1. runde af Divisionsturneringen, Øst+Vest 2019
Københavns SK, 26.01.2019 & Videbæk, 26.01.2019. 33 hold tilmeldt i alt.
Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.
Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt
Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.
Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet
Licens | Navn | Aargang | Køn | Disciplin | Nom | Løft | Konkurrence |
Senior udstyr | |||||||
Københavns SK, hold 1 | 482.863 | ||||||
3691 | Amalie Larsson | 1992(S) | Damer | Squat | 203.700 | 250 | TSK Cup, Udstyr |
3368 | Johan S Madsen | 1988(S) | Herrer | Bænkpres | 112.266 | 180 | 3. runde af Divisionsturneringen, Øst |
115 | Ole Olsen | 1961(M2) | Herrer | Dødløft | 166.897 | 265 | 2. runde af Divisionsturneringen, Øst |
Tårnby SK, hold 1 | 465.697 | ||||||
3247 | Steffan Hansen | 1990(S) | Herrer | Squat | 164.065 | 275 | Finale, Divisionsturneringen |
3117 | Christian Cederquist | 1993(S) | Herrer | Bænkpres | 122.441 | 195 | Finale, Divisionsturneringen |
219 | Kim D Hansen | 1971(M1) | Herrer | Dødløft | 179.191 | 290 | TSK Cup, Udstyr |
Aarhus AK, hold 1 | 440.426 | ||||||
2582 | Maria K Jensen | 1985(S) | Damer | Squat | 124.770 | 150 | 2. runde af Divisionsturneringen, Vest |
1970 | Jeppe F Balsby | 1986(S) | Herrer | Bænkpres | 141.740 | 237.5 | 2. runde af Divisionsturneringen, Vest |
3580 | Annemia Pretzmann | 1992(S) | Damer | Dødløft | 173.916 | 180 | 2. runde af Divisionsturneringen, Vest |
Tårnby SK, hold 2 | 436.79 | ||||||
1192 | Jens Jepsen | 1970(M1) | Herrer | Squat | 161.425 | 275 | DM i Styrkeløft |
1009 | Claus Jørgensen | 1964(M2) | Herrer | Bænkpres | 121.135 | 205 | Finale, Divisionsturneringen |
2763 | Thomas Reimers | 1968(M2) | Herrer | Dødløft | 154.230 | 177.5 | SM Styrkeløft |
Horsens SK, hold 1 | 379.805 | ||||||
2190 | Danni Iversen | 1987(S) | Herrer | Squat | 203.315 | 303.5 | DM i Styrkeløft |
2907 | Michael Herrmann | 1988(S) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
2773 | Rene F Hedegaard | 1990(S) | Herrer | Dødløft | 176.490 | 300 | 1. runde af Divisionsturneringen, Vest |
Københavns SK, hold 2 | 333.59 | ||||||
3523 | Amalie S Nielsen | 1994(S) | Damer | Squat | 194.928 | 240 | 3. runde af Divisionsturneringen, Øst |
2890 | Kent T Flåten | 1979(M1) | Herrer | Bænkpres | 138.662 | 205 | Finale, Divisionsturneringen |
3197 | Thomas N Hansen | 1975(M1) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
AK Jyden, hold 1 | 230.078 | ||||||
3844 | Kia Rueholm | 1990(S) | Damer | Squat | 0 | - | - |
3871 | Laura G Bramsen | 1993(S) | Damer | Bænkpres | 0 | - | - |
2760 | Trine Ø Bagger | 1986(S) | Damer | Dødløft | 230.078 | 182.5 | VM |
Københavns SK, hold 3 | 214.232 | ||||||
1231 | Peter Hansen | 1962(M2) | Herrer | Squat | 116.951 | 162.5 | TSK Cup, Udstyr |
1893 | Anders Valentinsen | 1982(S) | Herrer | Bænkpres | 97.281 | 145 | 1. runde af Divisionsturneringen, Øst |
3858 | Christian S Duelund | 1985(S) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Tårnby SK, hold 3 | 201.028 | ||||||
3804 | Mette K Knudsen | 1993(S) | Damer | Bænkpres | 58.175 | 62.5 | SM Styrkeløft |
3274 | Steffen Hentze | 1990(S) | Herrer | Dødløft | 142.853 | 230 | Finale, Divisionsturneringen |
Aarhus AK, hold 2 | 141.752 | ||||||
2459 | Bo Jensen | 1967(M2) | Herrer | Bænkpres | 141.752 | 235 | DM i Styrkeløft |
Roskilde AK, hold 1 | 136.805 | ||||||
3719 | Mads Lehmann Broe | 1996(J) | Herrer | Squat | 136.805 | 215 | TSK Cup, Udstyr |
3434 | Cilie LA Simonsen | 1980(S) | Damer | Bænkpres | 0 | - | - |
3031 | Joakim Jørgensen | 1994(S) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Videbæk SK, hold 1 | 0 | ||||||
3852 | Rasmus Mogensen | 1998(J) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
2313 | Henning G Thorsen | 1959(M3) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
3738 | Allan S Madsen | 1974(M1) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Københavns SK, hold 4 | 0 | ||||||
3873 | Niels Andersen | 1959(M3) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
Senior klassisk | |||||||
Haderslev SK, hold 1 | 461.892 | ||||||
3385 | Mikkel Nehlsen Sørensen | 1998(J) | Herrer | Squat | 157.590 | 225 | DM Klassisk |
3272 | Tobias Hangel | 1992(S) | Herrer | Bænkpres | 104.517 | 155 | JM Klassisk Styrkeløft |
3279 | Martin Wilkens | 1999(J) | Herrer | Dødløft | 199.785 | 285 | 2. runde af Divisionsturneringen, Vest |
Københavns SK, hold 2 | 403.746 | ||||||
3137 | Andreas Rasmussen | 1986(S) | Herrer | Squat | 154.457 | 277.5 | 2. runde af Divisionsturneringen, Øst |
3490 | Andreas Sørensen | 1990(S) | Herrer | Bænkpres | 100.770 | 150 | DM Klassisk |
3656 | Jonathan A Arnesen | 1991(S) | Herrer | Dødløft | 148.519 | 245 | 2. runde af Divisionsturneringen, Øst |
Københavns SK, hold 1 | 297.242 | ||||||
2291 | Nickolaj Olsen | 1994(S) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
2702 | Emil Therkelsen | 1983(S) | Herrer | Bænkpres | 115.154 | 192.5 | DM Klassisk |
3663 | Sebastian VK Zoega | 1994(S) | Herrer | Dødløft | 182.088 | 270 | TSK Cup, Klassisk |
Tårnby SK, hold 1 | 275.975 | ||||||
2487 | Mickel Dahl Flensborg | 1996(J) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
3409 | Morten F Hansen | 1993(S) | Herrer | Bænkpres | 104.895 | 175 | TSK Cup, Klassisk |
3697 | Peter L Larsen | 1990(S) | Herrer | Dødløft | 171.080 | 255 | TSK Cup, Klassisk |
AK Nordland, hold 1 | 254.369 | ||||||
2154 | Thomas B Jensen | 1982(S) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
3645 | Kamilla W Bøgedal | 1995(S) | Damer | Bænkpres | 111.122 | 110 | 3. runde af Divisionsturneringen, Vest |
3694 | Lærke Vad | 1985(S) | Damer | Dødløft | 143.247 | 130 | JM Klassisk Styrkeløft |
Københavns SK, hold 3 | 243.82 | ||||||
3872 | Nicklas Levinsen | 1980(S) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
3859 | Stefan Hannibal | 1985(S) | Herrer | Bænkpres | 93.450 | 140 | TSK Cup, Klassisk |
3367 | Oskar S Lund | 1998(J) | Herrer | Dødløft | 150.370 | 220 | 1. runde af Divisionsturneringen, Øst |
Pure PP, hold 2 | 215.651 | ||||||
3733 | Jesper Jensen | 1995(S) | Herrer | Squat | 99.791 | 172.5 | DM Klassisk |
3733 | Jesper Jensen | 1995(S) | Herrer | Squat | 99.791 | 172.5 | DM Klassisk |
3306 | Stefan Probst | 1987(S) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
3805 | Daniel F Gammelgaard | 1995(S) | Herrer | Dødløft | 115.860 | 200 | TSK Cup, Klassisk |
3805 | Daniel F Gammelgaard | 1995(S) | Herrer | Dødløft | 115.860 | 200 | TSK Cup, Klassisk |
Ares, hold 3 | 214.935 | ||||||
1654 | Poul Rusbjerg | 1986(S) | Herrer | Squat | 129.563 | 207.5 | 2. runde af Divisionsturneringen, Øst |
1551 | Gert Olsen | 1963(M2) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
2498 | Allan T Hansen | 1959(M3) | Herrer | Dødløft | 85.372 | 140 | 3. runde af Divisionsturneringen, Øst |
Pure PP, hold 1 | 171.163 | ||||||
3380 | Pernille B Bramsen | 1990(S) | Damer | Squat | 0 | - | - |
3380 | Pernille B Bramsen | 1990(S) | Damer | Squat | 0 | - | - |
3628 | Kathja Sejer | 1989(S) | Damer | Bænkpres | 67.853 | 75 | DM Klassisk |
3628 | Kathja Sejer | 1989(S) | Damer | Bænkpres | 67.853 | 75 | DM Klassisk |
3715 | Henriette V Nielsen | 1977(M1) | Damer | Dødløft | 103.310 | 102.5 | DM Klassisk |
3715 | Henriette V Nielsen | 1977(M1) | Damer | Dødløft | 103.310 | 102.5 | DM Klassisk |
AK Nordland, hold 2 | 110.186 | ||||||
2358 | Casper Karlsen | 1986(S) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
2057 | Rune Glud | 1982(S) | Herrer | Bænkpres | 110.186 | 185 | 1. runde af Divisionsturneringen, Vest |
2408 | Poul Wrist | 1982(S) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Ares, hold 1 | 94.692 | ||||||
171 | Horst Diter | 1943(M4) | Herrer | Squat | 94.692 | 120 | DM i Styrkeløft |
3524 | Rene Rosfeldt | 1964(M2) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
2897 | Casper M Jensen | 1991(S) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Københavns SK, hold 4 | 87.768 | ||||||
92 | Per Berndorff | 1960(M2) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
3585 | Simon Donde | 1966(M2) | Herrer | Bænkpres | 87.768 | 132.5 | 3. runde af Divisionsturneringen, Øst |
Københavns SK, hold 5 | 73.974 | ||||||
3522 | Stefan S Mikkelsen | 1991(S) | Herrer | Bænkpres | 73.974 | 102.5 | TSK Cup, Klassisk |
Thisted VF, hold 1 | 0 | ||||||
3819 | Alberte LN Landbo | 1995(S) | Damer | Squat | 0 | - | - |
2982 | Kristinn Arnason | 1986(S) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
3221 | Patrick S Poulsen | 1994(S) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Junior klassisk | |||||||
Københavns SK, hold 1 | 377.698 | ||||||
3177 | Rasmus H Winther | 1996(J) | Herrer | Squat | 159.530 | 252.5 | NM Sub-Junior/Junior |
3784 | Ruben N Donde | 2001(SJ) | Herrer | Bænkpres | 70.065 | 90 | Finale, Divisionsturneringen |
3566 | Elias L Madsen | 1996(J) | Herrer | Dødløft | 148.103 | 245 | TSK Cup, Klassisk |
Thisted VF, hold 2 | 358.822 | ||||||
3598 | Benjamin F Andersen | 2001(SJ) | Herrer | Squat | 135.690 | 205 | Finale, Divisionsturneringen |
3126 | Marcus Boesen | 1999(J) | Herrer | Bænkpres | 107.888 | 187.5 | NM Sub-Junior/Junior |
3599 | Mathilde M Pedersen | 1998(J) | Damer | Dødløft | 115.244 | 117.5 | JM Klassisk Styrkeløft |
HG Styrkeløft, hold 1 | 265.639 | ||||||
3709 | Bertram Vorm | 2001(SJ) | Herrer | Squat | 128.573 | 190 | NM Sub-Junior/Junior |
3876 | Sebastian P Holt | 1998(J) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
3345 | Elias Pedersen | 2000(J) | Herrer | Dødløft | 137.066 | 190 | NM Sub-Junior/Junior |
Horsens SK, hold 1 | 239.564 | ||||||
3783 | Mia Toft | 2000(J) | Damer | Squat | 152.816 | 130.5 | JM Klassisk Styrkeløft |
3849 | Kathrine J Forsberg | 1996(J) | Damer | Bænkpres | 86.748 | 87.5 | TSK Cup, Klassisk |
3883 | Laurits N Søgaard | 2001(SJ) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Ares, hold 2 | 140.052 | ||||||
3870 | Linus B Nikolajsen | 2000(J) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
3911 | Jakob T Thiberg | 2018(SJ) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
3841 | Philip K Nickel | 2001(SJ) | Herrer | Dødløft | 140.052 | 220 | TSK Cup, Klassisk |
Roskilde AK, hold 1 | 124.032 | ||||||
3700 | Joakim L Bilyk | 1999(J) | Herrer | Squat | 124.032 | 170 | TSK Cup, Klassisk |
3775 | Daniel Gildhoff | 1997(J) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt