Resultater

JM Klassisk Styrkeløft 2020

Gudenådalen, d. 19-20 Sep 2020


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og IPF GL Points. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, IPF GL Points
Navn Født Køn # P Samlet

1. Aalborg SK 52
Paw Eistrup 1993(S) H 1. 12 12
Lars K Lund 1984(S) H 1. 12 24
Olivia H Sørensen 2003(SJ) D 1. 12 36
Natascha Søe 1996(S) D 3. 8 44
John Terragni 1947(M4) H 3. 8 52
Anton S Egholm 1996(S) H 4. 7 59
Martin Brix 1977(M1) H 8. 3 62
Mikkel P Rothmann 2003(SJ) H 10. 1 63

2. Aarhus AK 50
Annemia Pretzmann 1992(S) D 1. 12 12
Sara E Andreassen 1993(S) D 1. 12 24
Thomas J Nielsen 1990(S) H 1. 12 36
Sarah K Kjeldsen 1997(J) D 2. 9 45
Jeanette H Sørensen 1994(S) D 6. 5 50
Lotte Ditlev 1992(S) D 7. 4 54

3. AK Frem 46
Martin Faber 1982(S) H 1. 12 12
Kathrine Lybech 1993(S) D 1. 12 24
Luchas SE Karlson 2004(SJ) H 2. 9 33
Gert F Karlson 1966(M2) H 3. 8 41
Tristan Katers 2002(SJ) H 6. 5 46
Per EV Alban 1997(J) H 6. 5 51

4. Hydra SK 38
Sofie J Lanng 1997(J) D 1. 12 12
Nina A Bisfelt 1979(M1) D 2. 9 21
Marc B Sørensen 1995(S) H 3. 8 29
Peter Nielsen 1995(S) H 4. 7 36
Peter L Bæk 1997(J) H 9. 2 38

5. Zielkes FK 37
Tim Lassen 1984(S) H 1. 12 12
Ricko B Henne 1986(S) H 1. 12 24
Rasmus Thøgersen 1984(S) H 2. 9 33
Victor Lahm 2000(J) H 7. 4 37

6. PO Esbjerg 25
Henning Frost Meyhoff 1993(S) H 2. 9 9
Stephan Knudsen 1994(S) H 3. 8 17
Mike Adelholm 1994(S) H 4. 7 24
Rasmus Carlsen 1996(S) H 12. 1 25

7. Sportshøjskolen 24
Nicki Lentz 1992(S) H 1. 12 12
Naja F Pedersen 1998(J) D 2. 9 21
Astrid B Nielsen 1993(S) D 8. 3 24

8. Aarhus SVK 22
Troels Mouritzen 1996(S) H 1. 12 12
Jakob S Rasmussen 1995(S) H 5. 6 18
Rasmus Stougaard 1997(J) H 7. 4 22

9. Thisted VF 19
Benjamin F Andersen 2001(J) H 2. 9 9
Stephan Vorup 1973(M1) H 3. 8 17
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H 9. 2 19

10. AK Nordland 19
Didde Hauch 1997(J) D 4. 7 7
Martin Dahm 1978(M1) H 5. 6 13
Rune Glud 1982(S) H 6. 5 18
William H Opstrup 2003(SJ) H 11. 1 19

11. Videbæk SK 18
Jesper B Jensen 1990(S) H 2. 9 9
Mathias K Rasmussen 1989(S) H 3. 8 17
Jesper Mogensen 1969(M2) H 11. 1 18

12. Holstebro S 13
Emil T Laigaard 2003(SJ) H 4. 7 7
Mads K Christensen 2003(SJ) H 5. 6 13

13. Sportscenter 12
Victor M Rønnest 2001(J) H 2. 9 9
Jonas J Pedersen 1998(J) H 8. 3 12

14. Herkules 9
Bo H Jensen 1986(S) H 2. 9 9

 . Pure PP 9
Frederik T Nordberg 1994(S) H 2. 9 9

16. Horsens SK 7
Nicholaj Litchfield 1993(S) H 4. 7 7

17. AK Jyden 7
Søren A Nielsen 1983(S) H 7. 4 4
Morten V Pedersen 1987(S) H 8. 3 7

18. Gudenådalens SK 6
Sofie B Boye 2001(J) D 5. 6 6

19. Haderslev SK 2
Alexander Ø Gildberg 2002(SJ) H 10. 1 1
Mikkel KK Hansen 2001(J) H 13. 1 2
Navn Født Køn # P Samlet

1. Aarhus AK 389.77
Annemia Pretzmann 1992(S) D 1. 87.01 87.01
Sara E Andreassen 1993(S) D 1. 86.96 173.97
Sarah K Kjeldsen 1997(J) D 2. 81.19 255.16
Thomas J Nielsen 1990(S) H 1. 70.88 326.04
Jeanette H Sørensen 1994(S) D 6. 63.73 389.77
Lotte Ditlev 1992(S) D 7. 62.20 451.97

2. Aalborg SK 385.28
Paw Eistrup 1993(S) H 1. 87.55 87.55
Lars K Lund 1984(S) H 1. 84.03 171.58
Martin Brix 1977(M1) H 8. 72.85 244.43
Anton S Egholm 1996(S) H 4. 70.55 314.98
Natascha Søe 1996(S) D 3. 70.30 385.28
John Terragni 1947(M4) H 3. 64.31 449.59
Mikkel P Rothmann 2003(SJ) H 10. 62.95 512.54
Olivia H Sørensen 2003(SJ) D 1. 52.84 565.38

3. AK Frem 367.53
Martin Faber 1982(S) H 1. 90.91 90.91
Kathrine Lybech 1993(S) D 1. 77.40 168.31
Tristan Katers 2002(SJ) H 6. 73.96 242.27
Per EV Alban 1997(J) H 6. 69.94 312.21
Luchas SE Karlson 2004(SJ) H 2. 55.32 367.53
Gert F Karlson 1966(M2) H 3. 50.75 418.28

4. Hydra SK 332.96
Marc B Sørensen 1995(S) H 3. 83.21 83.21
Peter Nielsen 1995(S) H 4. 76.59 159.80
Peter L Bæk 1997(J) H 9. 66.43 226.23
Sofie J Lanng 1997(J) D 1. 57.08 283.31
Nina A Bisfelt 1979(M1) D 2. 49.65 332.96

5. Zielkes FK 313.12
Tim Lassen 1984(S) H 1. 85.48 85.48
Ricko B Henne 1986(S) H 1. 81.86 167.34
Victor Lahm 2000(J) H 7. 74.20 241.54
Rasmus Thøgersen 1984(S) H 2. 71.58 313.12

6. PO Esbjerg 301.66
Henning Frost Meyhoff 1993(S) H 2. 84.08 84.08
Mike Adelholm 1994(S) H 4. 78.94 163.02
Stephan Knudsen 1994(S) H 3. 73.05 236.07
Rasmus Carlsen 1996(S) H 12. 65.59 301.66

7. AK Nordland 266.24
Rune Glud 1982(S) H 6. 75.99 75.99
Martin Dahm 1978(M1) H 5. 69.54 145.53
Didde Hauch 1997(J) D 4. 64.49 210.02
William H Opstrup 2003(SJ) H 11. 56.22 266.24

8. Sportshøjskolen 227.79
Nicki Lentz 1992(S) H 1. 102.61 102.61
Naja F Pedersen 1998(J) D 2. 71.21 173.82
Astrid B Nielsen 1993(S) D 8. 53.97 227.79

9. Aarhus SVK 224.82
Jakob S Rasmussen 1995(S) H 5. 77.37 77.37
Rasmus Stougaard 1997(J) H 7. 73.77 151.14
Troels Mouritzen 1996(S) H 1. 73.68 224.82

10. Videbæk SK 222.90
Jesper B Jensen 1990(S) H 2. 78.94 78.94
Mathias K Rasmussen 1989(S) H 3. 78.61 157.55
Jesper Mogensen 1969(M2) H 11. 65.35 222.90

11. Thisted VF 220.49
Benjamin F Andersen 2001(J) H 2. 79.02 79.02
Stephan Vorup 1973(M1) H 3. 73.88 152.90
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H 9. 67.59 220.49

12. Holstebro S 136.86
Mads K Christensen 2003(SJ) H 5. 76.78 76.78
Emil T Laigaard 2003(SJ) H 4. 60.08 136.86

13. Sportscenter 131.31
Victor M Rønnest 2001(J) H 2. 69.84 69.84
Jonas J Pedersen 1998(J) H 8. 61.47 131.31

14. AK Jyden 131.09
Morten V Pedersen 1987(S) H 8. 66.05 66.05
Søren A Nielsen 1983(S) H 7. 65.04 131.09

15. Haderslev SK 120.26
Alexander Ø Gildberg 2002(SJ) H 10. 65.57 65.57
Mikkel KK Hansen 2001(J) H 13. 54.69 120.26

16. Herkules 82.45
Bo H Jensen 1986(S) H 2. 82.45 82.45

17. Pure PP 70.60
Frederik T Nordberg 1994(S) H 2. 70.60 70.60

18. Horsens SK 65.87
Nicholaj Litchfield 1993(S) H 4. 65.87 65.87

19. Gudenådalens SK 63.63
Sofie B Boye 2001(J) D 5. 63.63 63.63


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt