Resultater

Jørgen Krogh Cup Bænkpres 2018

Videbæk, d. 28 Apr 2018


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
47 kg
1. Vibeke Bergmann 1979(S) Aarhus AK 45 47.5 50 47.5 64.971
2. Tania Pedersen 1989(S) AK Frem 37.5 37.5 37.5 37.5 50.603
52 kg
1. Lonnie B Pedersen 1975(M1) AK Frem 60 62.5 65 62.5 78.594
57 kg
1. Stefanie Nielsen 1992(S) Sportshøjskolen 65 70 72.5 72.5 87.036
2. Marie LL Knudsen 1990(S) Aarhus SVK 65 70 72.5 70 81.676
63 kg
1. Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK 82.5 87.5 92.5 87.5 98.061
2. Lene Wollesen 1995(J) Pure PP 82.5 87.5 87.5 87.5 94.868
3. Channe Hviid 1994(S) Odense BBC 65 67.5 70 67.5 72.826
72 kg
1. Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 80 85 90 85 83.538
2. Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 70 75 77.5 77.5 75.702
3. Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 57.5 62.5 65 65 64.474
84 kg
1. Maren M Bielefeldt 1999(J) Holstebro S 85 92.5 97.5 92.5 85.091
2. Anne Karlsen 1992(S) AK Frem 85 92.5 92.5 85 75.854
3. Pernille B Bramsen 1990(S) Pure PP 65 70 77.5 77.5 74.772
4. Anne SB Pedersen 1994(S) Aarhus SVK 70 75 75 70 65.730
5. Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 62.5 67.5 70 67.5 61.432
+84 kg
1. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 92.5 100 105 105 87.465

Damer Junior
57 kg
1. Anna Schjøtt 1995(J) Sportshøjskolen 55 60 60 70.398
72 kg
1. Laura E Lillelund 1997(J) Aarhus SVK 50 55 60 60 59.634

Damer Masters 1
72 kg
1. Henriette V Nielsen 1977(M1) Pure PP 32.5 37.5 40 37.5 37.305

Damer Masters 2
63 kg
1. Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 50 52.5 55 52.5 57.834

Damer Masters 3
84 kg
1. Kirsten Gylling 1957(M3) Grenå SK 60 65 67.5 67.5 63.443

Herrer Senior
66 kg
1. Quendrim Halili 1992(S) Grenå SK 60 65 70 65 51.838
74 kg
1. Thomas H Meldgaard 1992(S) AK Frem 125 130 137.5 137.5 100.073
2. Andreas Klug 1984(S) Pure PP 115 120 127.5 120 86.340
83 kg
1. Timmy Ibro 1989(S) Sportshøjskolen 160 165 170 170 115.022
2. Danny O Jensen 1988(S) Aarhus SVK 150 160 165 160 107.024
3. Hans L Christensen 1991(S) Ry MK 155 165 165 155 104.734
4. Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 132.5 140 145 145 97.194
5. Andreas Evald 1992(S) Odense BBC 132.5 137.5 142.5 142.5 96.131
6. Christian H Amdi 1993(S) Aarhus SVK 120 125 130 125 84.313
7. Emil R Kjær 1994(S) Aarhus SVK 115 122.5 125 122.5 84.795
8. Simon G Sehested 1994(S) AK Atlas 115 117.5 117.5 117.5 79.771
9. Julius Baltrusaitis 1991(S) Aarhus AK 112.5 117.5 120 117.5 78.596
10. Thomas Nielsen 1992(S) Aarhus SVK 110 115 125 115 77.407
93 kg
1. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 150 160 175 160 101.792
2. Sebastian N Lassen 1991(S) Aarhus SVK 140 145 150 150 95.175
3. Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 137.5 145 150 150 94.410
4. Johannes Junge 1989(S) AK Atlas 135 140 145 140 89.866
5. Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 115 127.5 135 135 89.033
6. Karsten Lyngbeck 1991(S) Odense BBC 122.5 127.5 132.5 127.5 84.112
105 kg
1. Mareks Bartasevics 1990(S) Odense BBC 197.5 205 210 205 125.071
2. Daniel Dørge 1993(S) Odense BBC 170 175 180 180 110.934
3. Martin Faber 1982(S) AK Frem 165 175 180 180 110.664
4. Lasse Johansen 1994(S) Sportshøjskolen 140 150 155 150 92.475
5. Stefan Probst 1987(S) Pure PP 150 152.5 152.5 150 90.315
6. Sune S Rytke 1987(S) Aarhus AK 135 145 145 135 83.187
7. Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK 130 130 137.5 130 77.909
8. Kristian Lyng 1994(S) Sportshøjskolen 125 135 135 125 75.063
120 kg
1. Jonas Bjerre 1993(S) Sportshøjskolen 155 165 175 165 97.086
2. Søren Hvid Hyldig 1986(S) AK Frem 125 130 140 140 83.062
3. Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 80 90 105 105 61.772
+120 kg
1. Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen 190 200 208 208 119.142
2. Jonas Christensen 1986(S) Gudenådalens SK 180 190 200 200 107.480
3. Jonas Engelund 1989(S) Videbæk SK 180 190 190 180 98.802
4. Victor B Jensen 1994(S) Aarhus AK 155 165 175 175 100.310
5. Martin S Nielsen 1994(S) AK Frem 165 172.5 180 172.5 95.755

Herrer Sub-Junior
105 kg
1. Lasse Justesen 2000(SJ) Gudenådalens SK 100 107.5 112.5 112.5 68.648
2. Victor Fredhave 2000(SJ) Grenå SK 70 75 80 75 46.440

Herrer Junior
66 kg
1. Jens-Peter S Bjertrup 1995(J) Aalborg SK 110 120 132.5 120 94.296
74 kg
1. Jonas B Pedersen 1996(J) Sportshøjskolen 100 110 117.5 117.5 89.277
83 kg
1. Rasmus G Nørskov 1996(J) Aarhus AK 127.5 135 135 127.5 86.432
93 kg
1. Sonny M Kastberg 1995(J) Horsens SK 140 147.5 155 147.5 95.565
2. Ronni B Christensen 1995(J) Sportshøjskolen 122.5 127.5 137.5 137.5 86.749
3. Mads Lehmann Broe 1996(J) Sportshøjskolen 107.5 112.5 115 115 74.808
105 kg
1. Benjamin LT Mogensen 1996(J) Ebeltoft SK 100 140 160 160 97.632
2. Mikkel A Simonsen 1996(J) Sportshøjskolen 80 85 85 85 51.060
120 kg
1. Jesper Jensen 1995(J) Pure PP 115 122.5 130 122.5 70.597

Herrer Masters 1
83 kg
1. Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 125 137.5 145 145 96.831
93 kg
1. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 140 150 160 150 95.610
2. Michael Broek 1977(M1) AK Odin 125 135 140 140 89.096
3. Bo Eriksen 1974(M1) Odense BBC 110 115 117.5 117.5 74.013
4. John Smedemark 1976(M1) AK Odin 105 110 115 115 73.623
105 kg
1. Lauge Fredhave 1972(M1) Grenå SK 120 125 130 125 76.325
120 kg
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 170 180 190 190 111.264

Herrer Masters 2
66 kg
1. Gert F Karlson 1966(M2) Grenå SK 40 50 50 39.670
83 kg
1. John Koedstrøm 1960(M2) AK Odin 100 110 112.5 110 74.998
105 kg
1. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 160 167.5 175 167.5 101.857
2. John Lukassen 1961(M2) Gudenådalens SK 120 130 140 140 86.072
120 kg
1. Benny Jensen 1964(M2) Sportshøjskolen 130 137.5 137.5 130 76.453

Herrer Masters 3
93 kg
1. Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 120 125 130 125 82.163
2. Torben Kristensen 1958(M3) Sportshøjskolen 112.5 117.5 122.5 117.5 73.837
105 kg
1. Jan Bertelsen 1955(M3) Grenå SK 120 125 130 125 77.488
2. Svend L Christensen 1958(M3) Ry MK 120 125 125 120 74.364


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt