Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

DM Bænkpres 2021

Horsens, d. 4 Dec 2021


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
47 kg
- Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK
- Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK
- Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK
52 kg
- Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK
- Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK
- Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK
63 kg
- Maj B Rames 1989(S) Aarhus AK
- Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK
- Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK
- Maj B Rames 1989(S) Aarhus AK
- Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK
- Maj B Rames 1989(S) Aarhus AK
69 kg
- Stine Boysen 1983(S) Roskilde AK
- Nina Lieb 1981(M1) Tårnby SK
- Stine Boysen 1983(S) Roskilde AK
- Nina Lieb 1981(M1) Tårnby SK
- Stine Boysen 1983(S) Roskilde AK
- Nina Lieb 1981(M1) Tårnby SK
76 kg
- Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen
- Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK
- Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK
- Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen
- Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen
- Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK

Damer Masters 1
52 kg
- Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK
- Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK
- Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK

Herrer Senior
74 kg
- Lucas Bernardo Villinger 1997(S) Tårnby SK
- Lucas Bernardo Villinger 1997(S) Tårnby SK
- Lucas Bernardo Villinger 1997(S) Tårnby SK
83 kg
- Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen
- Frederik W Jensen 1996(S) Tårnby SK
- Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF
- Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen
- Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF
- Frederik W Jensen 1996(S) Tårnby SK
- Frederik W Jensen 1996(S) Tårnby SK
- Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen
- Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF
93 kg
- Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK
- Michael Herrmann 1988(S) Aarhus AK
- Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK
- Daniel M Heinrichsen 1993(S) Hvidovre SF
- Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK
- Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting
- Frederik S Haslund 1992(S) Roskilde AK
- Michael Herrmann 1988(S) Aarhus AK
- Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK
- Frederik S Haslund 1992(S) Roskilde AK
- Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting
- Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK
- Daniel M Heinrichsen 1993(S) Hvidovre SF
- Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK
- Frederik S Haslund 1992(S) Roskilde AK
- Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting
- Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK
- Daniel M Heinrichsen 1993(S) Hvidovre SF
- Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK
- Michael Herrmann 1988(S) Aarhus AK
- Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK
105 kg
- Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK
- Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK
- Kim D Hansen 1971(M2) Tårnby SK
- Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK
- Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK
- Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK
- Kim D Hansen 1971(M2) Tårnby SK
- Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK
- Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK
- Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK
- Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK
- Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK
- Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK
- Kim D Hansen 1971(M2) Tårnby SK
- Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK
120 kg
- Martin Tryk 1992(S) Horsens SK
- Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen
- Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen
- Jacob Stegelmann 1980(M1) Aarhus AK
- Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF
- Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen
- Martin Tryk 1992(S) Horsens SK
- Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen
- Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF
- Jacob Stegelmann 1980(M1) Aarhus AK
- Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF
- Jacob Stegelmann 1980(M1) Aarhus AK
- Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen
- Martin Tryk 1992(S) Horsens SK
- Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen
+120 kg
- Jan Dam-Nielsen 1981(M1) Tårnby SK
- Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF
- Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK
- Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF
- Jan Dam-Nielsen 1981(M1) Tårnby SK
- Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK
- Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK
- Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF
- Jan Dam-Nielsen 1981(M1) Tårnby SK

Herrer Sub-Junior
74 kg
- Tobias Sørensen 2004(SJ) Horsens SK
- Tobias Sørensen 2004(SJ) Horsens SK
- Tobias Sørensen 2004(SJ) Horsens SK

Herrer Junior
83 kg
- Ruben N Donde 2001(J) Københavns SK
- Martin F Madsen 1998(J) Aarhus AK
- Martin F Madsen 1998(J) Aarhus AK
- Ruben N Donde 2001(J) Københavns SK
- Martin F Madsen 1998(J) Aarhus AK
- Ruben N Donde 2001(J) Københavns SK
105 kg
- Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK
- Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK
- Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK
120 kg
- Lasse Justesen 2000(J) Sportshøjskolen
- Lasse Justesen 2000(J) Sportshøjskolen
- Lasse Justesen 2000(J) Sportshøjskolen

Herrer Masters 1
93 kg
- Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK
- Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK
- Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK
105 kg
- Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK
- Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK
- Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK
120 kg
- Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK
- Jacob Stegelmann 1980(M1) Aarhus AK
- Jacob Stegelmann 1980(M1) Aarhus AK
- Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK
- Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK
- Jacob Stegelmann 1980(M1) Aarhus AK
+120 kg
- Ronnie TP Schmücker 1973(M1) Københavns SK
- Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK
- Jan Dam-Nielsen 1981(M1) Tårnby SK
- Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK
- Ronnie TP Schmücker 1973(M1) Københavns SK
- Jan Dam-Nielsen 1981(M1) Tårnby SK
- Jan Dam-Nielsen 1981(M1) Tårnby SK
- Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK
- Ronnie TP Schmücker 1973(M1) Københavns SK

Herrer Masters 2
83 kg
- Jan Peters 1966(M2) Aalborg SK
- Simon Donde 1966(M2) Københavns SK
- Simon Donde 1966(M2) Københavns SK
- Jan Peters 1966(M2) Aalborg SK
- Simon Donde 1966(M2) Københavns SK
- Jan Peters 1966(M2) Aalborg SK
93 kg
- Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting
- Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting
- Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting
105 kg
- Kim D Hansen 1971(M2) Tårnby SK
- Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK
- Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK
- Kim D Hansen 1971(M2) Tårnby SK
- Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK
- Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK
- Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK
- Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK
- Kim D Hansen 1971(M2) Tårnby SK
120 kg
- Jens Jepsen 1970(M2) Tårnby SK
- Thomas Skov 1971(M2) Rødby M
- Thomas Skov 1971(M2) Rødby M
- Jens Jepsen 1970(M2) Tårnby SK
- Jens Jepsen 1970(M2) Tårnby SK
- Thomas Skov 1971(M2) Rødby M

Herrer Masters 3
93 kg
- Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK
- Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK
- Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK
- Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK
- Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK
- Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK
105 kg
- Kim Salby 1961(M3) AK Odin
- Kim Salby 1961(M3) AK Odin
- Kim Salby 1961(M3) AK Odin
+120 kg
- John S Christensen 1961(M3) Aalborg SK
- John S Christensen 1961(M3) Aalborg SK
- John S Christensen 1961(M3) Aalborg SK

Herrer Masters 4
120 kg
- Allan Fuglsang 1950(M4) SK Atlas
- Allan Fuglsang 1950(M4) SK Atlas
- Allan Fuglsang 1950(M4) SK Atlas


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt