Nomineringer

DM Bænkpres 2019

Sportshøjskolen, 23 Nov 2019. 50 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
72
Maj B Rames 1989(S) Aarhus AK 1 152.5 (63) EM Bænkpres 2019
Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 2 140 JM Styrkeløft 2019 (3-kamp)
84
Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK 1 145 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019
Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 2 122.5 (72) JM Styrkeløft 2019 (3-kamp)
84+
Annette R Christensen 1965(M2) Aarhus AK 1 202.5 EM Bænkpres 2019
Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 2 192.5 VM Bænkpres 2019

Damer Junior
84+
Anna S Rye 1996(J) Horsens SK 1 105 JM Styrkeløft 2019 (3-kamp)

Damer Masters 1
72
Tanja Rasmussen 1972(M1) Horsens SK 1 82.5 (84) EM Masters 2019 (3-kamp)

Damer Masters 3
72
Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 1 47.5 (63) Jørgen Krog Cup 2019

Herrer Senior
74
Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 1 157.5 JM Bænkpres 2019
Benjamin M Stougaard 1992(S) Holstebro S 2 127.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019 (3-kamp)
83
Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen 1 270 EM Bænkpres 2019
Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 2 147.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019 (3-kamp)
93
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 1 215 2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2019
Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 2 212.5 2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2019
Danni Iversen 1987(S) Horsens SK 3 190 (83) DM Styrkeløft 2019 (3-kamp)
Ronni B Christensen 1995(S) Sportshøjskolen 4 187.5 Aask Open, Udstyr 2019 (3-kamp)
105
Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK 1 247.5 DM Bænkpres 2018
Rune Glud 1982(S) AK Nordland 2 240 JM Bænkpres 2019
Jonas Bjerre 1993(S) Sportshøjskolen 3 235 DM Bænkpres 2018
120
Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen 1 308 DM Bænkpres 2018
Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen 2 295 EM Bænkpres 2019
Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF 3 255 JM Styrkeløft 2019 (3-kamp)
120+
Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 1 275 DM Bænkpres 2018
Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 2 215 DM Styrkeløft 2019 (3-kamp)
Nicolaj Scupii 1994(S) Aalborg SK 3 170 DM Klassisk Bænkpres 2019

Herrer Sub-Junior
83
Benjamin F Andersen 2001(SJ) Thisted VF 1 137.5 DM Styrkeløft 2019 (3-kamp)

Herrer Junior
66
Mathias Brogaard 1998(J) Holstebro S 1 107.5 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk 2019 (3-kamp)
93
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 1 200 DM Bænkpres 2018
105
Mads Lehmann Broe 1996(J) SDU Styrkeløft 1 140 (93) SM Styrkeløft 2019 (3-kamp)

Herrer Masters 1
83
Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 1 205 DM Bænkpres 2018
93
Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 1 167.5 DM Bænkpres 2018
Rasmus Jensen 1973(M1) Roskilde AK 2 165 SM Bænkpres 2019
105
Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 1 207.5 DM Styrkeløft 2019 (3-kamp)
Egill A Valsson 1978(M1) Aarhus AK 2 200 JM Bænkpres 2019
120
Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 1 190 DM Klassisk Bænkpres 2019
120+
Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 1 275 DM Bænkpres 2018
Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 2 225 DM Bænkpres 2018

Herrer Masters 2
83
Jan Peters 1966(M2) Aalborg SK - - -
93
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 1 215 2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2019
Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 2 150 (83) DM Bænkpres 2018
Peter Petersen 1962(M2) Aarhus AK 3 135 DM Bænkpres 2018
105
Kim Salby 1961(M2) AK Odin 1 170 (93) DM Bænkpres 2018
Henrik Schougaard 1966(M2) Aarhus AK 2 165 DM Styrkeløft 2019 (3-kamp)
Lars Guldberg 1963(M2) AK Nordland 3 147.5 3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2019
120+
John S Christensen 1961(M2) Aalborg SK 1 310 DM Bænkpres 2018

Herrer Masters 3
105
Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 1 170 DM Bænkpres 2018
120
Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 1 175 DM Bænkpres 2018

Herrer Masters 4
74
Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 1 67.5 DM Bænkpres 2018
105
Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF 1 97.5 DM Bænkpres 2018


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt