Nomineringer

TSK Cup, Klassisk 2019

Tårnby, 15-17 Nov 2019. 104 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Teams - Udstyr og Klassisk
Vis: Klasser - Points

Aalborg SK
66 Lars K Lund Herrer S 1984(S) Klassisk
105 Kristoffer Iversen Herrer S 1990(S) Klassisk
120 Jens JL Jørgensen Herrer S 1995(S) Klassisk

Aarhus AK
63 Sara E Andreassen Damer S 1993(S) Klassisk
72 Annemia Pretzmann Damer S 1992(S)
83 Lasse Hansen Herrer S 1994(S) Klassisk

Aarhus SVK
93 Adam E Karsø Herrer S 2000(J) Klassisk

AK Atlas
105 Simon Buchwald Herrer S 1989(S) Klassisk

AK Frem
93 Vijith Arasaratnam Herrer S 2000(J) Klassisk
105 Christian N Enger Herrer S 2001(SJ) Klassisk
105 Magne J Pedersen Herrer S 2002(SJ) Klassisk
105 Martin Faber Herrer S 1982(S) Klassisk

AK Nordland
63 Lærke Vad Damer S 1985(S) Klassisk

AK Odin
105 Eskild R Andersen Herrer S 2001(SJ) Klassisk

Ares
74 Jakob T Thiberg Herrer S 2000(J) Klassisk
83 Linus B Nikolajsen Herrer S 2000(J) Klassisk
93 Philip K Nickel Herrer S 2001(SJ) Klassisk

Fyns SK
72 Dorthe Madsen Damer S 1978(M1) Klassisk
83 Jonas K Larsen Herrer S 1990(S) Klassisk
84 Katrine Kristensen Damer S 1997(J) Klassisk

Gudenådalens SK
83 Tobias H Juul Herrer S 2002(SJ) Klassisk

HG Styrkeløft
63 Ulla N Hembo Damer S 1964(M2) Klassisk
66 Oliver H Skaalum Herrer S 2004(SJ) Klassisk
72 Anne Skaalum Damer S 1979(M1) Klassisk

Holstebro S
57 Mie Jungclaus Damer S 1999(J) Klassisk

Horsens SK
72 Kathrine J Forsberg Damer S 1996(J) Klassisk
74 Emil D Monberg Herrer S 1998(J) Klassisk
105 Rune R Knudsen Herrer S 1999(J) Klassisk

Hvidovre SF
63 Katrine Steenhard Damer S 1985(S) Klassisk
63 Shiella Sørensen Damer S 1988(S) Klassisk
63 Line G Bornhuus Damer S 1990(S) Klassisk
72 Rikke K Christensen Damer S 1991(S) Klassisk
74 Christopher S Simonsen Herrer S 1996(J) Klassisk
83 Rasmus L Jørgensen Herrer S 1994(S) Klassisk
83 Daniel M Heinrichsen Herrer S 1993(S)
93 Johannes W Andersen Herrer S 1988(S) Klassisk
93 Emil Edsen-Johansen Herrer S 1993(S) Klassisk

Københavns SK
63 Channe Hviid Damer S 1994(S) Klassisk
74 Peter Hansen Herrer S 1962(M2)
83 Thomas N Hansen Herrer S 1975(M1) Klassisk
83 Nickolaj Olsen Herrer S 1994(S)
83 Tobias H Jensen Herrer S 1994(S) Klassisk
83 Sebastian VK Zoega Herrer S 1994(S) Klassisk
83 Kasper Sørensen Herrer S 1994(S) Klassisk
84 Julie A Hansen Damer S 1991(S)
84+ Amalie Larsson Damer S 1992(S)
84+ Amalie S Nielsen Damer S 1994(S)
93 Ole Olsen Herrer S 1961(M2)
93 Johan S Madsen Herrer S 1988(S) Klassisk
93 Stefan Hannibal Herrer S 1985(S) Klassisk
93 Christopher T Nielsen Herrer S 1988(S) Klassisk
105 Christian S Duelund Herrer S 1985(S) Klassisk
105 Elias L Madsen Herrer S 1996(J) Klassisk
105 Jonathan A Arnesen Herrer S 1991(S) Klassisk
120+ Andreas Rasmussen Herrer S 1986(S) Klassisk

Odense BBC
52 Annette S Hansen Damer S 1997(J)
72 Mette Majgaard Damer S 1995(S) Klassisk
74 Jakob K Brinkmann Herrer S 1991(S) Klassisk
93 Jonas Andersen Herrer S 1999(J) Klassisk

Pure PP
72 Kathja Sejer Damer S 1989(S) Klassisk
93 Daniel E Ussing Herrer S 1995(S) Klassisk
105 Kasper Martinussen Herrer S 1996(J)
120 Stefan Probst Herrer S 1987(S) Klassisk

Roskilde AK
83 Nichlas T Sørensen Herrer S 1991(S) Klassisk
84 Cecilie BE Rasmussen Damer S 1995(S) Klassisk
84+ Maria A Hansen Damer S 1994(S) Klassisk
93 Rasmus Fleinert Herrer S 1986(S)
93 Asger V Jensen Herrer S 1999(J) Klassisk

Rødby M
66 Magnus H Hedegård Herrer S 2004(SJ) Klassisk
83 Rasmus L Knudsen Herrer S 1995(S) Klassisk
93 Kasper Pørksen Herrer S 1988(S) Klassisk
105 Henrik Kamper Herrer S 1967(M2) Klassisk
105 Philip Stehning Herrer S 1974(M1) Klassisk
105 Jesper Vogelius Herrer S 2000(J) Klassisk

SDU Styrkeløft
72 Laura E Lillelund Damer S 1997(J) Klassisk
74 Alexander H Madsen Herrer S 1998(J) Klassisk
105 Frederik F Tolberg Herrer S 1998(J) Klassisk
120 Mikkel Lindgreen Herrer S 1990(S) Klassisk

Sportshøjskolen
57 Stefanie Nielsen Damer S 1992(S) Klassisk
63 Anna Schjøtt Damer S 1995(S)

Target
93 Daniel H Machado Herrer S 1998(J) Klassisk
105 Rasmus Dalgas Herrer S 1986(S) Klassisk

Tårnby SK
72 Mette K Knudsen Damer S 1993(S)
74 Morten Rasmussen Herrer S 1978(M1) Klassisk
83 Michael C Sibul Herrer S 1990(S) Klassisk
83 Peter L Larsen Herrer S 1990(S) Klassisk
83 Mickel Dahl Flensborg Herrer S 1996(J)
83 Jan Sahlgren Herrer S 1960(M2) Klassisk
93 Lars H Jensen Herrer S 1955(M3) Klassisk
93 Christian Cederquist Herrer S 1993(S)
105 Jonas Mølvig Herrer S 1998(J) Klassisk
105 Morten F Hansen Herrer S 1993(S) Klassisk
105 Steffan Hansen Herrer S 1990(S) Klassisk
105 Kim D Hansen Herrer S 1971(M1)
120 Steffan Hansen Herrer S 1990(S)

Thisted VF
83 Patryk Bolek Herrer S 1994(S)
93 Jukka Rysgaard Herrer S 1991(S) Klassisk
105 Jørgen Grandjean-Thomsen Herrer S 1989(S) Klassisk

VK Kono
83 Sadiq SH Al-sharifi Herrer S 1999(J) Klassisk
83 Mathias Kloch Herrer S 1995(S) Klassisk
83 Jannick J Egede Herrer S 2000(J) Klassisk
93 Benjamin Alispahic Herrer S 1996(J) Klassisk
93 Danny Tran Herrer S 1999(J) Klassisk
105 Mathias JE Nissen Herrer S 1997(J) Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt