Warning: Use of undefined constant NOMTABLE - assumed 'NOMTABLE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 3

Warning: Use of undefined constant ADMIN_EMAIL - assumed 'ADMIN_EMAIL' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 4

Warning: Use of undefined constant ADMIN_EMAIL_OPRET - assumed 'ADMIN_EMAIL_OPRET' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 5

Warning: Use of undefined constant ADMIN_NAME - assumed 'ADMIN_NAME' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 6

Finale, Divisionsturneringen 2019

Horsens, 07.12.2019. 7 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Divisionsturneringen Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Tårnby SK, hold 1

544.655
3697Peter L Larsen1990(S)HerrerSquat201.120300SM Styrkeløft
219Kim D Hansen1971(M1)HerrerBænkpres135.569222.5DM Bænkpres
2487Mickel Dahl Flensborg1996(J)HerrerDødløft207.966311TSK Cup, Udstyr

Aarhus AK, hold 1

507.749
3737Louise K Madsen1993(S)DamerSquat164.552167.5JM Styrkeløft
1970Jeppe F Balsby1986(S)HerrerBænkpres148.9752501. runde af Divisionsturneringen, Vest
3580Annemia Pretzmann1992(S)DamerDødløft194.222197.5TSK Cup, Udstyr

Horsens SK, hold 1

503.839
3855Marie L Kalmejer2004(SJ)DamerSquat165.2641653. runde af Divisionsturneringen, Vest
2907Michael Herrmann1988(S)HerrerBænkpres123.219192.5EM Klassisk Bænkpres
1792Eva Buxbom1969(M2)DamerDødløft215.356183.5DM Styrkeløft

Senior klassisk

Tårnby SK, hold 1

452.984
2487Mickel Dahl Flensborg1996(J)HerrerSquat155.3522401. runde af Divisionsturneringen, Øst
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerBænkpres109.792182.5TSK Cup, Klassisk
3697Peter L Larsen1990(S)HerrerDødløft187.840277.5TSK Cup, Klassisk

Thisted VF, hold 1

398.596
2485Tobias Kokholm1991(S)HerrerSquat132.225215DM Klassisk
2982Kristinn Arnason1986(S)HerrerBænkpres92.425127.5Jørgen Krog Cup
2526Patryk Bolek1994(S)HerrerDødløft173.946265Finale, Divisionsturneringen

AK Nordland, hold 1

380.648
3694Lærke Vad1985(S)DamerSquat122.749112.5TSK Cup, Klassisk
2057Rune Glud1982(S)HerrerBænkpres113.715190DM Klassisk Bænkpres
3593Christina V Møller1987(S)DamerDødløft144.184167.53. runde af Divisionsturneringen, Vest

Junior klassisk

Thisted VF, hold 2

192.327
3587Julie M Nielsen1997(J)DamerSquat114.5651103. runde af Divisionsturneringen, Vest
3598Benjamin F Andersen2001(SJ)HerrerBænkpres77.762117.5NM Sub-Junior/Junior, Klassisk
3978Christian Eriksen2002(SJ)HerrerDødløft0--


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt