Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2020

Tårnby, d. 25 Jan 2020



Detaljer, 1. runde, Øst

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Københavns SK 1
               
456.48
     
Amalie S Nielsen 1994(S) D Squat 107.90 225 235 235 225 183.71      
Nickolaj Olsen 1994(S) H Bænk 85.25 160 165 172.5 160 105.15      
Ole Olsen 1961(M2) H Dødløft 93.50 235 255 267.5 267.5 167.62      

Tårnby SK 2
               
452.54
     
Mette K Knudsen 1993(S) D Squat 71.35 162.5 170 177.5 170 166.94      
Jens Jepsen 1970(M2) H Bænk 114.15 215 222.5 230 222.5 129.54      
Jan Sahlgren 1960(M3) H Dødløft 78.05 212.5 225 225 156.06      

Københavns SK 2
               
439.23
     
Julie A Hansen 1991(S) D Squat 78.55 175 182.5 190 190 175.66      
Amalie Larsson 1992(S) D Bænk 111.30 125 125 130 130 105.44      
Kent T Flåten 1979(M1) H Dødløft 81.90 220 235 245 235 158.13      

Tårnby SK 3
               
360.01
     
Jørgen Nielsen 1963(M2) H Squat 86.90 170 190 205 190 123.56      
Claus Jørgensen 1964(M2) H Bænk 109.50 180 187.5 190 187.5 110.49      
Ole Sivertsen 1968(M2) H Dødløft 92.50 180 190 200 200 125.96      

Tårnby SK 1
               
299.67
     
Morten Rasmussen 1978(M1) H Bænk 71.65 155 162.5 170 170 125.19      
Kim D Hansen 1971(M1) H Dødløft 98.55 270 285 300 285 174.48      

Tårnby SK 4
               
223.66
     
Hans Thyssing 1953(M3) H Bænk 101.50 160 167.5 172.5 167.5 101.34      
Jonas Mølvig 1998(J) H Dødløft 98.80 200 200 122.32      

Københavns SK 3
               
179.05
     
Niels Andersen 1959(M3) H Bænk 61.40 50 55 57.5 57.5 48.03      
Peter Hansen 1962(M2) H Dødløft 74.20 160 172.5 182.5 182.5 131.02      

Rødby M 1
               
157.28
     
Rasmus L Knudsen 1995(S) H Dødløft 74.65 205 220 230 220 157.28      

Tårnby SK 5
               
100.57
     
Jesper Vogelius 2000(J) H Bænk 108.20 155 165 170 170 100.57      
Senior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Tårnby SK 1
               
593.83
     
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Squat 87.20 235 245 255 245 159.03      
Steffan Hansen 1990(S) H Squat 106.00 285 302.5 302.5 285 169.75      
Morten Rasmussen 1978(M1) H Bænk 71.65 100 132.5 137.5 137.5 101.26      
Steffan Hansen 1990(S) H Dødløft 106.00 255 275 290 275 163.79      

Københavns SK 2
               
380.84
     
Kasper Sørensen 1994(S) H Squat 83.40 160 175 185 185 123.14      
Morten Hegner 1989(S) H Bænk 92.80 170 180 185 185 116.33      
Thomas N Hansen 1975(M1) H Dødløft 88.85 200 210 220 220 141.37      

Københavns SK 1
               
375.93
     
Nickolaj Olsen 1994(S) H Squat 85.25 205 215 225 225 147.87      
Julie A Hansen 1991(S) D Bænk 78.55 80 92.5 100 92.5 85.52      
Elias L Madsen 1996(S) H Dødløft 106.90 210 225 240 240 142.54      

Københavns SK 3
               
368.65
     
Andreas Sørensen 1990(S) H Squat 86.70 200 210 217.5 217.5 141.61      
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 82.05 130 135 140 140 94.09      
Adam JW Hansen 1989(S) H Dødløft 108.60 190 210 225 225 132.95      

Rødby M 1
               
301.94
     
Rasmus L Knudsen 1995(S) H Squat 74.65 182.5 192.5 200 200 142.98      
Henrik Kamper 1967(M2) H Bænk 103.20 95 100 105 105 63.14      
Rasmus Adrian 1954(M3) H Dødløft 89.90 150 150 95.82      

Københavns SK 4
               
209.80
     
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 145.40 230 245 260 260 144.48      
Amalie S Nielsen 1994(S) D Bænk 107.90 67.5 75 80 80 65.32      

Ares 1
               
140.61
     
Horst Diter 1943(M4) H Squat 65.25 110 120 130 120 95.12      
Rene Rosfeldt 1964(M2) H Bænk 87.00 70 75 75 70 45.49      
Junior udstyr, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Tårnby SK 0
               
215.18
     
Jonas Mølvig 1998(J) H 98.80 110 67.28      
Jesper Vogelius 2000(J) H 108.20 250 147.90      
Junior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

HG Styrkeløft 1
               
367.89
     
Bertram Vorm 2001(J) H Squat 81.10 180 190 200 200 135.38      
Sebastian P Holt 1998(J) H Bænk 77.90 145 150 155 150 104.18      
Elias Pedersen 2000(J) H Dødløft 81.40 180 190 210 190 128.33      

Københavns SK 1
               
331.46
     
Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) H Squat 73.40 150 160 170 170 123.00      
Ruben N Donde 2001(J) H Bænk 69.60 87.5 95 102.5 95 71.51      
Thor S Byrdal 2000(J) H Dødløft 76.60 170 180 195 195 136.95      

Tårnby SK 1
               
278.80
     
Jonas Mølvig 1998(J) H Squat 98.80 172.5 182.5 185 185 113.15      
Jesper Vogelius 2000(J) H Dødløft 108.20 220 257.5 280 280 165.65      


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt