Resultater

Jørgen Krog Cup Bænkpres 2016

Videbæk SS, d. 30 Apr 2016


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
57 kg
1. Marianne Nordstrøm 1980(S) Rødby M 67.5 67.5 70 67.5 81.189
63 kg
1. Ditte M Pedersen 1987(S) Aarhus AK 55 57.5 60 60 66.336
72 kg
1. Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC 57.5 62.5 65 65 65.514
2. Christina D Nielsen 1992(S) Aarhus AK 55 60 62.5 60 63.162
84 kg
1. Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 72.5 81.5 82.5 81.5 73.391
+84 kg
1. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 125 132.5 135 132.5 105.059
2. Rie Larsen 1985(S) Odense BBC 77.5 82.5 87.5 82.5 64.061
3. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 65 70 75 75 64.088

Damer Junior
84 kg
1. Katja V Kronborg 1993(J) Heden 62.5 67.5 70 70 64.183

Damer Masters 2
57 kg
1. Anne A Sørensen 1961(M2) Albertslund SF 50 52.5 57.5 52.5 61.556
63 kg
1. Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 52.5 55 60 60 68.406

Herrer Senior
74 kg
1. Andreas Klug 1984(S) Pure PP 130 135 140 140 100.856
2. Lasse Sommer 1993(J) AK Frem 125 130 135 130 94.107
3. Mesud Sarmanlu 1996(J) Aarhus AK 117.5 125 125 117.5 86.527
83 kg
1. Hans L Christensen 1991(S) Ry MK 150 155 160 155 104.222
2. Kasper M Sønderskov 1989(S) Ry MK 122.5 125 127.5 127.5 87.746
3. Karsten L Kristensen 1991(S) Odense BBC 122.5 127.5 130 122.5 83.018
93 kg
1. René Als-Frederiksen 1979(S) Aalborg SK 137.5 142.5 147.5 142.5 90.844
2. Stefan Probst 1987(S) Pure PP 137.5 142.5 145 142.5 89.718
3. Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 125 135 145 135 85.334
105 kg
1. Martin Faber 1982(S) AK Frem 167.5 175 177.5 175 109.060
2. Hans M Lauridsen 1982(S) AK Nordland 145 155 162.5 162.5 98.410
3. Bjørn Frederiksen 1979(S) Hjørring SS 125 130 135 130 78.052
120 kg
1. Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK 125 135 135 135 79.151
2. Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 90 102.5 107.5 102.5 61.244
+120 kg
1. Jonas Christensen 1986(S) Gudenådalens SK 170 182.5 195 195 105.651
2. Niels H Christensen 1977(S) Aalborg SK 180 185 190 185 104.192

Herrer Sub-Junior
83 kg
1. Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) Rødby M 110 120 138 120 80.268

Herrer Junior
74 kg
1. Søren K Yde 1995(J) Thisted VF 117.5 122.5 125 125 91.063
2. Rasmus L Knudsen 1995(J) Rødby M 90 102.5 125 102.5 74.784
83 kg
1. Sonny M Kastberg 1995(J) AK Nordland 125 135 135 135 91.355
2. Chris Wood 1997(J) AK Nordland 77.5 85 90 90 61.569
93 kg
1. Daniel Dørge 1993(J) Odense BBC 155 162.5 167.5 167.5 105.408
+120 kg
1. Nicolaj Scupii 1994(J) Aalborg SK 147.5 157.5 160 160 91.856
2. Søren L Nielsen 1993(J) Heden 115 125 127.5 125 71.250

Herrer Masters 1
83 kg
1. Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 135 145 150 150 100.785
105 kg
1. Bennie Andersen 1970(M1) Rødby M 152.5 160 162.5 160 95.760
2. Martin Voldum 1973(M1) AK Frem 135 140 142.5 140 86.534
3. Ingimundur Ingimundarson 1968(M1) Videbæk SK 135 140 145 140 86.016
120 kg
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 170 180 190 190 111.207
+120 kg
1. Ryan Søndergaard 1970(M1) Gudenådalens SK 135 142.5 147.5 147.5 84.798

Herrer Masters 2
74 kg
1. Jørgen S Andersen 1966(M2) Horsens SK 90 95 95 90 66.105
93 kg
1. Svend L Christensen 1958(M2) Ry MK 120 125 125 120 75.696
105 kg
1. John Lukassen 1961(M2) Gudenådalens SK 130 135 140 135 83.093

Herrer Masters 3
83 kg
1. Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 115 117.5 127.5 127.5 86.534
93 kg
1. Per H Kaas 1948(M3) Albertslund SF 120 125 127.5 125 78.550
105 kg
1. Jan Bertelsen 1955(M3) Grenå SK 120 130 140 130 78.130

Herrer Masters 4
105 kg
1. Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF 95 105 112.5 112.5 70.245


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt