jensen 1959(M3) H Dødløft 81.71 150 160 170 170   23.72    

Tårnby SK 2
                 
62.32
   
Jens Jepsen 1970(M2) H Squat 106.81 185 200 200   24.50    
Jan Sahlgren 1960(M3) H Bænk 76.54 80 85 85   12.26    
Tanja S Ehlers 1981(M1) D Dødløft 76.45 107.5 115 130 130   25.56    

Københavns SK 5
                 
55.98
   
Thomas N Hansen 1975(M1) H Squat 92.62 140 150 160 160   20.97    
Per Berndorff 1960(M3) H Bænk 87.88 100 115 115 115   15.47    
Christian S Duelund 1985(S) H Dødløft 93.80 150 150   19.54    

Rødby M 2
                 
53.07
   
Ulrik Schlegel 1990(S) H Squat 66.31 130 140 140 140   21.77    
Masar FA Alhaikal 1994(S) H Bænk 129.38 80 90 100 100   11.26    
William Clark 1958(M3) H Dødløft 89.09 120 130 150 150   20.04    

Tårnby SK 3
                 
21.25
   
Claus Jørgensen 1964(M2) H Squat 102.28 155 165 170 170   21.25    
Junior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Djurs SK 1
                 
83.78
   
Frederik S Eskildsen 2003(J) H Squat 84.31 195 207.5 215 207.5   28.50    
Rico RH Jensen 2003(J) H Bænk 83.54 105 110 115 110   15.18    
Leon Pham 2001(J) H Dødløft 67.35 235 250 260 260   40.10    

Københavns SK 1
                 
82.00
   
Emil Ottosen 2001(J) H Squat 82.84 200 215 225 225   31.18    
Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) H Bænk 81.97 110 117.5 120 117.5   16.37    
Rasmus K Riishøj 2000(J) H Dødløft 83.75 225 235 250 250   34.45    

Pure PP 1
                 
68.62
   
Sofie N Jørgensen 2004(J) D Squat 75.41 90 95 100 100   19.79    
Victor E Fuglsang 2003(J) H Bænk 97.54 147.5 157.5 170 157.5   20.13    
Ida W Nielsen 2002(J) D Dødløft 65.98 120 135 140 135   28.70    

Rødby M 1
                 
63.64
   
Alexander Bondeé 2001(J) H Squat 76.31 175 190 190   27.45    
Magnus H Hedegård 2004(J) H Bænk 81.63 110 120 125 125   17.45    
Adrian H Hedegaard 2008(SJ) H Dødløft 51.24 80 92.5 105 105   18.74    

Horsens SK 1
                 
62.61
   
Oskar V Snedker 2003(J) H Squat 85.35 130 140 145 145   19.79    
Sarah Laursen 2004(J) D Bænk 71.08 65 70 72.5 70   14.27    
Mathias R Jensen 2004(J) H Dødløft 82.04 185 195 205 205   28.55    

Pure PP 2
                 
62.19
   
Peter I Jensen-Smidt 2002(J) H Squat 100.76 180 195 210 195   24.55    
Simon B Pedersen 2003(J) H Bænk 85.98 70 75 77.5 75   10.20    
Noah Keldsen 2002(J) H Dødløft 102.77 200 210 220 220   27.44    

Haderslev SK 2
                 
50.65
   
Laust G Rosenkilde 2008(SJ) H Squat 79.98 120 130 135 135   19.04    
Lærke KJ Leth 2008(SJ) D Bænk 85.68 40 45 47.5 45   8.43    
Nikolaj Emmen 2008(SJ) H Dødløft 67.09 140 150 160 150   23.18    


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt