Resultater

VM Open, Sub-Junior, Junior & Master Bænkpres 2016

Rødby (Lalandia), d. 19-24 Apr 2016


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

1. Sportshøjskolen 39
Annette Pedersen 1968(M1) D 1. 12 12
Maj B Rames 1989(S) D 3. 8 20
Kathrine Kristensen 1987(S) D 4. 7 27
Jakob Thrane Mainz 1993(J) H 5. 6 33
Clara Andersen 1993(J) D 5. 6 39
Marte I Sverdrup 1993(J) D 5. 6 45
Mads Friche 1983(S) H 7. 4 49
Yvonne Wamnes 1992(S) D 7. 4 53

2. Aalborg SK 32
John S Christensen 1961(M2) H 1. 12 12
Hans J Jørgensen 1944(M4) H 1. 12 24
Jan Hoffmann 1972(M1) H 7. 4 28
Jan Vestergaard 1966(M2) H 7. 4 32

3. Rødby M 19
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 3. 8 8
Svend Stensgaard 1922(M4) H 4. 7 15
Thomas Skov 1971(M1) H 7. 4 19

4. Ares 16
Gert Olsen 1963(M2) H 4. 7 7
Klaus Larsen 1972(M1) H 6. 5 12
Michael Melchorsen 1972(M1) H 7. 4 16

5. Tårnby SK 11
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 5. 6 6
Hans Thyssing 1953(M3) H 8. 3 9
Kathrine H Bak 1981(S) D 9. 2 11

6. Ry MK 8
Annette R Christensen 1965(M2) D 3. 8 8

 . SK Atlas 8
Allan Fuglsang 1950(M3) H 3. 8 8

 . Thisted VF 8
Lise Madsen 1953(M3) D 3. 8 8

9. Horsens SK 6
Søren Ø Bertelsen 1961(M2) H 6. 5 5
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 12. 1 6

10. Odense BBC 5
Rie Larsen 1985(S) D 6. 5 5

11. Aarhus AK 5
Bo Jensen 1967(M1) H 7. 4 4
Alexander Christensen 1992(S) H 12. 1 5

12. ER Powerlifting 4
Mette G Jensen 1985(S) D 7. 4 4

13. Target 0
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D - 0 0
Navn Født Køn # P Samlet

1. Sportshøjskolen 721.10
Maj B Rames 1989(S) D 3. 163.53 163.53
Mads Friche 1983(S) H 7. 157.26 320.79
Jakob Thrane Mainz 1993(J) H 5. 153.89 474.69
Yvonne Wamnes 1992(S) D 7. 131.32 606.01
Annette Pedersen 1968(M1) D 1. 115.09 721.10
Kathrine Kristensen 1987(S) D 4. 113.83 834.93
Clara Andersen 1993(J) D 5. 94.34 929.26
Marte I Sverdrup 1993(J) D 5. 88.61 1017.87

2. Aalborg SK 523.47
John S Christensen 1961(M2) H 1. 174.18 174.18
Jan Hoffmann 1972(M1) H 7. 134.23 308.42
Jan Vestergaard 1966(M2) H 7. 113.36 421.78
Hans J Jørgensen 1944(M4) H 1. 101.70 523.47

3. Ares 347.50
Michael Melchorsen 1972(M1) H 7. 140.55 140.55
Klaus Larsen 1972(M1) H 6. 112.75 253.30
Gert Olsen 1963(M2) H 4. 94.20 347.50

4. Rødby M 305.36
Thomas Skov 1971(M1) H 7. 145.24 145.24
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 3. 104.73 249.97
Svend Stensgaard 1922(M4) H 4. 55.39 305.36

5. Tårnby SK 286.71
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 5. 100.22 100.22
Hans Thyssing 1953(M3) H 8. 94.09 194.30
Kathrine H Bak 1981(S) D 9. 92.41 286.71

6. Aarhus AK 271.37
Alexander Christensen 1992(S) H 12. 135.99 135.99
Bo Jensen 1967(M1) H 7. 135.39 271.37

7. Horsens SK 226.22
Søren Ø Bertelsen 1961(M2) H 6. 122.89 122.89
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 12. 103.33 226.22

8. Ry MK 148.58
Annette R Christensen 1965(M2) D 3. 148.58 148.58

9. SK Atlas 111.49
Allan Fuglsang 1950(M3) H 3. 111.49 111.49

10. ER Powerlifting 110.42
Mette G Jensen 1985(S) D 7. 110.42 110.42

11. Odense BBC 101.02
Rie Larsen 1985(S) D 6. 101.02 101.02

12. Thisted VF 68.09
Lise Madsen 1953(M3) D 3. 68.09 68.09

13. Target
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt