Resultater

Jørgen Krog Cup Bænkpres 2019

Videbæk Styrkesport, d. 27 Apr 2019


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
52 kg
1. Lonnie B Pedersen 1975(M1) AK Frem 65 67.5 70 67.5 84.524
63 kg
1. Kamilla W Bøgedal 1995(S) AK Jyden 108 115 115 115 123.763
2. Sara Nielsen 1994(S) AK Jyden 57.5 57.5 62.5 62.5 68.019
72 kg
1. Laura G Bramsen 1993(S) AK Jyden 65 70 72.5 72.5 73.022
84 kg
1. Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 77.5 82.5 85 82.5 74.918
2. Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 67.5 72.5 72.5 67.5 61.641
3. Marie LS Veigert 1995(S) Aarhus AK 57.5 60 62.5 62.5 56.219
+84 kg
1. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 105 110 115 115 95.312

Damer Sub-Junior
52 kg
1. Caroline MR Jacobi 2001(SJ) AK Jyden 50 55 55 50 63.565
63 kg
1. Karoline R Grønkjær 2001(SJ) Thisted VF 35 40 45 40 44.508

Damer Junior
72 kg
1. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 80 85 90 85 86.420
2. Julie M Nielsen 1997(J) Thisted VF 40 47.5 52.5 47.5 49.471

Damer Masters 2
63 kg
1. Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 50 55 57.5 55 61.826

Damer Masters 3
63 kg
1. Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 40 47.5 47.5 47.5 51.191

Herrer Senior
66 kg
1. Quendrim Halili 1992(S) Grenå SK 57.5 62.5 67.5 62.5 49.700
74 kg
1. Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 115 122.5 127.5 127.5 92.425
83 kg
1. Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 160 170 175 170 117.980
2. Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 142.5 147.5 150 147.5 99.312
3. Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 135 142.5 150 142.5 95.204
4. Lasse Sommer 1993(S) AK Frem 117.5 125 130 130 91.182
5. Benjamin L Svendsen 1988(S) Videbæk SK 115 115 120 120 80.736
- Emil Drechsler 1994(S) Thisted VF 120 120 120
93 kg
1. Martin Faber 1982(S) AK Frem 160 170 170 107.117
2. Dennis Thomsen 1975(M1) AK Jyden 145 150 150 150 95.985
3. Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 135 145 150 145 91.263
4. Stefan Hannibal 1985(S) Københavns SK 135 142.5 150 142.5 91.941
5. Patryk Bolek 1994(S) Thisted VF 135 140 147.5 140 91.854
6. Dannie Kyllingsbæk 1989(S) Thisted VF 130 137.5 140 137.5 87.959
7. Nikolaj A Søndergaard 1994(S) Videbæk SK 125 130 135 130 82.563
8. Niklas Johansen 1991(S) HG Styrkeløft 120 127.5 132.5 127.5 83.819
105 kg
1. Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 180 190 205.5 190 113.601
2. Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF 140 147.5 152.5 147.5 88.559
3. Tobias Kokholm 1991(S) Thisted VF 135 140 145 145 88.465
4. Søren Hvid Hyldig 1986(S) AK Frem 130 140 142.5 142.5 85.557
5. Johnni Bjerregaard 1990(S) Sportshøjskolen 135 140 140 135 80.906
120 kg
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 170 180 190 190 110.561
2. Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 167.5 172.5 182.5 172.5 99.308
+120 kg
1. Martin S Nielsen 1994(S) AK Frem 175 175 175 175 96.775
2. Mathias L Kleinsøe 1995(S) Aarhus AK 120 130 130 130 74.087
- Jonas Engelund 1989(S) Videbæk SK 180 180

Herrer Sub-Junior
53 kg
1. Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 45 50 52.5 52.5 50.846
74 kg
1. Ruben N Donde 2001(SJ) Københavns SK 85 90 95 95 70.766
2. Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) Gudenådalens SK 70 77.5 82.5 82.5 60.159
3. Dat Nguyen 2002(SJ) Gudenådalens SK 65 72.5 77.5 77.5 58.373
83 kg
1. Bertram Vorm 2001(SJ) HG Styrkeløft 100 105 110 105 70.161
2. Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 85 90 92.5 92.5 64.288
120 kg
1. Emil B Eriksen 2001(SJ) Gudenådalens SK 100 112.5 120 120 70.092

Herrer Junior
93 kg
1. Rasmus Mogensen 1998(J) Videbæk SK 110 115 120 115 73.152
2. Victor Fredhave 2000(J) Grenå SK 85 95 100 95 61.237
105 kg
1. Elias L Madsen 1996(J) Københavns SK 122.5 130 135 130 77.922
2. Lasse Justesen 2000(J) Gudenådalens SK 120 127.5 130 127.5 76.742
3. Sebastian H Sørensen 1998(J) AK Jyden 122.5 127.5 135 127.5 76.640
+120 kg
1. Marcus Boesen 1999(J) Thisted VF 170 180 180 102.888

Herrer Masters 1
83 kg
1. Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 130 137.5 140 140 93.478
93 kg
1. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 140 150 160 160 101.456
2. Michael Broek 1977(M1) AK Odin 120 130 140 140 88.592
3. John Smedemark 1976(M1) AK Odin 120 120 122.5 122.5 78.657
105 kg
1. Lauge Fredhave 1972(M1) Grenå SK 120 130 135 130 79.222
+120 kg
1. Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 170 175 177.5 177.5 101.122
2. Rasmus Mortensen 1979(M1) Grenå SK 160 172.5 175 175 100.135

Herrer Masters 2
66 kg
1. Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 60 62.5 65 65 52.202
74 kg
1. Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 125 132.5 132.5 96.208
83 kg
1. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 120 127.5 135 135 90.572
2. John Koedstrøm 1960(M2) AK Odin 100 110 110 75.218
105 kg
1. John Lukassen 1961(M2) Gudenådalens SK 120 127.5 135 135 83.012
2. Ole Kringel 1964(M2) AK Jyden 110 112.5 117.5 112.5 68.344

Herrer Masters 3
83 kg
1. Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 120 120 122.5 122.5 83.496
93 kg
1. Jan Bertelsen 1955(M3) Grenå SK 60 100 122.5 100 62.940

Herrer Masters 4
74 kg
1. John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 100 107.5 115 115 84.813
105 kg
1. Carsten Henriksen 1947(M4) 90 100 100 90 54.513


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt