Resultater

Nordland Cup 2009

Aarhus, d. 20 Jun 2009


Klasser
Vis: Klasser - Points - Bedste Klub - Bedste Wilks Klub (uofficiel)
#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalPointsRekorder
Damer Senior
60 kg
159.40 Eva Buxbom1969(M1)Horsens SK107.567.5137.5312.5351.125
259.50 Nanna Hougaard1987(J)Aarhus AK65.050.0105.0220.0246.862
67.5 kg
161.80 Maj B Rames1989(J)Sportshøjskolen100.060.0100.0260.0283.348
260.10 Ulla V Hjuler1970(S)AK Nordland70.040.0132.5242.5269.999
-67.10 Maria S Jensen1987(J)Sportshøjskolen
Herrer Senior
60 kg
158.40 Marcus Rahdarian1993(SJ)Hjørring SS80.080.0125.0285.0249.232
67.5 kg
167.50 Henrik Vestergaard1964(M1)Thisted VF150.595.0187.5433.0333.843
266.60 Bjørn Guldberg1994(SJ)AK Nordland120.085.0160.0365.0284.481
75 kg
173.50 Jacob Beermann1989(J)Tårnby SK177.5100.0237.5515.0372.242
273.80 Niko Jensen1992(SJ)Hvidovre SF140.0107.5195.0442.5318.910
373.30 Kasper Egebo1986(J)Sportshøjskolen132.5110.0185.0427.5309.595
474.40 Rene H Vester1971(S)SK Atlas130.0142.560.0332.5238.270
82.5 kg
181.90 Thomas B Pedersen1987(J)AK Nordland187.5135.0240.0562.5378.506
282.50 Michael Marcussen1968(M1)Frederikshavn HC200.0140.0200.0540.0361.746
382.00 Ali Gønen1976(S)SK Atlas150.0158.0200.0508.0341.579
481.80 Louis Sunesen1990(J)Thisted VF170.0127.5200.0497.5335.016
579.20 Kristian Bundgaard1990(J)Sportshøjskolen60.0127.575.0262.5180.364
90 kg
189.40 Andreas Knudsen1983(S)HG Styrkeløft226.0157.5220.0603.5386.602
289.40 Jacob Prehn1980(S)Hvidovre SF212.5130.0240.0582.5373.150
387.80 Søren Wahlgren1978(S)Odense BBC200.0140.0240.0580.0375.086
487.90 Jonatan Gonge1992(SJ)AK Nordland190.0115.0242.5547.5353.849
590.00 Sune A Frederiksen1977(S)Hjørring SS170.0132.5227.5530.0338.352
688.00 Peter Olsen1982(S)HG Styrkeløft182.5105.0240.0527.5340.712
789.80 Thomas C Jensen1982(S)AK Nordland170.0145.0210.0525.0335.527
888.40 Kian H Jørgensen1977(S)Hvidovre SF150.0117.5200.0467.5301.257
990.00 Lars G Nielsen1980(S)AK Nordland130.0130.0190.0450.0287.280
1087.50 Alexander Andersen1991(SJ)Københavns SK145.0100.0200.0445.0288.315
100 kg
199.10 Thomas J Sørensen1981(S)Thisted VF210.0190.0260.0660.0403.128
297.30 John Lukassen1961(M1)Gudenådalens SK220.0152.5267.5640.0393.920
399.10 Jan Horshauge1962(M1)Hjørring SS210.0140.0225.0575.0351.210
499.10 Tommy Samuelsen1980(S)Frederikshavn HC190.0140.0230.0560.0342.048
599.30 Rune Glud1982(S)AK Nordland200.0170.0190.0560.0341.768
-94.80 Christian Hansen1975(S)Frederikshavn HC185.0
110 kg
1107.30 Lars Guldberg1963(M1)AK Nordland180.0170.0235.0585.0347.022
2101.00 Michael Nielsen1985(S)Ares195.0150.0230.0575.0348.565
3103.20 Peter Holkjær1966(M1)HG Styrkeløft180.0130.0205.0515.0309.669
4103.20 Harry Vestergaard1953(M2)Thisted VF155.0130.0205.0490.0294.637
125 kg
1113.40 Henrik Sørensen1973(S)Gudenådalens SK280.0200.0295.0775.0452.057
2111.40 Nicolas Skaarup1985(S)Ares235.0185.0260.0680.0398.684
3115.70 Jesper Smidt1973(S)AK Nordland250.0167.5255.0672.5390.117
4117.50 Jens Jepsen1970(S)Tårnby SK230.0175.0250.0655.0378.459
5114.10 Henrik L Nielsen1984(S)AK Nordland215.0172.5255.0642.5374.128
6121.10 Thomas Prehn1974(S)Hvidovre SF200.0130.0220.0550.0315.535


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt