Resultater

2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018

Horsens SK, d. 2 Jun 2018



Detaljer, 2. runde, Vest

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Horsens SK 1
                   
496.159
   
Eva Buxbom 1969(M1) D Squat 56.98 1.1607 155 162.5 167.5 167.5   194.417    
Martin Tryk 1992(S) H Bænk 110.14 0.5883 215 222.5 227.5 227.5   133.838    
Simon B Rasmussen 1999(J) H Dødløft 91.36 0.6336 240 255 265 265   167.904    

Aarhus AK 1
                   
440.426
   
Maria K Jensen 1985(S) D Squat 100.34 0.8318 130 140 150 150   124.770    
Jeppe F Balsby 1986(S) H Bænk 105.36 0.5968 225 237.5 247.5 237.5   141.740    
Annemia Pretzmann 1992(S) D Dødløft 73.12 0.9662 167.5 175 180 180   173.916    
Senior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Thisted VF 1
                   
395.562
   
Thomas Thomsen 1989(S) H Squat 118.42 0.5767 205 215 222.5 222.5   128.316    
Leon S Simonsen 1992(S) H Bænk 89.94 0.6386 130 137.5 142.5 137.5   87.808    
Patryk Bolek 1994(S) H Dødløft 86.36 0.6525 250 262.5 275 275   179.438    

AK Nordland 1
                   
354.112
   
Christina V Møller 1987(S) D Squat 94.18 0.8490 105 115 125 125   106.125    
Lars Guldberg 1963(M2) H Bænk 104.34 0.5989 125 132.5 140 140   83.846    
Bjørn Guldberg 1994(S) H Dødløft 93.91 0.6253 230 250 262.5 262.5   164.141    

Aarhus SVK 1
                   
345.970
   
Sarah Barløse 1995(J) D Squat 62.30 1.0831 102.5 107.5 117.5 117.5   127.264    
Thomas Nielsen 1992(S) H Bænk 84.94 0.6586 110 117.5 122.5 117.5   77.386    
Chris Wood 1997(J) H Dødløft 85.24 0.6573 200 215 220 215   141.320    

Pure PP 1
                   
342.273
   
Stefan Probst 1987(S) H Squat 105.72 0.5961 180 180 200 180   107.298    
Pernille B Bramsen 1990(S) D Bænk 74.12 0.9578 72.5 77.5 77.5 72.5   69.441    
Andreas Klug 1984(S) H Dødløft 76.26 0.7044 220 235 242.5 235   165.534    

AK Nordland 2
                   
306.406
   
Max-raban R Scheithauer 1995(J) H Squat 81.94 0.6727 120 127.5 135 135   90.815    
Thomas B Jensen 1982(S) H Bænk 87.76 0.6468 110 117.5 117.5   75.999    
Rene Minard 1993(S) H Dødløft 89.08 0.6418 210 217.5 225 217.5   139.592    

Haderslev SK 1
                   
304.386
   
Ricko B Henne 1986(S) H Squat 121.40 0.5734 210 225 235 225   129.015    
Sofie MN Mønsted 1990(S) D Bænk 81.12 0.9081 65 70 75 75   68.108    
Nicolaj Jepsen 1998(J) H Dødløft 115.98 0.5798 160 175 185 185   107.263    

AK Nordland 3
                   
288.377
   
Kim Heissel 1983(S) H Squat 97.84 0.6141 140 150 160 150   92.115    
Alexander Christensen 2002(SJ) H Bænk 77.98 0.6940 80 85 92.5 92.5   64.195    
Lærke Vad 1985(S) D Dødløft 62.68 1.0781 105 112.5 122.5 122.5   132.067    

Teutonia 1
                   
202.733
   
Henning Stenkjær 1947(M4) H Squat 71.10 0.7406 70 75 75 75   55.545    
Fransisco Romero-karlsen 1944(M4) H Bænk 68.22 0.7645 60 65 67.5 67.5   51.604    
Jan B Traulsen 1948(M4) H Dødløft 105.06 0.5974 130 145 160 160   95.584    
Junior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Haderslev SK 1
                   
403.097
   
Mikkel Nehlsen Sørensen 1998(J) H Squat 79.06 0.6879 205 225 225 205   141.020    
Daniel A Michaelsen 1996(J) H Bænk 85.60 0.6557 90 95 100 95   62.292    
Martin Wilkens 1999(J) H Dødløft 76.82 0.7010 260 280 285 285   199.785    

Thisted VF 1
                   
366.169
   
Benjamin F Andersen 2001(SJ) H Squat 82.30 0.6709 170 177.5 185 185   124.117    
Andreas Houmark 1999(J) H Bænk 100.30 0.6079 125 132.5 135 135   82.067    
Bernodus B Snorrason 1996(J) H Dødløft 86.24 0.6530 230 240 245 245   159.985    


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt