Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

Divisionsturnering 2019


Detaljer, alle runder, Vest

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

Horsens SK 1
                 
471.869

470.396


942.265
Danni Iversen 1987(S) H Squat 85.50 0.6562 285 295 305 285 187.017      
Marie L Kalmejer 2004(SJ) D Squat 67.14 1.0246 145 155 160 160   163.936    
Michael Herrmann 1988(S) H Bænk 87.73 0.6470 160 170 177.5 177.5 114.843      
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H Bænk 104.86 0.5978 165 175 180 175   104.615    
Rene F Hedegaard 1990(S) H Dødløft 118.83 0.5763 260 285 295 295 170.009      
Eva Buxbom 1969(M2) D Dødløft 57.44 1.1534 160 170 175 175   201.845    

Aarhus AK 1
                 
448.194

474.875


923.069
Maria K Jensen 1985(S) D Squat 102.60 0.8266 160 170 170 140.522      
Louise K Madsen 1993(S) D Squat 71.64 0.9793 155 157.5 160 160   156.688    
Jeppe F Balsby 1986(S) H Bænk 105.84 0.5959 240 242.5 250 250 148.975      
Jeppe F Balsby 1986(S) H Bænk 104.20 0.5992 230 240 240 240   143.808    
Annemia Pretzmann 1992(S) D Dødløft 73.63 0.9618 147.5 157.5 165 165 158.697      
Annemia Pretzmann 1992(S) D Dødløft 74.40 0.9555 175 182.5 190 182.5   174.379    

AK Jyden 1
                 
438.952

273.397


712.349
Kia Rueholm 1990(S) D Squat 67.09 1.0251 135 142.5 145 145 148.640      
Mikkel Seidelin 1990(S) H Squat 111.50 0.5861 170 177.5 185 185   108.429    
Laura G Bramsen 1993(S) D Bænk 68.44 1.0106 70 75 77.5 77.5 78.322      
Henrik Dahl 1990(S) H Bænk 103.80 0.6000 130 135 140 140   84.000    
Trine Ø Bagger 1986(S) D Dødløft 51.98 1.2470 170 185 185 170 211.990      
Laura G Bramsen 1993(S) D Dødløft 68.30 1.0121 70 75 80 80   80.968    

Videbæk SK 1
                 
254.515

361.652


616.167
Rasmus Mogensen 1998(J) H Squat 89.89 0.6388 140 150 160 160 102.208      
Anders S Ki 1982(S) H Squat 83.32 0.6660 150 157.5 157.5   104.895    
Henning G Thorsen 1959(M3) H Bænk 118.54 0.5766 175 175 175 0 0.000      
Henning G Thorsen 1959(M3) H Bænk 126.72 0.5683 165 170 175 175   99.453    
Allan S Madsen 1974(M1) H Dødløft 131.91 0.5641 250 260 270 270 152.307      
Allan S Madsen 1974(M1) H Dødløft 135.30 0.5618 270 280 287.5 280   157.304    

Aarhus AK 2
                 
132.849

404.427


537.276
Henrik Schougaard 1966(M2) H Squat 107.66 0.5925 210 222.5 222.5 210   124.425    
Bo Jensen 1967(M2) H Bænk 96.45 0.6179 200 215 237.5 215 132.849      
Bo Jensen 1967(M2) H Bænk 91.80 0.6321 205 215 225 215   135.902    
Keld B Ingerslev 1966(M2) H Dødløft 85.78 0.6550 200 220 232.5 220   144.100    

Aarhus AK 3
                 

308.462


308.462
Martin Jensen 1992(S) H Bænk 92.92 0.6284 205 212.5 212.5 212.5   133.535    
Tim D Klerk 1991(S) H Dødløft 84.60 0.6601 245 255 265 265   174.927    
Senior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

Haderslev SK 1
                 
462.179

327.534


789.713
Mikkel Nehlsen Sørensen 1998(J) H Squat 82.74 0.6687 220 232.5 240 232.5 155.473      
Brian Grundal 1977(M1) H Squat 98.50 0.6123 185 185 192.5 192.5   117.868    
Tobias Hangel 1992(S) H Bænk 82.46 0.6701 140 147.5 152.5 152.5 102.190      
Ricko B Henne 1986(S) H Bænk 121.82 0.5730 160 165 170 165   94.545    
Martin Wilkens 1999(J) H Dødløft 74.25 0.7176 270 285 292.5 285 204.516      
Nicolaj Jepsen 1998(J) H Dødløft 126.50 0.5685 170 190 202.5 202.5   115.121    

AK Nordland 1
                 
366.150

377.115


743.265
Thomas B Jensen 1982(S) H Squat 92.09 0.6312 160 170 180 180 113.616      
Thomas B Jensen 1982(S) H Squat 94.06 0.6249 180 190 190 190   118.731    
Kamilla W Bøgedal 1995(S) D Bænk 62.96 1.0745 102.5 110 110 102.5 110.136      
Rune Glud 1982(S) H Bænk 104.80 0.5980 180 192.5 192.5 180   107.640    
Lærke Vad 1985(S) D Dødløft 62.94 1.0747 120 127.5 132.5 132.5 142.398      
Rene Minard 1993(S) H Dødløft 93.02 0.6281 230 240 250 240   150.744    

Thisted VF 1
                 
310.576

403.576


714.152
Alberte LN Landbo 1995(S) D Squat 68.72 1.0077 85 92.5 97.5 97.5 98.251      
Casper Futtrup 1989(S) H Squat 117.68 0.5776 250 260 280 280   161.728    
Kristinn Arnason 1986(S) H Bænk 74.94 0.7130 112.5 120 127.5 127.5 90.908      
Kristinn Arnason 1986(S) H Bænk 75.88 0.7068 115 122.5 127.5 127.5   90.117    
Patrick S Poulsen 1994(S) H Dødløft 83.47 0.6653 150 170 182.5 182.5 121.417      
Patryk Bolek 1994(S) H Dødløft 84.70 0.6597 220 230 230   151.731    

AK Nordland 2
                 
330.548

348.666


679.214
Casper Karlsen 1986(S) H Squat 100.40 0.6076 130 140 150 150 91.140      
Christina V Møller 1987(S) D Squat 91.56 0.8581 135 145 150 150   128.715    
Rune Glud 1982(S) H Bænk 110.19 0.5882 150 165 175 175 102.935      
Helle Q Rasmussen 1989(S) D Bænk 64.46 1.0556 75 75 82.5 75   79.170    
Poul Wrist 1982(S) H Dødløft 85.14 0.6577 190 200 207.5 207.5 136.473      
Lærke Vad 1985(S) D Dødløft 63.90 1.0625 125 132.5 137.5 132.5   140.781    

Pure PP 2
                 
328.822



328.822
Jesper Jensen 1995(S) H Squat 124.80 0.5700 180 190 200 200 114.000      
Stefan Probst 1987(S) H Bænk 109.67 0.5890 150 155 160 160 94.240      
Daniel F Gammelgaard 1995(S) H Dødløft 120.65 0.5742 190 205 210 210 120.582      

Pure PP 1
                 
207.169



207.169
Pernille B Bramsen 1990(S) D Squat 72.42 0.9723 107.5 115 120 120 116.676      
Henriette V Nielsen 1977(M1) D Dødløft 71.75 0.9783 92.5 97.5 97.5 92.5 90.493      
Junior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

Horsens SK 1
                 
389.116

324.562


713.678
Mia Toft 2000(J) D Squat 61.78 1.0901 130 140 145 145 158.065      
Jakob Engel 1999(J) H Squat 91.02 0.6348 130 150 155 155   98.394    
Kathrine J Forsberg 1996(J) D Bænk 65.62 1.0418 75 80 85 80 83.344      
Kathrine J Forsberg 1996(J) D Bænk 69.00 1.0048 80 85 87.5 85   85.408    
Laurits N Søgaard 2001(SJ) H Dødløft 99.79 0.6091 217.5 232.5 242.5 242.5 147.707      
Anna S Rye 1996(J) D Dødløft 101.96 0.8280 157.5 165 170 170   140.760    

Thisted VF 2
                 
359.755



359.755
Benjamin F Andersen 2001(SJ) H Squat 85.13 0.6578 150 175 200 200 131.560      
Marcus Boesen 1999(J) H Bænk 121.54 0.5733 180 190 195 190 108.927      
Mathilde M Pedersen 1998(J) D Dødløft 70.10 0.9939 100 110 120 120 119.268      

Thisted VF 1
                 

348.994


348.994
Julie M Nielsen 1997(J) D Squat 64.36 1.0569 95 102.5 107.5 102.5   108.332    
Marcus Boesen 1999(J) H Bænk 122.38 0.5724 165 175 175   100.170    
Bernodus B Snorrason 1996(J) H Dødløft 89.94 0.6386 190 210 220 220   140.492    


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt