Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

DM Klassisk Bænkpres 2019

Horsens, d. 28 Sep 2019


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Københavns SK 46
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 12 12
Kent T Flåten 1979(M1) H 2. 9 21
Morten Hegner 1989(S) H 2. 9 30
Andreas Sørensen 1990(S) H 3. 8 38
Jonathan Gelslev 1990(S) H 3. 8 46
Johan S Madsen 1988(S) H 4. 7 53

2. Thisted VF 38
Dan Kristensen 1969(M2) H 1. 12 12
Thomas Thomsen 1989(S) H 2. 9 21
Kristinn Arnason 1986(S) H 2. 9 30
Jukka Rysgaard 1991(S) H 3. 8 38

3. Gudenådalens SK 24
Mads Pedersen 1989(S) H 1. 12 12
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 12 24

4. Grenå SK 12
Quendrim Halili 1992(S) H 1. 12 12

 . Aarhus AK 12
Niels Stærkjær 1966(M2) H 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Michael Herrmann 1988(S) H 1. 12 12

7. Aarhus SVK 11
Mads JT Mark 1993(S) H 5. 6 6
Danny O Jensen 1988(S) H 6. 5 11

 . Rødby M 11
Peter H Eriksen 1970(M1) H 2. 9 9
Rasmus L Knudsen 1995(S) H 9. 2 11

9. AK Nordland 9
Rune Glud 1982(S) H 2. 9 9

10. Aalborg SK 8
Nicolaj Scupii 1994(S) H 3. 8 8

11. AK Atlas 7
Frederik K Christensen 1991(S) H 4. 7 7

12. Sportshøjskolen 4
Frederik OT Mogensen 1994(S) H 7. 4 4

13. Videbæk SK 3
Benjamin L Svendsen 1988(S) H 8. 3 3

Damer Senior

1. Aarhus AK 28
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 12 12
Maria K Jensen 1985(S) D 2. 9 21
Marie LS Veigert 1995(S) D 4. 7 28

2. Roskilde AK 17
Cecilie BE Rasmussen 1995(S) D 2. 9 9
Maria A Hansen 1994(S) D 3. 8 17

3. Rødby M 12
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 1. 12 12

 . Københavns SK 12
Julie A Hansen 1991(S) D 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Annette Pedersen 1968(M2) D 1. 12 12

 . AK Jyden 12
Kamilla W Bøgedal 1995(S) D 1. 12 12

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Gudenådalens SK 21
Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) H 1. 12 12
Tobias H Juul 2002(SJ) H 2. 9 21

2. AK Frem 12
Luchas SE Karlson 2004(SJ) H 1. 12 12

 . Thisted VF 12
Karoline R Grønkjær 2001(SJ) D 1. 12 12

Damer & Herrer Junior

1. Pure PP 45
Lars Mogensen 1996(J) H 1. 12 12
Nikolaj K Stidsen 1998(J) H 1. 12 24
Jakob LR Nielsen 2000(J) H 1. 12 36
Peter Rasmussen 2000(J) H 2. 9 45

2. Aarhus AK 12
Mathias F Rasmussen 1996(J) H 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Kathrine J Forsberg 1996(J) D 1. 12 12

 . Thisted VF 12
Linette Willumsen 1997(J) D 1. 12 12

 . PO Esbjerg 12
Magnus H Berg-jensen 1997(J) H 1. 12 12

6. AK Jyden 9
Kristoffer Moos 1996(J) H 2. 9 9

Damer & Herrer Masters

1. Københavns SK 40
Kent T Flåten 1979(M1) H 1. 12 12
Simon Donde 1966(M2) H 1. 12 24
Peter Hansen 1962(M2) H 2. 9 33
Tim Nielsen 1965(M2) H 4. 7 40

2. Teutonia 36
Jan B Traulsen 1948(M4) H 1. 12 12
Henning Stenkjær 1947(M4) H 1. 12 24
Fransisco Romero-karlsen 1944(M4) H 1. 12 36

 . Grenå SK 36
Bo Jensen 1955(M3) H 1. 12 12
Kirsten Gylling 1957(M3) D 1. 12 24
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 12 36

4. AK Frem 24
Johnni Andersen 1977(M1) H 1. 12 12
Gert F Karlson 1966(M2) H 1. 12 24

5. Roskilde AK 21
Isodora ElsebethAnnamaria Nielsen 1960(M2) D 1. 12 12
Bjørn Nielsen 1959(M3) H 2. 9 21

 . Aalborg SK 21
John Terragni 1947(M4) H 1. 12 12
Jan Hoffmann 1972(M1) H 2. 9 21

 . SK Atlas 21
Allan Fuglsang 1950(M3) H 1. 12 12
Ole Madsen 1947(M4) H 2. 9 21

8. Aarhus AK 17
Bo Jensen 1967(M2) H 2. 9 9
Henrik Schougaard 1966(M2) H 3. 8 17

9. AK Odin 12
Kim Salby 1961(M2) H 1. 12 12

 . Ares 12
Bent M Kristensen 1968(M2) H 1. 12 12

 . Gudenådalens SK 12
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 1. 12 12

 . Hjørring SS 12
Michael Nørlev 1978(M1) H 1. 12 12

 . Tårnby SK 12
Hans Thyssing 1953(M3) H 1. 12 12

 . Thisted VF 12
Dan Kristensen 1969(M2) H 1. 12 12

 . AK Jyden 12
Niels H Christensen 1977(M1) H 1. 12 12

16. AK Nordland 9
Lars Guldberg 1963(M2) H 2. 9 9

 . Horsens SK 9
John Koedstrøm 1960(M2) H 2. 9 9
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Københavns SK 553.66
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 115.10 115.10
Kent T Flåten 1979(M1) H 2. 114.89 229.98
Morten Hegner 1989(S) H 2. 113.78 343.76
Andreas Sørensen 1990(S) H 3. 107.15 450.91
Johan S Madsen 1988(S) H 4. 102.75 553.66
Jonathan Gelslev 1990(S) H 3. 101.36 655.02

2. Thisted VF 386.72
Jukka Rysgaard 1991(S) H 3. 107.73 107.73
Thomas Thomsen 1989(S) H 2. 98.74 206.47
Dan Kristensen 1969(M2) H 1. 93.83 300.30
Kristinn Arnason 1986(S) H 2. 86.42 386.72

3. Gudenådalens SK 231.49
Mads Pedersen 1989(S) H 1. 120.72 120.72
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 110.77 231.49

4. Aarhus SVK 209.99
Mads JT Mark 1993(S) H 5. 105.45 105.45
Danny O Jensen 1988(S) H 6. 104.55 209.99

5. Rødby M 186.49
Peter H Eriksen 1970(M1) H 2. 107.69 107.69
Rasmus L Knudsen 1995(S) H 9. 78.80 186.49

6. Horsens SK 120.11
Michael Herrmann 1988(S) H 1. 120.11 120.11

7. AK Nordland 113.72
Rune Glud 1982(S) H 2. 113.72 113.72

8. AK Atlas 106.05
Frederik K Christensen 1991(S) H 4. 106.05 106.05

9. Aarhus AK 101.81
Niels Stærkjær 1966(M2) H 1. 101.81 101.81

10. Aalborg SK 97.48
Nicolaj Scupii 1994(S) H 3. 97.48 97.48

11. Sportshøjskolen 93.87
Frederik OT Mogensen 1994(S) H 7. 93.87 93.87

12. Videbæk SK 80.33
Benjamin L Svendsen 1988(S) H 8. 80.33 80.33

13. Grenå SK 52.44
Quendrim Halili 1992(S) H 1. 52.44 52.44

Damer Senior

1. Aarhus AK 257.71
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 105.31 105.31
Maria K Jensen 1985(S) D 2. 91.05 196.36
Marie LS Veigert 1995(S) D 4. 61.36 257.71

2. Roskilde AK 141.11
Cecilie BE Rasmussen 1995(S) D 2. 76.31 76.31
Maria A Hansen 1994(S) D 3. 64.80 141.11

3. AK Jyden 107.97
Kamilla W Bøgedal 1995(S) D 1. 107.97 107.97

4. Horsens SK 98.08
Annette Pedersen 1968(M2) D 1. 98.08 98.08

5. Københavns SK 89.96
Julie A Hansen 1991(S) D 1. 89.96 89.96

6. Rødby M 82.29
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 1. 82.29 82.29

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Gudenådalens SK 119.43
Tobias H Juul 2002(SJ) H 2. 59.72 59.72
Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) H 1. 59.71 119.43

2. AK Frem 57.70
Luchas SE Karlson 2004(SJ) H 1. 57.70 57.70

3. Thisted VF 46.97
Karoline R Grønkjær 2001(SJ) D 1. 46.97 46.97

Damer & Herrer Junior

1. Pure PP 375.65
Lars Mogensen 1996(J) H 1. 102.19 102.19
Nikolaj K Stidsen 1998(J) H 1. 102.16 204.34
Jakob LR Nielsen 2000(J) H 1. 97.50 301.84
Peter Rasmussen 2000(J) H 2. 73.81 375.65

2. Horsens SK 90.72
Kathrine J Forsberg 1996(J) D 1. 90.72 90.72

3. AK Jyden 90.28
Kristoffer Moos 1996(J) H 2. 90.28 90.28

4. Aarhus AK 83.75
Mathias F Rasmussen 1996(J) H 1. 83.75 83.75

5. PO Esbjerg 70.68
Magnus H Berg-jensen 1997(J) H 1. 70.68 70.68

6. Thisted VF 42.16
Linette Willumsen 1997(J) D 1. 42.16 42.16

Damer & Herrer Masters

1. Københavns SK 333.22
Kent T Flåten 1979(M1) H 1. 104.75 104.75
Simon Donde 1966(M2) H 1. 89.23 193.98
Tim Nielsen 1965(M2) H 4. 76.22 270.20
Peter Hansen 1962(M2) H 2. 63.03 333.22

2. Grenå SK 191.70
Bo Jensen 1955(M3) H 1. 77.58 77.58
Kirsten Gylling 1957(M3) D 1. 58.66 136.24
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 55.46 191.70

3. Aalborg SK 186.91
Jan Hoffmann 1972(M1) H 2. 100.87 100.87
John Terragni 1947(M4) H 1. 86.03 186.91

4. Teutonia 185.90
Jan B Traulsen 1948(M4) H 1. 78.68 78.68
Henning Stenkjær 1947(M4) H 1. 54.96 133.64
Fransisco Romero-karlsen 1944(M4) H 1. 52.26 185.90

5. Aarhus AK 170.12
Bo Jensen 1967(M2) H 2. 89.25 89.25
Henrik Schougaard 1966(M2) H 3. 80.87 170.12

6. AK Frem 151.63
Johnni Andersen 1977(M1) H 1. 100.50 100.50
Gert F Karlson 1966(M2) H 1. 51.13 151.63

7. SK Atlas 132.63
Allan Fuglsang 1950(M3) H 1. 85.00 85.00
Ole Madsen 1947(M4) H 2. 47.63 132.63

8. Roskilde AK 115.24
Bjørn Nielsen 1959(M3) H 2. 72.57 72.57
Isodora ElsebethAnnamaria Nielsen 1960(M2) D 1. 42.67 115.24

9. AK Jyden 112.50
Niels H Christensen 1977(M1) H 1. 112.50 112.50

10. Ares 98.76
Bent M Kristensen 1968(M2) H 1. 98.76 98.76

11. Hjørring SS 96.97
Michael Nørlev 1978(M1) H 1. 96.97 96.97

12. Thisted VF 96.55
Dan Kristensen 1969(M2) H 1. 96.55 96.55

13. Gudenådalens SK 92.17
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 1. 92.17 92.17

14. AK Odin 87.93
Kim Salby 1961(M2) H 1. 87.93 87.93

15. AK Nordland 84.73
Lars Guldberg 1963(M2) H 2. 84.73 84.73

16. Horsens SK 81.13
John Koedstrøm 1960(M2) H 2. 81.13 81.13

17. Tårnby SK 77.30
Hans Thyssing 1953(M3) H 1. 77.30 77.30


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt