Nomineringer

TSK Cup, Klassisk 2022

Tårnby SK, 9-11 Dec 2022. 180 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
47
Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK 1 330.5 TSK Cup, Klassisk 2021
57
Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S 1 315 DM Klassisk 2022
Camilla K Cullum 1985(S) Københavns SK 2 295 Aask Open, Klassisk 2022
63
Mathilde Østergaard 1994(S) Aarhus SVK 1 390 (57) TSK Cup, Klassisk 2021
Martine I Jørgensen 1997(S) Københavns SK 2 350 DM Klassisk Open 2022
Anne Sofie S Nilausen 1987(S) Aarhus AK 3 345 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Maisa ML Kock-petersen 2000(J) Københavns SK 4 310 Aask Open, Klassisk 2022
69
Nanna Malmgaard 1998(S) Sportscenter 1 412.5 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Caroline AS Skovlind 1998(S) Norce 2 405 DM Klassisk Open 2022
Maria V Skotner 1996(S) Københavns SK 3 337.5 DM Klassisk Open 2022
Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF 4 302.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Shannon Bøgkjær 1997(S) Target 5 300 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Ida W Nielsen 2002(J) Pure PP 6 255 (63) JM Klassisk Styrkeløft 2022
Caroline W Olsen 2007(SJ) Rødby M 7 242.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Mille O Høyer 1996(S) Pure PP - - -
Celina Sørensen 2006(SJ) Haderslev SK - - -
Sebine CM Nielsen 1999(J) Roskilde AK - - -
Stina Søndergaard 1996(S) Target - - -
76
Rebekka R Andersen 1996(S) Ares 1 427.5 EM Klassisk 2021
Sofie S Bengtson 1997(S) VK Kono 2 420 DM Klassisk Open 2022
Annette Pedersen 1968(M2) Aarhus AK 3 397.5 DM Klassisk Open 2022
Katrine H Stenvang 2001(J) AK Frem 4 387.5 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Signe S Holm 1998(S) Aarhus SVK 5 385 DM Klassisk Open 2022
Linda Thomsen 1990(S) Aarhus CF 6 385 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Frederikke G Bjerg 1998(S) Roskilde AK 7 325 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Tanja S Ehlers 1981(M1) Tårnby SK - - -
Klara W Holgersen 2001(J) Incrazy SL - - -
Mette K Knudsen 1993(S) Norce - - -
Celina Düwel 1999(J) Sportshøjskolen - - -
Camilla Christensen 1986(S) Aarhus CF - - -
Celine S Jensen 1990(S) Vesterbronx - - -
Therese R Johansen 1999(J) AK Nordland - - -
84
Simone K Holm 1999(J) VK Kono 1 410 DM Klassisk 2022
Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 2 385 (76) DM Klassisk Open 2022
Ulrikke H Andersen 1998(S) Aarhus AK 3 340 Aask Open, Klassisk 2022
Klara H Bentsen 1999(J) Pure PP 4 312.5 DM Klassisk 2022
Mathilde D Skovgaard 1998(S) Københavns SK 5 310 (76) Aask Open, Klassisk 2022
Louise F Nielsen 1982(M1) HG Styrkeløft 6 265 (84+) SM Klassisk Styrkeløft 2022
Daniella BDC Esteves 2001(J) Roskilde AK - - -
Anita K Andersen 1995(S) Pure PP - - -
Karoline R Hald 1997(S) AK Frem - - -
84+
Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK 1 450 TSK Cup, Klassisk 2021
Siw Busborg 1995(S) Odense BBC 2 342.5 Aask Open, Klassisk 2022
Kira H Jensen 1990(S) Københavns SK 3 315 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Anna S Rye 1996(S) Pure PP - - -
Mette V Madsen 1961(M3) Odense BBC - - -

Herrer Senior
59
Danny C Huynh 1999(J) Aalborg SK 1 492.5 NM Klassisk 2022
Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK - - -
66
Victor Ø Kolvig 2005(SJ) Rødby M 1 352.5 DM Klassisk 2022
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 2 342.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Theodor Kongstad 2006(SJ) Incrazy SL - - -
Mohammad AS Karim 2002(J) Aarhus AK - - -
Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK - - -
74
Christopher S Simonsen 1996(S) Hvidovre SF 1 555 Aask Open, Klassisk 2022
Jacob K Heise 2003(J) Thisted VF 2 552.5 NM Klassisk 2022
Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M 3 520 NM Klassisk 2022
Tomaz Radys 1985(S) Københavns SK 4 500 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Victor Knudsen 1999(J) Københavns SK 5 492.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Alexander Bondeé 2001(J) Rødby M 6 462.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Mads Houmann 2005(SJ) Roskilde AK 7 427.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Emil Pedersen 2007(SJ) AK Odin 8 337.5 (66) DM Klassisk 2022
Jan Sahlgren 1960(M3) Tårnby SK - - -
Lucas Bernardo Villinger 1997(S) Tårnby SK - - -
Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M - - -
Birger Bogetoft 2008(SJ) Pure PP - - -
Sebastian R Jacobsen 1994(S) Københavns SK - - -
Viktor Jørgensen 2002(J) Target - - -
Christian H Porsborg 2004(SJ) Haderslev SK - - -
83
Mathias Kloch 1995(S) VK Kono 1 620 DM Klassisk Open 2022
Martin Bundgaard 2000(J) Aarhus AK 2 595 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Emil Ottosen 2001(J) Københavns SK 3 587.5 DM Klassisk Open 2022
Mathias Ølgaard 2004(SJ) Aalborg SK 4 567.5 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Samuel F Søndergaard 2000(J) Aarhus AK 5 557.5 DM Klassisk 2022
Johannes Perret-gentil 2002(J) Roskilde AK 6 502.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Thor Bengtsson 2005(SJ) Pure PP 7 495 DM Klassisk 2022
Peter Sørensen 1992(S) Roskilde AK 8 485 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Jørgen Nielsen 1963(M2) Tårnby SK 9 480 DM Klassisk 2022
Gustav T Seyffart 2004(SJ) VK Kono 10 455 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Philip T Borg 2003(J) Target 11 452.5 DM Klassisk 2022
Noel J Bøgh 2006(SJ) Target 12 390 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Asger W Yde 2003(J) AK Nordland 13 327.5 DM Klassisk 2022
August B Hjort 2006(SJ) AK Nordland 14 282.5 (74) JM Klassisk Styrkeløft 2022
Thor R Johansen 1995(S) AK Nordland 15 537.5 (93) Aask Open, Klassisk 2022
Ahmad S Habash 2006(SJ) Holstebro S - - -
Gustav Heide-Jørgensen 1998(S) Københavns SK - - -
Frederik A Jensen 1998(S) AK Nordland - - -
Valdemar Ø Hyltoft 2005(SJ) Københavns SK - - -
Giani-daniel Plingu 1985(S) Vesterbronx - - -
Martin S Thomasen 1990(S) Aarhus AK - - -
Carl-william 1996(S) SDU Styrkeløft - - -
Malthe Røder 2001(J) Sportshøjskolen - - -
Mads Witthøft 1993(S) Pure PP - - -
Christoffer Pold 2003(J) Pure PP - - -
Frederik K Christensen 1991(S) AK Atlas - - -
Andreas K-Jespersen 1991(S) Hvidovre SF - - -
Simon B Pedersen 2003(J) Pure PP - - -
93
Daniel H Machado 1998(S) Target 1 755 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Martin Wilkens 1999(J) Haderslev SK 2 738.5 (83) NM Klassisk 2022
Martin Faber 1982(M1) AK Frem 3 660 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 4 647.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Sebastian P Holt 1998(S) HG Styrkeløft 5 625 DM Klassisk Open 2022
Thomas M Schaer 1990(S) Hvidovre SF 6 625 Aask Open, Klassisk 2022
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem 7 607.5 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Kasper Pørksen 1988(S) ER Powerlifting 8 600 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Benjamin Cardel 1994(S) Hvidovre SF 9 585 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Jannick J Egede 2000(J) VK Kono 10 572.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Rasmus Sjøgren 1995(S) AK Frem 11 562.5 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Lucas O Rasmussen 1998(S) HG Styrkeløft 12 537.5 (83) SM Klassisk Styrkeløft 2022
Saxo L Skibye 2007(SJ) Target 13 525 (83) SM Klassisk Styrkeløft 2022
Rune Ø Schrøder 2000(J) AK Nordland 14 525 (83) JM Klassisk Styrkeløft 2022
Tore Beier 2002(J) Haderslev SK 15 507.5 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Frede F Jakobsen 2001(J) Københavns SK 16 505 (83) SM Klassisk Styrkeløft 2022
Morten J Kyvsgaard 1998(S) Albertslund SF 17 487.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Tim K Hammer 1998(S) Københavns SK 18 480 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Magnus H Winther 1999(J) Target 19 477.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Jules B Colding 1966(M2) Hvidovre SF 20 455 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Dan Jespersen 1985(S) Aarhus AK 21 365 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Uzay D Dinc 1997(S) Hvidovre SF 22 357.5 (83) Aask Open, Klassisk 2022
Rasmus L Jørgensen 1994(S) Hvidovre SF - - -
Robin L Jauer 1996(S) Vesterbronx - - -
Mik Jønson 2005(SJ) AK Nordland - - -
Søren J Dich 1993(S) Pure PP - - -
Jacob R Mikkelsen 1997(S) AK Nordland - - -
Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK - - -
Thomas N Anderson 1999(J) Odense BBC - - -
Victor E Fuglsang 2003(J) Pure PP - - -
Karsten Fischer-vig 1972(M2) Københavns SK - - -
Mikkel B Øvlisen 1999(J) Hydra SK - - -
Rasmus Skriver 1994(S) Aarhus CF - - -
Jens Kjærdgaard 2001(J) Ares - - -
Albert V Jensen 2003(J) Hvidovre SF - - -
Jonas F Nielsen 2001(J) Rødby M - - -
Kasper N Jensen 2003(J) Rødby M - - -
105
Regin SGA Stergakis 2002(J) Roskilde AK 1 777.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Esben V Rasmussen 1997(S) Aarhus AK 2 680 Aask Open, Klassisk 2022
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) AK Nordland 3 665.5 (93) DM Klassisk 2022
Stig Bukli-eriksen 1990(S) Gudenådalens SK 4 660 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Lukas F Hansen 1996(S) Københavns SK 5 652.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Asbjørn N Nielsen 1999(J) Atlas MF 6 645 DM Klassisk 2022
Malthe B Fuglkjær 2004(SJ) Gudenådalens SK 7 640 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Christian Cederquist 1993(S) Tårnby SK 8 622.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Janus Jespersen 2003(J) Ares 9 602.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Daniel B Nielsen 1995(S) Aarhus CF 10 587.5 Aask Open, Klassisk 2022
Jonas Mølvig 1998(S) Tårnby SK 11 582.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Tobias K Lauridsen 2002(J) AK Frem 12 570 (93) DM Klassisk 2022
Nicklas Levinsen 1980(M1) Københavns SK 13 530 TSK Cup, Klassisk 2021
Joachim Madsen 1999(J) Københavns SK 14 480 TSK Cup, Klassisk 2021
Andreas F Dalsgaard 2001(J) Aarhus AK - - -
Vitalijus Grazinskas 2001(J) Gudenådalens SK - - -
Ulrik H Schmidt 2002(J) Haderslev SK - - -
Henrik Kamper 1967(M2) Rødby M - - -
Tobias B Jensen 2002(J) VK Kono - - -
Jonathan Nielsen 2002(J) Ares - - -
Herman M Hermansen 1976(M1) Target - - -
Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK - - -
Laurits A Mathiassen 1997(S) Norce - - -
Rune Olsen 1989(S) AK Odin - - -
Gabriel B Gosden 1997(S) Københavns SK - - -
Noah Keldsen 2002(J) Pure PP - - -
Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK - - -
Philip Stehning 1974(M1) Rødby M - - -
120
Thomas Skov 1971(M2) Rødby M 1 647.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Martin Mygind 1991(S) Hvidovre SF 2 627.5 (105) TSK Cup, Klassisk 2021
Sebastian Sabroe 1996(S) Aarhus AK 3 627.5 (105) Aask Open, Klassisk 2022
Mads Østergaard 1995(S) Aarhus CF 4 627.5 Aask Open, Klassisk 2022
Tobias W Jensen 1998(S) Ares 5 617.5 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Emil B Sørensen 1998(S) Sportshøjskolen 6 585 (105) Aask Open, Klassisk 2022
Lars L Dahlgaard-Stokholm 1974(M1) Haderslev SK 7 500 DM Klassisk 2022
Laurits E Due 2002(J) Atlas MF - - -
Mikkel Lindgreen 1990(S) VK Kono - - -
Rune H Zachariassen 1998(S) HG Styrkeløft - - -
Trygvi A Gaard 1997(S) HG Styrkeløft - - -
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK - - -
120+
Alexander O Andersen 2000(J) Hvidovre SF 1 770 NM Klassisk 2022
Martin Simonsen 1999(J) Rødby M 2 760 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 3 700.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Hjalte C Bruhn-andersen 2005(SJ) VK Kono 4 655 (120) JM Klassisk Styrkeløft 2022
Jan Dam-Nielsen 1981(M1) Tårnby SK 5 630 DM Klassisk 2022
Jacob H Krebs 1995(S) Rødby M 6 480 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Yannick B Jørgensen 2005(SJ) Hydra SK 7 475 (120) TSK Cup, Klassisk 2021


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt