Divisionsturneringensfinale 2015

Videbæk, 05.12.2015. 8 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Fra 2020 er der brugt IPF Points formlen på de enkelte discipliner. "Total points" kan derfor IKKE sammenlignes med en "normal" IPF Points total.

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Aalborg SK, hold 1

573.256
1864Mia Tovgaard1979(S)DamerSquat204.540150AaSK Open, Udstyr
1064John S Christensen1961(M2)HerrerBænkpres156.063275Divisionsturneringensfinale
2760Trine Ø Bagger1986(S)DamerDødløft212.653170VM

Sportshøjskolen, hold 1

544.642
2548Nicki Lentz1992(J)HerrerSquat201.250312.53. runde af Divisionsturneringen, Vest
2387Jakob Thrane Mainz1993(J)HerrerBænkpres160.8042803. runde af Divisionsturneringen, Vest
1458Annette Pedersen1968(M1)DamerDødløft182.588187.53. runde af Divisionsturneringen, Vest

Horsens SK, hold 1

529.623
2669Majken Hansen1996(J)DamerSquat196.580200AaSK Open, Udstyr
2722Martin Tryk1992(J)HerrerBænkpres126.5042102. runde af Divisionsturneringen, Vest
1792Eva Buxbom1969(M1)DamerDødløft206.539177.5EM

Tårnby SK, hold 1

512.957
219Kim D Hansen1971(M1)HerrerSquat190.454302.5TSK Cup, Udstyr
1192Jens Jepsen1970(M1)HerrerBænkpres129.5142203. runde af Divisionsturneringen, Øst
2487Mickel Dahl Flensborg1996(J)HerrerDødløft192.989288TSK Cup, Udstyr

Senior klassisk

Københavns SK, hold 1

456.874
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerSquat150.995252.5DM Klassisk
2720Lazar Kuburovic1992(J)HerrerBænkpres118.026197.5TSK Cup, Klassisk
2817Tanja S Olsen1990(S)DamerDødløft187.853172.5TSK Cup, Klassisk

Aalborg SK, hold 1

413.849
2912Jeppe P Rosenørn1991(S)HerrerSquat123.630195JM
2445Igor Syrytsin1988(S)HerrerBænkpres111.986165AaSK Open, Klassisk
2712Jonas Møll1989(S)HerrerDødløft178.233245.5AaSK Open, Klassisk

Københavns SK, hold 2

388.151
2974Christian H Hansen1996(J)HerrerSquat138.912215TSK Cup, Klassisk
3003Martin Kofod1990(S)HerrerBænkpres89.504132.5TSK Cup, Klassisk
2291Nickolaj Olsen1994(J)HerrerDødløft159.7352303. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 1

229.243
1227Morten Rasmussen1978(S)HerrerSquat0--
1663Lasse S Hille1981(S)HerrerBænkpres89.782140SM
3117Christian Cederquist1993(J)HerrerDødløft139.461217.5TSK Cup, Udstyr


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt