Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

DM Klassisk Bænkpres 2019

Horsens, d. 28 Sep 2019


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
57 kg
1. Marianne Nordstrøm 1980(S) Rødby M 70 75 75 70 82.292
63 kg
1. Kamilla W Bøgedal 1995(S) AK Jyden 100 107.5 100 107.970
72 kg
1. Annette Pedersen 1968(M2) Horsens SK 100 105 105 100 98.080
84 kg
1. Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK 87.5 92.5 100 100 89.960
2. Cecilie BE Rasmussen 1995(S) Roskilde AK 80 85 85 85 76.313
+84 kg
1. Annette R Christensen 1965(M2) Aarhus AK 127.5 127.5 132.5 132.5 105.311
2. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 110 120 120 110 91.047
3. Maria A Hansen 1994(S) Roskilde AK 65 70 75 75 64.800
4. Marie LS Veigert 1995(S) Aarhus AK 60 65 70 70 61.355

Damer Sub-Junior
63 kg
1. Karoline R Grønkjær 2001(SJ) Thisted VF 35 40 42.5 42.5 46.971

Damer Junior
72 kg
1. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 85 90 92.5 92.5 90.724
+84 kg
1. Linette Willumsen 1997(J) Thisted VF 40 47.5 52.5 47.5 42.156

Damer Masters 2
63 kg
1. Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 50 52.5 52.5 50 55.460
84 kg
1. Isodora ElsebethAnnamaria Nielsen 1960(M2) Roskilde AK 45 47.5 50 47.5 42.674

Damer Masters 3
84 kg
1. Kirsten Gylling 1957(M3) Grenå SK 60 62.5 65 62.5 58.656

Herrer Senior
66 kg
1. Quendrim Halili 1992(S) Grenå SK 55 60 65 65 52.436
74 kg
1. Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 120 130 130 93.834
2. Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 117.5 125 130 117.5 86.421
83 kg
1. Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 160 172.5 177.5 177.5 120.718
2. Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 165 170 170 170 114.886
3. Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 150 160 160 160 107.152
4. Frederik K Christensen 1991(S) AK Atlas 152.5 157.5 165 157.5 106.045
5. Mads JT Mark 1993(S) Aarhus SVK 155 157.5 170 157.5 105.446
6. Danny O Jensen 1988(S) Aarhus SVK 155 162.5 162.5 155 104.548
7. Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 130 140 150 140 93.870
8. Benjamin L Svendsen 1988(S) Videbæk SK 120 122.5 125 120 80.328
9. Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M 102.5 112.5 122.5 112.5 78.795
93 kg
1. Michael Herrmann 1988(S) Horsens SK 187.5 192.5 192.5 187.5 120.113
2. Morten Hegner 1989(S) Københavns SK 180 190 190 180 113.778
3. Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 157.5 165 170 170 107.729
4. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 157.5 162.5 167.5 162.5 102.749
105 kg
1. Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 170 180 192.5 192.5 115.096
2. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 185 190 195 190 113.715
120 kg
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 177.5 185 190 190 110.770
2. Peter H Eriksen 1970(M1) Rødby M 170 182.5 190 182.5 107.693
3. Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK 175 182.5 187.5 175 101.360
+120 kg
1. Niels Stærkjær 1966(M2) Aarhus AK 175 185 202.5 185 101.806
2. Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 165 172.5 177.5 172.5 98.739
3. Nicolaj Scupii 1994(S) Aalborg SK 162.5 170 177.5 170 97.478

Herrer Sub-Junior
59 kg
1. Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 62.5 65 67.5 65 57.701
83 kg
1. Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) Gudenådalens SK 80 85 87.5 87.5 59.710
2. Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 85 90 90 85 59.721

Herrer Junior
66 kg
1. Magnus H Berg-jensen 1997(J) PO Esbjerg 75 82.5 87.5 87.5 70.683
83 kg
1. Jakob LR Nielsen 2000(J) Pure PP 140 145 147.5 145 97.498
2. Kristoffer Moos 1996(J) AK Jyden 135 135 135 135 90.275
93 kg
1. Mathias F Rasmussen 1996(J) Aarhus AK 127.5 132.5 137.5 132.5 83.753
2. Peter Rasmussen 2000(J) Pure PP 110 115 120 115 73.807
105 kg
1. Nikolaj K Stidsen 1998(J) Pure PP 160 167.5 172.5 167.5 102.158
+120 kg
1. Lars Mogensen 1996(J) Pure PP 170 180 180 180 102.186

Herrer Masters 1
83 kg
1. Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 140 150 155 155 104.749
93 kg
1. Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 130 137.5 142.5 142.5 92.169
105 kg
1. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 140 150 160 160 100.496
120 kg
1. Michael Nørlev 1978(M1) Hjørring SS 150 160 165 165 96.971
+120 kg
1. Niels H Christensen 1977(M1) AK Jyden 190 197.5 200 200 112.500
2. Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 160 170 177.5 177.5 100.873

Herrer Masters 2
66 kg
1. Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 62.5 65 67.5 65 51.129
74 kg
1. Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 120 127.5 133 133 96.545
2. Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 82.5 87.5 90 87.5 63.026
83 kg
1. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 125 132.5 140 132.5 89.226
2. John Koedstrøm 1960(M2) Horsens SK 105 115 120 120 81.132
93 kg
1. Bent M Kristensen 1968(M2) Ares 150 154 155.5 155.5 98.758
2. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 140 150 156 140 89.250
105 kg
1. Kim Salby 1961(M2) AK Odin 100 140 142.5 140 87.934
2. Lars Guldberg 1963(M2) AK Nordland 140 142.5 142.5 140 84.728
3. Henrik Schougaard 1966(M2) Aarhus AK 130 135 137.5 135 80.865
4. Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 120 127.5 130 127.5 76.220

Herrer Masters 3
83 kg
1. Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 100 110 115 115 77.579
105 kg
1. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 117.5 125 127.5 127.5 77.303
2. Bjørn Nielsen 1959(M3) Roskilde AK 105 117.5 125 117.5 72.568
120 kg
1. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 135 142.5 145 145 84.999

Herrer Masters 4
66 kg
1. Fransisco Romero-karlsen 1944(M4) Teutonia 60 65 67.5 65 52.260
74 kg
1. John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 105 112.5 117.5 117.5 86.034
2. Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 62.5 65 65 62.5 47.631
83 kg
1. Henning Stenkjær 1947(M4) Teutonia 75 80 82.5 80 54.960
120 kg
1. Jan B Traulsen 1948(M4) Teutonia 125 132.5 140 132.5 78.679


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt