Resultater

JM Klassisk Styrkeløft 2020

Gudenådalen, d. 19-20 Sep 2020


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt Lot SQ BP DL Total Points Rekorder

Damer Senior
47 kg
1. Sofie J Lanng 1997(J) Hydra SK 46.22 9 70 42.5 90 202.5 57.08
57 kg
1. Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK 56.85 13 122.5 87.5 160 370 86.96 DR Klass...
63 kg
1. Olivia H Sørensen 2003(SJ) Aalborg SK 62.39 6 95 40 105 240 52.84
2. Nina A Bisfelt 1979(M1) Hydra SK 62.17 15 80 50 95 225 49.65
72 kg
1. Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 71.30 14 152.5 85 190 427.5 87.01
2. Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 71.68 5 142.5 90 167.5 400 81.19
3. Natascha Søe 1996(S) Aalborg SK 69.25 7 112.5 77.5 150 340 70.30
4. Didde Hauch 1997(J) AK Nordland 70.52 4 102.5 77.5 135 315 64.49
5. Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK 71.24 10 110 65 137.5 312.5 63.63
6. Jeanette H Sørensen 1994(S) Aarhus AK 69.98 12 117.5 62.5 130 310 63.73
7. Lotte Ditlev 1992(S) Aarhus AK 68.91 11 110 62.5 127.5 300 62.20
8. Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 68.77 8 90 65 105 260 53.97
84 kg
1. Kathrine Lybech 1993(S) AK Frem 79.20 25 150 80 170 400 77.40
2. Naja F Pedersen 1998(J) Sportshøjskolen 81.49 19 150 62.5 160 372.5 71.21

Herrer Senior
59 kg
1. Thomas J Nielsen 1990(S) Aarhus AK 58.14 20 140 112.5 172.5 425 70.88
2. Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 58.41 23 130 77.5 125 332.5 55.32 DR Klass...
66 kg
1. Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK 65.06 26 195 130 210 535 84.03
2. Rasmus Thøgersen 1984(S) Zielkes FK 63.54 28 160 95 195 450 71.58
3. Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 65.79 29 92.5 62.5 170 325 50.75
74 kg
1. Troels Mouritzen 1996(S) Aarhus SVK 72.77 22 182.5 110 205 497.5 73.68
2. Victor M Rønnest 2001(J) Sportscenter 72.30 27 162.5 105 202.5 470 69.84
3. John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 72.20 21 150 115 167.5 432.5 64.31 DR Klass...
4. Emil T Laigaard 2003(SJ) Holstebro S 71.67 24 160 82.5 160 402.5 60.08
83 kg
1. Paw Eistrup 1993(S) Aalborg SK 82.49 45 222.5 122.5 285.5 630.5 87.55 DR Klass...
2. Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF 82.75 36 220 130 220 570 79.02
3. Mathias K Rasmussen 1989(S) Videbæk SK 81.45 35 195 140 227.5 562.5 78.61
4. Peter Nielsen 1995(S) Hydra SK 81.30 44 180 112.5 255 547.5 76.59
5. Mads K Christensen 2003(SJ) Holstebro S 78.74 34 180 120 240 540 76.78
6. Tristan Katers 2002(SJ) AK Frem 81.68 46 200 122.5 207.5 530 73.96
7. Rasmus Stougaard 1997(J) Aarhus SVK 81.34 39 177.5 130 220 527.5 73.77
8. Martin Brix 1977(M1) Aalborg SK 82.60 37 172.5 117.5 235 525 72.85
9. Dannie Kyllingsbæk 1989(S) Thisted VF 82.73 40 160 127.5 200 487.5 67.59
10. Alexander Ø Gildberg 2002(SJ) Haderslev SK 81.73 43 160 100 210 470 65.57
11. Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 82.27 41 160 110 200 470 65.35
12. Rasmus Carlsen 1996(S) PO Esbjerg 74.23 33 140 125 182.5 447.5 65.59
13. Mikkel KK Hansen 2001(J) Haderslev SK 81.93 38 130 92.5 170 392.5 54.69
93 kg
1. Nicki Lentz 1992(S) Sportshøjskolen 92.43 71 302 185 295 782 102.61 DR Klass...
2. Henning Frost Meyhoff 1993(S) PO Esbjerg 92.20 65 220 145 275 640 84.08
3. Stephan Knudsen 1994(S) PO Esbjerg 91.00 69 195 137.5 220 552.5 73.05
4. Anton S Egholm 1996(S) Aalborg SK 90.62 66 190 127.5 215 532.5 70.55
5. Martin Dahm 1978(M1) AK Nordland 90.68 64 200 125 200 525 69.54
6. Per EV Alban 1997(J) AK Frem 88.75 68 205 125 192.5 522.5 69.94
7. Søren A Nielsen 1983(S) AK Jyden 88.43 70 147.5 137.5 200 485 65.04
8. Jonas J Pedersen 1998(J) Sportscenter 91.05 67 160 105 200 465 61.47
105 kg
1. Martin Faber 1982(S) AK Frem 95.10 54 232.5 170 300 702.5 90.91
2. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 104.06 60 230 165 270 665 82.45
3. Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK 95.72 53 230 172.5 242.5 645 83.21
4. Mike Adelholm 1994(S) PO Esbjerg 104.34 52 225 160 252.5 637.5 78.94
5. Jakob S Rasmussen 1995(S) Aarhus SVK 102.63 56 220 145 255 620 77.37
6. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 104.45 57 210 204 200 614 75.99 DR Klass...
7. Victor Lahm 2000(J) Zielkes FK 99.16 55 200 145 240 585 74.20
8. Morten V Pedersen 1987(S) AK Jyden 103.96 50 167.5 130 235 532.5 66.05
9. Peter L Bæk 1997(J) Hydra SK 99.65 51 180 130 215 525 66.43
10. Mikkel P Rothmann 2003(SJ) Aalborg SK 102.88 59 185 100 220 505 62.95
11. William H Opstrup 2003(SJ) AK Nordland 94.24 58 160 92.5 180 432.5 56.22
120 kg
1. Tim Lassen 1984(S) Zielkes FK 109.20 77 225 175 305 705 85.48
2. Jesper B Jensen 1990(S) Videbæk SK 117.38 78 227.5 170 275 672.5 78.94
3. Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 114.49 80 232.5 145 245 622.5 73.88
4. Nicholaj Litchfield 1993(S) Horsens SK 111.07 79 190 132.5 225 547.5 65.87
+120 kg
1. Ricko B Henne 1986(S) Zielkes FK 125.32 75 260 177.5 280 717.5 81.86
2. Frederik T Nordberg 1994(S) Pure PP 152.91 81 250 150 270 670 70.60


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt