Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2019

Horsens, d. 22 Jun 2019



Detaljer, 2. runde, Vest

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Aarhus AK 1
                   
474.875
   
Louise K Madsen 1993(S) D Squat 71.64 0.9793 155 157.5 160 160   156.688    
Jeppe F Balsby 1986(S) H Bænk 104.20 0.5992 230 240 240 240   143.808    
Annemia Pretzmann 1992(S) D Dødløft 74.40 0.9555 175 182.5 190 182.5   174.379    

Horsens SK 1
                   
470.396
   
Marie L Kalmejer 2004(SJ) D Squat 67.14 1.0246 145 155 160 160   163.936    
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H Bænk 104.86 0.5978 165 175 180 175   104.615    
Eva Buxbom 1969(M2) D Dødløft 57.44 1.1534 160 170 175 175   201.845    

Aarhus AK 2
                   
404.427
   
Henrik Schougaard 1966(M2) H Squat 107.66 0.5925 210 222.5 222.5 210   124.425    
Bo Jensen 1967(M2) H Bænk 91.80 0.6321 205 215 225 215   135.902    
Keld B Ingerslev 1966(M2) H Dødløft 85.78 0.6550 200 220 232.5 220   144.100    

Videbæk SK 1
                   
361.652
   
Anders S Ki 1982(S) H Squat 83.32 0.6660 150 157.5 157.5   104.895    
Henning G Thorsen 1959(M3) H Bænk 126.72 0.5683 165 170 175 175   99.453    
Allan S Madsen 1974(M1) H Dødløft 135.30 0.5618 270 280 287.5 280   157.304    

Aarhus AK 3
                   
308.462
   
Martin Jensen 1992(S) H Bænk 92.92 0.6284 205 212.5 212.5 212.5   133.535    
Tim D Klerk 1991(S) H Dødløft 84.60 0.6601 245 255 265 265   174.927    

AK Jyden 1
                   
273.397
   
Mikkel Seidelin 1990(S) H Squat 111.50 0.5861 170 177.5 185 185   108.429    
Henrik Dahl 1990(S) H Bænk 103.80 0.6000 130 135 140 140   84.000    
Laura G Bramsen 1993(S) D Dødløft 68.30 1.0121 70 75 80 80   80.968    
Senior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Thisted VF 1
                   
403.576
   
Casper Futtrup 1989(S) H Squat 117.68 0.5776 250 260 280 280   161.728    
Kristinn Arnason 1986(S) H Bænk 75.88 0.7068 115 122.5 127.5 127.5   90.117    
Patryk Bolek 1994(S) H Dødløft 84.70 0.6597 220 230 230   151.731    

AK Nordland 1
                   
377.115
   
Thomas B Jensen 1982(S) H Squat 94.06 0.6249 180 190 190 190   118.731    
Rune Glud 1982(S) H Bænk 104.80 0.5980 180 192.5 192.5 180   107.640    
Rene Minard 1993(S) H Dødløft 93.02 0.6281 230 240 250 240   150.744    

AK Nordland 2
                   
348.666
   
Christina V Møller 1987(S) D Squat 91.56 0.8581 135 145 150 150   128.715    
Helle Q Rasmussen 1989(S) D Bænk 64.46 1.0556 75 75 82.5 75   79.170    
Lærke Vad 1985(S) D Dødløft 63.90 1.0625 125 132.5 137.5 132.5   140.781    

Haderslev SK 1
                   
327.534
   
Brian Grundal 1977(M1) H Squat 98.50 0.6123 185 185 192.5 192.5   117.868    
Ricko B Henne 1986(S) H Bænk 121.82 0.5730 160 165 170 165   94.545    
Nicolaj Jepsen 1998(J) H Dødløft 126.50 0.5685 170 190 202.5 202.5   115.121    
Junior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Thisted VF 1
                   
348.994
   
Julie M Nielsen 1997(J) D Squat 64.36 1.0569 95 102.5 107.5 102.5   108.332    
Marcus Boesen 1999(J) H Bænk 122.38 0.5724 165 175 175   100.170    
Bernodus B Snorrason 1996(J) H Dødløft 89.94 0.6386 190 210 220 220   140.492    

Horsens SK 1
                   
324.562
   
Jakob Engel 1999(J) H Squat 91.02 0.6348 130 150 155 155   98.394    
Kathrine J Forsberg 1996(J) D Bænk 69.00 1.0048 80 85 87.5 85   85.408    
Anna S Rye 1996(J) D Dødløft 101.96 0.8280 157.5 165 170 170   140.760    


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt