Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

TSK Cup, Klassisk 2022

Tårnby SK, d. 9-11 Dec 2022


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points

Damer Senior
47 kg
- Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK
57 kg
- Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S
- Camilla K Cullum 1985(S) Københavns SK
63 kg
- Mathilde Østergaard 1994(S) Aarhus SVK
- Martine I Jørgensen 1997(S) Københavns SK
- Anne Sofie S Nilausen 1987(S) Aarhus AK
- Maisa ML Kock-petersen 2000(J) Københavns SK
69 kg
- Nanna Malmgaard 1998(S) Sportscenter
- Caroline AS Skovlind 1998(S) Norce
- Shannon Bøgkjær 1997(S) Target
- Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF
- Mille O Høyer 1996(S) Pure PP
- Maria V Skotner 1996(S) Københavns SK
- Ida W Nielsen 2002(J) Pure PP
- Caroline W Olsen 2007(SJ) Rødby M
- Celina Sørensen 2006(SJ) Haderslev SK
- Sebine CM Nielsen 1999(J) Roskilde AK
- Stina Søndergaard 1996(S) Target
76 kg
- Rebekka R Andersen 1996(S) Ares
- Sofie S Bengtson 1997(S) VK Kono
- Annette Pedersen 1968(M2) Aarhus AK
- Katrine H Stenvang 2001(J) AK Frem
- Signe S Holm 1998(S) Aarhus SVK
- Linda Thomsen 1990(S) Aarhus CF
- Frederikke G Bjerg 1998(S) Roskilde AK
- Tanja S Ehlers 1981(M1) Tårnby SK
- Klara W Holgersen 2001(J) Incrazy SL
- Mette K Knudsen 1993(S) Norce
- Camilla Christensen 1986(S) Aarhus CF
- Celina Düwel 1999(J) Sportshøjskolen
- Celine S Jensen 1990(S) Vesterbronx
- Therese R Johansen 1999(J) AK Nordland
84 kg
- Simone K Holm 1999(J) VK Kono
- Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK
- Ulrikke H Andersen 1998(S) Aarhus AK
- Klara H Bentsen 1999(J) Pure PP
- Mathilde D Skovgaard 1998(S) Københavns SK
- Louise F Nielsen 1982(M1) HG Styrkeløft
- Daniella BDC Esteves 2001(J) Roskilde AK
- Anita K Andersen 1995(S) Pure PP
- Karoline R Hald 1997(S) AK Frem
+84 kg
- Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK
- Siw Busborg 1995(S) Odense BBC
- Kira H Jensen 1990(S) Københavns SK
- Anna S Rye 1996(S) Pure PP
- Mette V Madsen 1961(M3) Odense BBC

Herrer Senior
59 kg
- Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK
- Danny C Huynh 1999(J) Aalborg SK
66 kg
- Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem
- Theodor Kongstad 2006(SJ) Incrazy SL
- Victor Ø Kolvig 2005(SJ) Rødby M
- Mohammad AS Karim 2002(J) Aarhus AK
- Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK
74 kg
- Alexander Bondeé 2001(J) Rødby M
- Emil Pedersen 2007(SJ) AK Odin
- Tomaz Radys 1985(S) Københavns SK
- Lucas Bernardo Villinger 1997(S) Tårnby SK
- Mads Houmann 2005(SJ) Roskilde AK
- Jan Sahlgren 1960(M3) Tårnby SK
- Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M
- Christian H Porsborg 2004(SJ) Haderslev SK
- Sebastian R Jacobsen 1994(S) Københavns SK
- Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M
- Birger Bogetoft 2008(SJ) Pure PP
- Victor Knudsen 1999(J) Københavns SK
- Jacob K Heise 2003(J) Thisted VF
- Viktor Jørgensen 2002(J) Target
- Christopher S Simonsen 1996(S) Hvidovre SF
83 kg
- Asger W Yde 2003(J) AK Nordland
- Pete Rsørensen 1992(S) Roskilde AK
- Christoffer Pold 2003(J) Pure PP
- Mathias Ølgaard 2004(SJ) Aalborg SK
- Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) Københavns SK
- August B Hjort 2006(SJ) AK Nordland
- Jørgen Nielsen 1963(M2) Tårnby SK
- Frederik K Christensen 1991(S) AK Atlas
- Samuel F Søndergaard 2000(J) Aarhus AK
- Giani-daniel Plingu 1985(S) Vesterbronx
- Thor R Johansen 1995(S) AK Nordland
- Gustav T Seyffart 2004(SJ) VK Kono
- Carl-william 1996(S) SDU Styrkeløft
- Johannes Perret-gentil 2002(J) Roskilde AK
- Mads Witthøft 1993(S) Pure PP
- Mathias Kloch 1995(S) VK Kono
- Ahmad S Habash 2006(SJ) Holstebro S
- Philip T Borg 2003(J) Target
- Simon B Pedersen 2003(J) Pure PP
- Martin S Thomasen 1990(S) Aarhus AK
- Andreas K-Jespersen 1991(S) Hvidovre SF
- Martin Bundgaard 2000(J) Aarhus AK
- Gustav Heide-Jørgensen 1998(S) Københavns SK
- Noel J Bøgh 2006(SJ) Target
- Thor Bengtsson 2005(SJ) Pure PP
- Malthe Røder 2001(J) Sportshøjskolen
- Emil Ottosen 2001(J) Københavns SK
- Frederik A Jensen 1998(S) AK Nordland
93 kg
- Martin Wilkens 1999(J) Haderslev SK
- Tim K Hammer 1998(S) Københavns SK
- Jens Kjærdgaard 2001(J) Ares
- Saxo L Skibye 2007(SJ) Target
- Thomas N Anderson 1999(J) Odense BBC
- Kasper Pørksen 1988(S) ER Powerlifting
- Robin L Jauer 1996(S) Vesterbronx
- Martin Faber 1982(M1) AK Frem
- Magnus H Winther 1999(J) Target
- Albert V Jensen 2003(J) Hvidovre SF
- Rune Ø Schrøder 2000(J) AK Nordland
- Victor E Fuglsang 2003(J) Pure PP
- Benjamin Cardel 1994(S) Hvidovre SF
- Mik Jønson 2005(SJ) AK Nordland
- Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK
- Jules B Colding 1966(M2) Hvidovre SF
- Jonas F Nielsen 2001(J) Rødby M
- Tore Beier 2002(J) Haderslev SK
- Karsten Fischer-vig 1972(M2) Københavns SK
- Jannick J Egede 2000(J) VK Kono
- Søren J Dich 1993(S) Pure PP
- Sebastian P Holt 1998(S) HG Styrkeløft
- Dan Jespersen 1985(S) Aarhus AK
- Kasper N Jensen 2003(J) Rødby M
- Frede F Jakobsen 2001(J) Københavns SK
- Mikkel B Øvlisen 1999(J) Hydra SK
- Rasmus Sjøgren 1995(S) AK Frem
- Jacob R Mikkelsen 1997(S) AK Nordland
- Thomas M Schaer 1990(S) Hvidovre SF
- Uzay D Dinc 1997(S) Hvidovre SF
- Daniel H Machado 1998(S) Target
- Morten J Kyvsgaard 1998(S) Albertslund SF
- Rasmus Skriver 1994(S) Aarhus CF
- Lucas O Rasmussen 1998(S) HG Styrkeløft
- Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK
- Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem
- Rasmus L Jørgensen 1994(S) Hvidovre SF
105 kg
- Jonas Mølvig 1998(S) Tårnby SK
- Asbjørn N Nielsen 1999(J) Atlas MF
- Laurits A Mathiassen 1997(S) Norce
- Regin SGA Stergakis 2002(J) Roskilde AK
- Henrik Kamper 1967(M2) Rødby M
- Tobias K Lauridsen 2002(J) AK Frem
- Malthe B Fuglkjær 2004(SJ) Gudenådalens SK
- Rune Olsen 1989(S) AK Odin
- Esben V Rasmussen 1997(S) Aarhus AK
- Vitalijus Grazinskas 2001(J) Gudenådalens SK
- Nicklas Levinsen 1980(M1) Københavns SK
- Christian Cederquist 1993(S) Tårnby SK
- Gabriel B Gosden 1997(S) Københavns SK
- Benjamin B Macintyre 2005(SJ) AK Nordland
- Jonathan Nielsen 2002(J) Ares
- Joachim Madsen 1999(J) Københavns SK
- Janus Jespersen 2003(J) Ares
- Noah Keldsen 2002(J) Pure PP
- Stig Bukli-eriksen 1990(S) Gudenådalens SK
- Tobias B Jensen 2002(J) VK Kono
- Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK
- Ulrik H Schmidt 2002(J) Haderslev SK
- Daniel B Nielsen 1995(S) Aarhus CF
- Philip Stehning 1974(M1) Rødby M
- Lukas F Hansen 1996(S) Københavns SK
- Herman M Hermansen 1976(M1) Target
- Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK
- Andreas F Dalsgaard 2001(J) Aarhus AK
120 kg
- Thomas Skov 1971(M2) Rødby M
- Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK
- Lars L Dahlgaard-Stokholm 1974(M1) Haderslev SK
- Martin Mygind 1991(S) Hvidovre SF
- Laurits E Due 2002(J) Atlas MF
- Sebastian Sabroe 1996(S) Aarhus AK
- Mikkel Lindgreen 1990(S) VK Kono
- Mads Østergaard 1995(S) Aarhus CF
- Rune H Zachariassen 1998(S) HG Styrkeløft
- Tobias W Jensen 1998(S) Ares
- Trygvi A Gaard 1997(S) HG Styrkeløft
- Emil B Sørensen 1998(S) Sportshøjskolen
+120 kg
- Alexander O Andersen 2000(J) Hvidovre SF
- Martin Simonsen 1999(J) Rødby M
- Jan Dam-Nielsen 1981(M1) Tårnby SK
- Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK
- Yannick B Jørgensen 2005(SJ) Hydra SK
- Hjalte C Bruhn-andersen 2005(SJ) VK Kono
- Jacob H Krebs 1995(S) Rødby M


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt