Resultater

VM Open, Sub-Junior, Junior & Master Bænkpres 2016

Rødby (Lalandia), d. 19-24 Apr 2016


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points K

Damer Senior
57 kg
7. Mette G Jensen 1985(S) ER Powerlifting 90 90 95 95 110.42
63 kg
3. Maj B Rames 1989(S) Sportshøjskolen 145 145 150 150 163.53
72 kg
7. Yvonne Wamnes 1992(S) Sportshøjskolen 130 132.5 140 132.5 131.32
9. Kathrine H Bak 1981(S) Tårnby SK 90 95 95 90 92.41
84 kg
4. Kathrine Kristensen 1987(S) Sportshøjskolen 127.5 132.5 135 127.5 113.83
+84 kg
3. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 180 187.5 195 187.5 148.58
6. Rie Larsen 1985(S) Odense BBC 130 135 140 130 101.02

Damer Junior
52 kg
5. Clara Andersen 1993(J) Sportshøjskolen 72.5 75 77.5 75 94.34
72 kg
5. Marte I Sverdrup 1993(J) Sportshøjskolen 85 90 95 90 88.61

Damer Masters 1
72 kg
1. Annette Pedersen 1968(M1) Sportshøjskolen 115 117.5 117.5 117.5 115.09
84 kg
- Charlotte Esbjørn 1968(M1) Target 95 97.5 97.5

Damer Masters 3
63 kg
3. Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 60 62.5 65 62.5 68.09

Herrer Senior
83 kg
7. Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen 217.5 222.5 235 235 157.26
93 kg
12. Alexander Christensen 1992(S) Aarhus AK 215 220 220 215 135.99

Herrer Sub-Junior
83 kg
3. Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) Rødby M 155 155 160 155 104.73

Herrer Junior
83 kg
5. Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 150 155 160 150 100.22
120 kg
5. Jakob Thrane Mainz 1993(J) Sportshøjskolen 260 267.5 277.5 267.5 153.89

Herrer Masters 1
74 kg
6. Klaus Larsen 1972(M1) Ares 155 165 165 155 112.75
83 kg
7. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 210 210 215 210 140.55
93 kg
7. Bo Jensen 1967(M1) Aarhus AK 205 215 222.5 215 135.39
105 kg
12. Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 160 170 172.5 172.5 103.33
120 kg
7. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 252.5 252.5 252.5 252.5 145.24
+120 kg
7. Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 225 227.5 235 235 134.23

Herrer Masters 2
74 kg
4. Gert Olsen 1963(M2) Ares 130 135 140 130 94.20
93 kg
6. Søren Ø Bertelsen 1961(M2) Horsens SK 195 200 200 195 122.89
+120 kg
1. John S Christensen 1961(M2) Aalborg SK 300 307.5 309 309 174.18
7. Jan Vestergaard 1966(M2) Aalborg SK 200 207.5 207.5 200 113.36

Herrer Masters 3
105 kg
8. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 155 162.5 182.5 155 94.09
120 kg
3. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 185 190 200 190 111.49

Herrer Masters 4
83 kg
4. Svend Stensgaard 1922(M4) Rødby M 70 75 80 80 55.39
93 kg
1. Hans J Jørgensen 1944(M4) Aalborg SK 150 155 157.5 157.5 101.70


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt