Nomineringer

Jørgen Krog Cup 2019

Videbæk Styrkesport, 27 Apr 2019. 76 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
52
Lonnie B Pedersen 1975(M1) AK Frem 1 65 DM Klassisk Bænkpres 2018
63
Kamilla W Bøgedal 1995(S) AK Jyden 1 105 VM Klassisk Bænkpres 2018
Sara Njielsen 1994(S) AK Jyden - - -
72
Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 1 65 Jørgen Krogh Cup 2018
Laura G Bramsen 1993(S) AK Jyden - - -
84
Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 1 75 TSK Cup, Klassisk 2018 (3-kamp)
Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 2 72.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Marie LS Veigert 1995(S) Aarhus AK 3 72.5 DM Klassisk 2018 (3-kamp)
84+
Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 1 110 DM Klassisk Bænkpres 2018

Damer Sub-Junior
52
Caroline MR Jacobi 2001(SJ) AK Jyden - - -
63
Karoline R Grønkjær 2001(SJ) Thisted VF 1 42.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)

Damer Junior
72
Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 1 87.5 TSK Cup, Klassisk 2018 (3-kamp)
Julie M Nielsen 1997(J) Thisted VF 2 50 (63) JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)

Damer Masters 1
72
Tanja Sunekær 1979(M1) AK Odin - - -

Damer Masters 2
63
Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 1 55 JM Klassisk Bænkpres 2018

Damer Masters 3
63
Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 1 45 DM Klassisk 2018 (3-kamp)
72
Kirsten Gylling 1957(M3) Grenå SK 1 62.5 DM Klassisk Bænkpres 2018

Herrer Senior
66
Quendrim Halili 1992(S) Grenå SK 1 65 Jørgen Krogh Cup 2018
74
Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 1 125 DM Klassisk Bænkpres 2018
83
Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 1 176 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 2 147.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 3 145 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Lasse Sommer 1993(S) AK Frem 4 130 (74) JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Emil Drechsler 1994(S) Thisted VF 5 122.5 (93) JM Klassisk Bænkpres 2018
Benjamin L Svendsen 1988(S) Videbæk SK - - -
93
Morten Hegner 1989(S) Københavns SK 1 185 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2018
Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 2 150 Jørgen Krogh Cup 2018
Stefan Hannibal 1985(S) Københavns SK 3 147.5 1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) Thisted VF 4 135 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Patryk Bolek 1994(S) Thisted VF 5 132.5 (83) DM Klassisk 2018 (3-kamp)
Martin Faber 1982(S) AK Frem 6 180 (105) AaSK Open, Klassisk 2018 (3-kamp)
Nikolaj A Søndergaard 1994(S) Videbæk SK - - -
Niklas Johansen 1991(S) HG Styrkeløft - - -
Dennis Thomsen 1975(M1) AK Jyden - - -
105
Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 1 192.5 DM Klassisk 2018 (3-kamp)
Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF 2 147.5 TSK Cup, Klassisk 2018 (3-kamp)
Tobias Kokholm 1991(S) Thisted VF 3 142.5 AaSK Open, Klassisk 2018 (3-kamp)
Søren Hvid Hyldig 1986(S) AK Frem 4 140 (120) Jørgen Krogh Cup 2018
Johnni Bjerregaard 1990(S) Sportshøjskolen - - -
120
Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 1 190 Jørgen Krogh Cup 2018
Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 2 177.5 3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018
120+
Jonas Engelund 1989(S) Videbæk SK 1 180 Jørgen Krogh Cup 2018
Martin S Nielsen 1994(S) AK Frem 2 175 AaSK Open, Klassisk 2018 (3-kamp)
Mathias L Kleinsøe 1995(S) Aarhus AK - - -

Herrer Sub-Junior
53
Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 1 47.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
74
Ruben N Donde 2001(SJ) Københavns SK 1 92.5 1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019
Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) Gudenådalens SK 2 80 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Dat Nguyen 2002(SJ) Gudenådalens SK 3 70 (66) DM Klassisk 2019 (3-kamp)
83
Bertram Vorm 2001(SJ) HG Styrkeløft 1 117.5 NM Sub-Junior/Junior 2018 (3-kamp)
Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 2 90 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
120
Emil B Eriksen 2001(SJ) Gudenådalens SK - - -

Herrer Junior
93
Victor Fredhave 2000(J) Grenå SK 1 92.5 (105) DM Klassisk Bænkpres 2018
Rasmus Mogensen 1998(J) Videbæk SK - - -
105
Elias L Madsen 1996(J) Københavns SK 1 132.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Sebastian H Sørensen 1998(J) AK Jyden 2 130 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Lasse Justesen 2000(J) Gudenådalens SK 3 127.5 DM Klassisk Bænkpres 2018
120+
Marcus Boesen 1999(J) Thisted VF 1 190 (120) DM Klassisk 2019 (3-kamp)

Herrer Masters 1
83
Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 1 155 DM Klassisk Bænkpres 2018
Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 2 132.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
93
Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 1 162.5 DM Klassisk Bænkpres 2018
Michael Broek 1977(M1) AK Odin 2 140 Jørgen Krogh Cup 2018
John Smedemark 1976(M1) AK Odin 3 115 Jørgen Krogh Cup 2018
105
Lauge Fredhave 1972(M1) Grenå SK 1 125 Jørgen Krogh Cup 2018
120
Ryan Søndergaard 1970(M1) Gudenådalens SK - - -
120+
Rasmus Mortensen 1979(M1) Grenå SK - - -
Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK - - -

Herrer Masters 2
66
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 1 62.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
74
Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 1 132.5 DM Klassisk Bænkpres 2018
83
Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 1 135 DM Klassisk Bænkpres 2018
John Koedstrøm 1960(M2) AK Odin 2 117.5 JM Klassisk Bænkpres 2018
105
John Lukassen 1961(M2) Gudenådalens SK 1 140 Jørgen Krogh Cup 2018
Ole Kringel 1964(M2) AK Jyden - - -

Herrer Masters 3
83
Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 1 120 JM Klassisk Bænkpres 2018
93
Jan Bertelsen 1955(M3) Grenå SK 1 122.5 JM Klassisk Bænkpres 2018

Herrer Masters 4
74
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 1 112.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
105
Carsten Henriksen 1947(M4) Videbæk SK - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt