Resultater

Divisionsturnering 2018


Detaljer, 3. runde

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft     3. runde  

Tårnby SK 3
                     
499.929
 
Morten F Hansen 1993(S) H Squat 105.70 0.5962 265 280 285 285     169.917  
Morten Rasmussen 1978(M1) H Bænk 68.15 0.7652 150 155 160 160     122.432  
Kathrine H Bak 1981(S) D Dødløft 65.95 1.0379 190 200 200     207.580  

Københavns SK 1
                     
492.582
 
Amalie S Nielsen 1994(S) D Squat 110.55 0.8122 230 240 250 240     194.928  
Johan S Madsen 1988(S) H Bænk 94.45 0.6237 175 175 180 180     112.266  
Nickolaj Olsen 1994(S) H Dødløft 84.15 0.6621 265 280 290 280     185.388  

Tårnby SK 1
                     
490.226
 
Kim D Hansen 1971(M1) H Squat 94.95 0.6222 260 280 287.5 287.5     178.883  
Jens Jepsen 1970(M1) H Bænk 116.25 0.5794 220 227.5 232.5 227.5     131.814  
Peter L Larsen 1990(S) H Dødløft 77.45 0.6972 242.5 252.5 257.5 257.5     179.529  

Tårnby SK 2
                     
486.246
 
Steffan Hansen 1990(S) H Squat 107.80 0.5923 275 275 282.5 275     162.883  
Claus Jørgensen 1964(M2) H Bænk 109.30 0.5897 192.5 197.5 202.5 202.5     119.414  
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H Dødløft 85.10 0.6579 285 305 310 310     203.949  

Horsens SK 1
                     
426.952
 
Eva Buxbom 1969(M1) D Squat 57.12 1.1585 160 160     185.360  
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H Bænk 104.76 0.5980 165 175 180 180     107.640  
Martin Tryk 1992(S) H Dødløft 114.00 0.5824 210 230 240 230     133.952  

Videbæk SK 1
                     
368.977
 
Anders S Ki 1982(S) H Squat 82.30 0.6709 145 152.5 157.5 152.5     102.312  
Maren M Bielefeldt 1999(J) D Bænk 76.70 0.9376 95 105 112.5 112.5     105.480  
Nynne Bjerg 1987(S) D Dødløft 73.58 0.9623 150 160 167.5 167.5     161.185  

Københavns SK 2
                     
273.202
 
Amalie Larsson 1992(S) D Squat 108.85 0.8149 220 230 240 240     195.576  
Peter Hansen 1962(M2) H Bænk 73.60 0.7221 100 107.5 110 107.5     77.626  

AK Nordland 1
                     
205.737
 
Michael Stausholm 1982(S) H Bænk 96.64 0.6173 110 117.5 122.5 122.5     75.619  
Lars Guldberg 1963(M2) H Dødløft 101.44 0.6052 210 215 215     130.118  

Aarhus AK 1
                     
137.747
 
Jeppe F Balsby 1986(S) H Bænk 104.32 0.5989 230 247.5 247.5 230     137.747  

Hvidovre SF 1
                     
136.944
 
Christopher S Simonsen 1996(J) H Dødløft 68.65 0.7608 160 170 180 180     136.944  
Senior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft     3. runde  

Københavns SK 1
                     
466.681
 
Rasmus H Winther 1996(J) H Squat 92.90 0.6285 215 227.5 240 240     150.840  
Kent T Flåten 1979(S) H Bænk 81.90 0.6729 155 162.5 167.5 167.5     112.711  
Tanja S Olsen 1990(S) D Dødløft 61.20 1.0980 160 175 185 185     203.130  

Thisted VF 1
                     
443.694
 
Marcus Boesen 1999(J) H Squat 123.12 0.5716 270 285 295 295     168.622  
Thomas Thomsen 1989(S) H Bænk 119.80 0.5751 170 175 177.5 177.5     102.080  
Patryk Bolek 1994(S) H Dødløft 86.30 0.6528 250 265 280 265     172.992  

Københavns SK 2
                     
409.527
 
Andreas Sørensen 1990(S) H Squat 84.75 0.6594 195 205 215 215     141.771  
Morten Hegner 1989(S) H Bænk 91.05 0.6347 170 180 185 185     117.420  
Ole Olsen 1961(M2) H Dødløft 93.55 0.6264 225 240 250 240     150.336  

Københavns SK 3
                     
391.813
 
Emil Therkelsen 1983(S) H Squat 107.20 0.5933 225 237.5 245 245     145.359  
Asbjørn EM Frellsen 1994(S) H Bænk 82.50 0.6699 130 137.5 145 145     97.136  
Oskar S Lund 1998(J) H Dødløft 77.90 0.6945 190 205 215 215     149.318  

AK Nordland 1
                     
390.599
 
Rune Glud 1982(S) H Squat 109.96 0.5886 170 185 195 195     114.777  
Kamilla W Bøgedal 1995(J) D Bænk 68.48 1.0102 95 110 110     111.122  
Bjørn Guldberg 1994(S) H Dødløft 97.24 0.6157 250 260 267.5 267.5     164.700  

Københavns SK 4
                     
366.017
 
Jonathan A Arnesen 1991(S) H Squat 99.40 0.6101 210 225 235 225     137.273  
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 84.10 0.6624 125 132.5 142.5 132.5     87.768  
Thomas N Hansen 1975(M1) H Dødløft 85.60 0.6557 190 205 215 215     140.976  

Hvidovre SF 1
                     
353.949
 
Martin Mygind 1991(S) H Squat 97.60 0.6147 165 175 185 185     113.720  
Anders E Stilbo 1996(J) H Bænk 76.95 0.7002 105 110 120 120     84.024  
Rasmus L Jørgensen 1994(S) H Dødløft 83.60 0.6647 210 225 235 235     156.205  

Haderslev SK 1
                     
353.452
 
Ricko B Henne 1986(S) H Squat 121.70 0.5731 225 230 235 230     131.813  
Oliver J Jürgensen 1995(J) H Bænk 95.14 0.6216 127.5 135 140 135     83.916  
Kristian B Nyholm 1981(S) H Dødløft 98.60 0.6121 200 225 242.5 225     137.723  

AK Nordland 3
                     
319.671
 
Martin Jørgensen 1982(S) H Squat 75.08 0.7120 130 140 145 140     99.680  
Thomas B Jensen 1982(S) H Bænk 87.28 0.6488 110 117.5 120 117.5     76.234  
Mike Fregerslev 1994(S) H Dødløft 91.86 0.6319 210 222.5 227.5 227.5     143.757  

AK Nordland 2
                     
262.874
 
Lærke Vad 1985(S) D Squat 62.02 1.0868 95 100 105 100     108.680  
Christina V Møller 1987(S) D Bænk 93.92 0.8499 55 60 62.5 60     50.994  
Sabrina KV Christensen 1994(S) D Dødløft 91.06 0.8600 120 135 135 120     103.200  

Ares 1
                     
262.478
 
Casper M Jensen 1991(S) H Squat 88.25 0.6449 120 130 140 140     90.286  
Per Frederiksen 1988(S) H Bænk 73.40 0.7235 110 120 125 120     86.820  
Allan T Hansen 1959(M2) H Dødløft 99.50 0.6098 125 140 152.5 140     85.372  

Tårnby SK 1
                     
219.527
 
Christian Cederquist 1993(S) H Bænk 92.65 0.6293 135 145 150 150     94.395  
Mette K Knudsen 1993(S) D Dødløft 78.20 0.9269 120 130 135 135     125.132  

Pure PP 1
                     
150.700
 
Henriette V Nielsen 1977(M1) D Squat 69.80 0.9968 65 72.5 77.5 72.5     72.268  
Pernille B Bramsen 1990(S) D Bænk 71.52 0.9804 72.5 77.5 80 80     78.432  

Københavns SK 5
                     
71.871
 
Tim Nielsen 1965(M2) H Bænk 111.10 0.5867 115 120 122.5 122.5     71.871  

Albertslund SF 1
                     
63.407
 
Allan S Kornval 1944(M4) H Bænk 96.20 0.6186 85 95 102.5 102.5     63.407  
Junior klassisk
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft     3. runde  

Roskilde AK 1
                     
302.013
 
Joakim L Bilyk 1999(J) H Squat 76.65 0.7020 165 172.5 172.5 165     115.830  
Cecilie BE Rasmussen 1995(J) D Bænk 83.60 0.8939 67.5 72.5 75 75     67.043  
Mads Lehmann Broe 1996(J) H Dødløft 88.50 0.6440 165 175 185 185     119.140  

Københavns SK 1
                     
289.016
 
Oscar L Johansson 1996(J) H Squat 108.60 0.5909 140 150 155 155     91.590  
Elias L Madsen 1996(J) H Bænk 104.10 0.5994 122.5 127.5 132.5 132.5     79.421  
Ruben N Donde 2001(SJ) H Dødløft 65.85 0.7867 130 140 150 150     118.005  

Thisted VF 1
                     
288.683
 
Julie M Nielsen 1997(J) D Squat 63.34 1.0696 100 105 110 105     112.308  
Mathilde M Pedersen 1998(J) D Bænk 70.62 0.9888 52.5 57.5 60 60     59.328  
Alberte LN Landbo 1995(J) D Dødløft 67.76 1.0178 95 105 115 115     117.047  


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt