Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

DM Klassisk Bænkpres 2019

Horsens, d. 28 Sep 2019


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt WF Lot BP Points

Damer Senior
57 kg
1. Marianne Nordstrøm 1980(S) Rødby M 56.06 1.1756 26 70 82.29
63 kg
1. Kamilla W Bøgedal 1995(S) AK Jyden 62.56 1.0797 24 100 107.97
72 kg
1. Annette Pedersen 1968(M2) Horsens SK 71.48 0.9808 20 100 98.08
84 kg
1. Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK 82.56 0.8996 30 100 89.96
2. Cecilie BE Rasmussen 1995(S) Roskilde AK 82.88 0.8978 23 85 76.31
+84 kg
1. Annette R Christensen 1965(M2) Aarhus AK 124.20 0.7948 21 132.5 105.31
2. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 102.12 0.8277 22 110 91.05
3. Maria A Hansen 1994(S) Roskilde AK 90.02 0.8640 28 75 64.80
4. Marie LS Veigert 1995(S) Aarhus AK 87.10 0.8765 29 70 61.36

Damer Sub-Junior
63 kg
1. Karoline R Grønkjær 2001(SJ) Thisted VF 60.68 1.1052 12 42.5 46.97

Damer Junior
72 kg
1. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 71.48 0.9808 4 92.5 90.72
+84 kg
1. Linette Willumsen 1997(J) Thisted VF 84.82 0.8875 15 47.5 42.16

Damer Masters 2
63 kg
1. Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 60.40 1.1092 25 50 55.46
84 kg
1. Isodora ElsebethAnnamaria Nielsen 1960(M2) Roskilde AK 82.78 0.8984 31 47.5 42.67

Damer Masters 3
84 kg
1. Kirsten Gylling 1957(M3) Grenå SK 76.58 0.9385 27 62.5 58.66

Herrer Senior
66 kg
1. Quendrim Halili 1992(S) Grenå SK 63.90 0.8067 78 65 52.44
74 kg
1. Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 73.64 0.7218 74 130 93.83
2. Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 71.76 0.7355 72 117.5 86.42
83 kg
1. Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 80.48 0.6801 76 177.5 120.72
2. Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 81.32 0.6758 79 170 114.89
3. Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 82.54 0.6697 70 160 107.15
4. Frederik K Christensen 1991(S) AK Atlas 81.82 0.6733 73 157.5 106.05
5. Mads JT Mark 1993(S) Aarhus SVK 82.58 0.6695 71 157.5 105.45
6. Danny O Jensen 1988(S) Aarhus SVK 81.58 0.6745 80 155 104.55
7. Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 82.38 0.6705 69 140 93.87
8. Benjamin L Svendsen 1988(S) Videbæk SK 82.60 0.6694 77 120 80.33
9. Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M 76.92 0.7004 75 112.5 78.80
93 kg
1. Michael Herrmann 1988(S) Horsens SK 89.40 0.6406 91 187.5 120.11
2. Morten Hegner 1989(S) Københavns SK 91.82 0.6321 92 180 113.78
3. Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 91.34 0.6337 89 170 107.73
4. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 91.74 0.6323 95 162.5 102.75
105 kg
1. Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 104.84 0.5979 94 192.5 115.10
2. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 104.54 0.5985 85 190 113.72
120 kg
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 113.56 0.5830 86 190 110.77
2. Peter H Eriksen 1970(M1) Rødby M 109.04 0.5901 90 182.5 107.69
3. Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK 116.42 0.5792 93 175 101.36
+120 kg
1. Niels Stærkjær 1966(M2) Aarhus AK 155.82 0.5503 96 185 101.81
2. Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 122.34 0.5724 88 172.5 98.74
3. Nicolaj Scupii 1994(S) Aalborg SK 121.42 0.5734 84 170 97.48

Herrer Sub-Junior
59 kg
1. Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 57.48 0.8877 7 65 57.70
83 kg
1. Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) Gudenådalens SK 80.06 0.6824 5 87.5 59.71
2. Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 76.56 0.7026 8 85 59.72

Herrer Junior
66 kg
1. Magnus H Berg-jensen 1997(J) PO Esbjerg 63.80 0.8078 11 87.5 70.68
83 kg
1. Jakob LR Nielsen 2000(J) Pure PP 82.00 0.6724 9 145 97.50
2. Kristoffer Moos 1996(J) AK Jyden 82.74 0.6687 13 135 90.28
93 kg
1. Mathias F Rasmussen 1996(J) Aarhus AK 91.82 0.6321 10 132.5 83.75
2. Peter Rasmussen 2000(J) Pure PP 89.08 0.6418 6 115 73.81
105 kg
1. Nikolaj K Stidsen 1998(J) Pure PP 99.48 0.6099 14 167.5 102.16
+120 kg
1. Lars Mogensen 1996(J) Pure PP 127.42 0.5677 16 180 102.19

Herrer Masters 1
83 kg
1. Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 81.32 0.6758 56 155 104.75
93 kg
1. Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 87.76 0.6468 60 142.5 92.17
105 kg
1. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 93.02 0.6281 55 160 100.50
120 kg
1. Michael Nørlev 1978(M1) Hjørring SS 110.46 0.5877 57 165 96.97
+120 kg
1. Niels H Christensen 1977(M1) AK Jyden 134.26 0.5625 58 200 112.50
2. Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 126.72 0.5683 64 177.5 100.87

Herrer Masters 2
66 kg
1. Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 65.86 0.7866 49 65 51.13
74 kg
1. Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 73.06 0.7259 47 133 96.55
2. Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 73.86 0.7203 50 87.5 63.03
83 kg
1. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 81.80 0.6734 42 132.5 89.23
2. John Koedstrøm 1960(M2) Horsens SK 81.26 0.6761 37 120 81.13
93 kg
1. Bent M Kristensen 1968(M2) Ares 90.94 0.6351 39 155.5 98.76
2. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 90.24 0.6375 44 140 89.25
105 kg
1. Kim Salby 1961(M2) AK Odin 93.02 0.6281 40 140 87.93
2. Lars Guldberg 1963(M2) AK Nordland 101.42 0.6052 48 140 84.73
3. Henrik Schougaard 1966(M2) Aarhus AK 104.30 0.5990 46 135 80.87
4. Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 104.90 0.5978 36 127.5 76.22

Herrer Masters 3
83 kg
1. Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 81.56 0.6746 59 115 77.58
105 kg
1. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 100.96 0.6063 61 127.5 77.30
2. Bjørn Nielsen 1959(M3) Roskilde AK 96.54 0.6176 54 117.5 72.57
120 kg
1. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 111.44 0.5862 65 145 85.00

Herrer Masters 4
66 kg
1. Fransisco Romero-karlsen 1944(M4) Teutonia 64.16 0.8040 41 65 52.26
74 kg
1. John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 72.20 0.7322 43 117.5 86.03
2. Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 68.50 0.7621 35 62.5 47.63
83 kg
1. Henning Stenkjær 1947(M4) Teutonia 79.22 0.6870 38 80 54.96
120 kg
1. Jan B Traulsen 1948(M4) Teutonia 106.98 0.5938 45 132.5 78.68


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt