Resultater

JM Klassisk Styrkeløft 2020

Gudenådalen, d. 19-20 Sep 2020


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points

Damer Senior
47 kg
1. Sofie J Lanng 1997(J) Hydra SK 70 75 75 70 42.5 45 45 42.5 80 85 90 90 202.5 57.08
57 kg
1. Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK 117.5 122.5 127.5 122.5 82.5 82.5 87.5 87.5 145 155 160 160 370 86.96
63 kg
1. Olivia H Sørensen 2003(SJ) Aalborg SK 82.5 87.5 95 95 35 40 42.5 40 90 97.5 105 105 240 52.84
2. Nina A Bisfelt 1979(M1) Hydra SK 75 77.5 80 80 45 50 55 50 90 95 102.5 95 225 49.65
72 kg
1. Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 152.5 152.5 157.5 152.5 80 85 85 85 190 203 203 190 427.5 87.01
2. Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 135 142.5 147.5 142.5 82.5 87.5 90 90 150 160 167.5 167.5 400 81.19
3. Natascha Søe 1996(S) Aalborg SK 105 112.5 117.5 112.5 67.5 72.5 77.5 77.5 130 140 150 150 340 70.30
4. Didde Hauch 1997(J) AK Nordland 90 95 102.5 102.5 70 75 77.5 77.5 120 127.5 135 135 315 64.49
5. Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK 95 105 110 110 57.5 65 70 65 122.5 130 137.5 137.5 312.5 63.63
6. Jeanette H Sørensen 1994(S) Aarhus AK 110 117.5 125 117.5 62.5 65 65 62.5 120 130 140 130 310 63.73
7. Lotte Ditlev 1992(S) Aarhus AK 105 110 117.5 110 57.5 62.5 65 62.5 120 127.5 135 127.5 300 62.20
8. Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 85 90 95 90 62.5 65 67.5 65 97.5 105 110 105 260 53.97
84 kg
1. Kathrine Lybech 1993(S) AK Frem 137.5 142.5 150 150 75 80 85 80 155 160 170 170 400 77.40
2. Naja F Pedersen 1998(J) Sportshøjskolen 140 147.5 150 150 57.5 60 62.5 62.5 140 150 160 160 372.5 71.21

Herrer Senior
59 kg
1. Thomas J Nielsen 1990(S) Aarhus AK 132.5 140 150 140 107.5 110 112.5 112.5 150 160 172.5 172.5 425 70.88
2. Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 115 120 130 130 70 77.5 82.5 77.5 110 125 132.5 125 332.5 55.32
66 kg
1. Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK 180 195 205.5 195 125 130 135 130 185 200 210 210 535 84.03
2. Rasmus Thøgersen 1984(S) Zielkes FK 145 152.5 160 160 87.5 92.5 95 95 185 195 205 195 450 71.58
3. Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 85 87.5 92.5 92.5 60 62.5 65 62.5 165 170 175 170 325 50.75
74 kg
1. Troels Mouritzen 1996(S) Aarhus SVK 165 172.5 182.5 182.5 102.5 110 115 110 190 200 205 205 497.5 73.68
2. Victor M Rønnest 2001(J) Sportscenter 142.5 150 162.5 162.5 100 105 110 105 170 187.5 202.5 202.5 470 69.84
3. John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 135 145 150 150 110 115 120 115 150 160 167.5 167.5 432.5 64.31
4. Emil T Laigaard 2003(SJ) Holstebro S 140 150 160 160 75 82.5 92.5 82.5 150 160 175 160 402.5 60.08
83 kg
1. Paw Eistrup 1993(S) Aalborg SK 200 212.5 222.5 222.5 112.5 117.5 122.5 122.5 255 270 285.5 285.5 630.5 87.55
2. Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF 200 210 220 220 120 130 135 130 207.5 220 250 220 570 79.02
3. Mathias K Rasmussen 1989(S) Videbæk SK 180 190 195 195 130 140 145 140 210 220 227.5 227.5 562.5 78.61
4. Peter Nielsen 1995(S) Hydra SK 160 170 180 180 100 105 112.5 112.5 230 245 255 255 547.5 76.59
5. Mads K Christensen 2003(SJ) Holstebro S 160 172.5 180 180 115 120 127.5 120 230 240 245 240 540 76.78
6. Tristan Katers 2002(SJ) AK Frem 180 195 200 200 115 122.5 130 122.5 190 207.5 217.5 207.5 530 73.96
7. Rasmus Stougaard 1997(J) Aarhus SVK 170 177.5 182.5 177.5 125 130 135 130 205 215 220 220 527.5 73.77
8. Martin Brix 1977(M1) Aalborg SK 155 167.5 172.5 172.5 95 110 117.5 117.5 210 225 235 235 525 72.85
9. Dannie Kyllingsbæk 1989(S) Thisted VF 160 170 170 160 120 127.5 132.5 127.5 190 200 212.5 200 487.5 67.59
10. Alexander Ø Gildberg 2002(SJ) Haderslev SK 150 160 170 160 90 100 105 100 190 200 210 210 470 65.57
11. Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 160 167.5 160 100 105 110 110 200 210 200 470 65.35
12. Rasmus Carlsen 1996(S) PO Esbjerg 110 122.5 140 140 115 125 132.5 125 140 160 182.5 182.5 447.5 65.59
13. Mikkel KK Hansen 2001(J) Haderslev SK 130 132.5 160 130 85 92.5 100 92.5 160 170 190 170 392.5 54.69
93 kg
1. Nicki Lentz 1992(S) Sportshøjskolen 280 302 310.5 302 180 180 185 185 270 285 295 295 782 102.61
2. Henning Frost Meyhoff 1993(S) PO Esbjerg 195 210 220 220 130 137.5 145 145 240 255 275 275 640 84.08
3. Stephan Knudsen 1994(S) PO Esbjerg 185 195 205 195 125 132.5 137.5 137.5 220 235 245 220 552.5 73.05
4. Anton S Egholm 1996(S) Aalborg SK 175 190 192.5 190 127.5 135 135 127.5 195 215 222.5 215 532.5 70.55
5. Martin Dahm 1978(M1) AK Nordland 180 192.5 200 200 110 120 125 125 175 190 200 200 525 69.54
6. Per EV Alban 1997(J) AK Frem 185 200 205 205 110 122.5 125 125 180 192.5 200 192.5 522.5 69.94
7. Søren A Nielsen 1983(S) AK Jyden 140 140 147.5 147.5 130 137.5 145 137.5 182.5 190 200 200 485 65.04
8. Jonas J Pedersen 1998(J) Sportscenter 140 147.5 160 160 92.5 100 105 105 185 200 210 200 465 61.47
105 kg
1. Martin Faber 1982(S) AK Frem 202.5 230 232.5 232.5 165 170 170 300 315 315 300 702.5 90.91
2. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 230 247.5 247.5 230 160 165 170 165 255 270 272.5 270 665 82.45
3. Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK 210 220 230 230 160 172.5 180 172.5 230 235 242.5 242.5 645 83.21
4. Mike Adelholm 1994(S) PO Esbjerg 200 215 225 225 150 157.5 160 160 240 252.5 262.5 252.5 637.5 78.94
5. Jakob S Rasmussen 1995(S) Aarhus SVK 200 210 220 220 135 140 145 145 240 255 262.5 255 620 77.37
6. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 185 200 210 210 185 195 204 204 175 200 225 200 614 75.99
7. Victor Lahm 2000(J) Zielkes FK 180 200 220 200 120 135 145 145 210 230 240 240 585 74.20
8. Morten V Pedersen 1987(S) AK Jyden 160 167.5 175 167.5 130 135 135 130 215 227.5 235 235 532.5 66.05
9. Peter L Bæk 1997(J) Hydra SK 160 170 180 180 115 122.5 130 130 200 215 230 215 525 66.43
10. Mikkel P Rothmann 2003(SJ) Aalborg SK 170 180 185 185 90 100 110 100 190 205 220 220 505 62.95
11. William H Opstrup 2003(SJ) AK Nordland 140 150 160 160 85 92.5 97.5 92.5 160 170 180 180 432.5 56.22
120 kg
1. Tim Lassen 1984(S) Zielkes FK 210 210 225 225 162.5 172.5 175 175 275 290 305 305 705 85.48
2. Jesper B Jensen 1990(S) Videbæk SK 215 222.5 227.5 227.5 155 165 170 170 255 267.5 275 275 672.5 78.94
3. Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 210 225 232.5 232.5 130 140 145 145 230 245 247.5 245 622.5 73.88
4. Nicholaj Litchfield 1993(S) Horsens SK 175 180 190 190 110 122.5 132.5 132.5 210 225 235 225 547.5 65.87
+120 kg
1. Ricko B Henne 1986(S) Zielkes FK 230 250 260 260 150 167.5 177.5 177.5 255 267.5 280 280 717.5 81.86
2. Frederik T Nordberg 1994(S) Pure PP 225 240 250 250 140 150 157.5 150 242.5 260 270 270 670 70.60


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt