Resultater

Jørgen Krog Cup Bænkpres 2016

Videbæk SS, d. 30 Apr 2016


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

1. Gudenådalens SK 60
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 12 12
Jonas Christensen 1986(S) H 1. 12 24
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 1. 12 36
Ryan Søndergaard 1970(M1) H 1. 12 48
John Lukassen 1961(M2) H 1. 12 60

2. Aarhus AK 49
Jeppe F Balsby 1986(S) H 1. 12 12
Ditte M Pedersen 1987(S) D 1. 12 24
Christina D Nielsen 1992(S) D 2. 9 33
Mesud Sarmanlu 1996(J) H 3. 8 41
Martin Jensen 1992(S) H 3. 8 49
Maria K Jensen 1985(S) D 3. 8 57

3. Ry MK 45
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 12 12
Hans L Christensen 1991(S) H 1. 12 24
Svend L Christensen 1958(M2) H 1. 12 36
Kasper M Sønderskov 1989(S) H 2. 9 45

 . Rødby M 45
Bennie Andersen 1970(M1) H 1. 12 12
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 1. 12 24
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 1. 12 36
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 9 45

5. Odense BBC 41
Daniel Dørge 1993(J) H 1. 12 12
Louise U Madsen 1988(S) D 1. 12 24
Rie Larsen 1985(S) D 2. 9 33
Karsten Lyngbeck 1991(S) H 3. 8 41

6. AK Frem 39
Martin Faber 1982(S) H 1. 12 12
Lasse Sommer 1993(J) H 2. 9 21
Martin Voldum 1973(M1) H 2. 9 30
Alex G Thorsen 1990(S) H 2. 9 39

7. Albertslund SF 36
Per H Kaas 1948(M3) H 1. 12 12
Allan S Kornval 1944(M4) H 1. 12 24
Anne A Sørensen 1961(M2) D 1. 12 36

 . Grenå SK 36
Bo Jensen 1955(M3) H 1. 12 12
Jan Bertelsen 1955(M3) H 1. 12 24
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 12 36

9. Aalborg SK 33
Nicolaj Scupii 1994(J) H 1. 12 12
René Als-Frederiksen 1979(S) H 1. 12 24
Niels H Christensen 1977(S) H 2. 9 33

10. AK Nordland 30
Sonny M Kastberg 1995(J) H 1. 12 12
Hans M Lauridsen 1982(S) H 2. 9 21
Chris Wood 1997(J) H 2. 9 30

11. Pure PP 21
Andreas Klug 1984(S) H 1. 12 12
Stefan Probst 1987(S) H 2. 9 21

 . Heden 21
Katja V Kronborg 1993(J) D 1. 12 12
Søren L Nielsen 1993(J) H 2. 9 21

13. Hjørring SS 20
Lise Frederiksen 1982(S) D 1. 12 12
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 3. 8 20

14. Horsens SK 12
Jørgen S Andersen 1966(M2) H 1. 12 12

 . Thisted VF 12
Søren K Yde 1995(J) H 1. 12 12

16. Videbæk SK 8
Ingimundur Ingimundarson 1968(M1) H 3. 8 8
Navn Født Køn # P Samlet

1. Gudenådalens SK 485.53
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 111.21 111.21
Jonas Christensen 1986(S) H 1. 105.65 216.86
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 1. 100.79 317.64
Ryan Søndergaard 1970(M1) H 1. 84.80 402.44
John Lukassen 1961(M2) H 1. 83.09 485.53

2. Aarhus AK 381.44
Mesud Sarmanlu 1996(J) H 3. 86.53 86.53
Martin Jensen 1992(S) H 3. 85.33 171.86
Jeppe F Balsby 1986(S) H 1. 79.15 251.01
Ditte M Pedersen 1987(S) D 1. 66.34 317.35
Maria K Jensen 1985(S) D 3. 64.09 381.44
Christina D Nielsen 1992(S) D 2. 63.16 444.60

3. Ry MK 372.72
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 105.06 105.06
Hans L Christensen 1991(S) H 1. 104.22 209.28
Kasper M Sønderskov 1989(S) H 2. 87.75 297.03
Svend L Christensen 1958(M2) H 1. 75.70 372.72

4. AK Frem 350.95
Martin Faber 1982(S) H 1. 109.06 109.06
Lasse Sommer 1993(J) H 2. 94.11 203.17
Martin Voldum 1973(M1) H 2. 86.53 289.70
Alex G Thorsen 1990(S) H 2. 61.24 350.95

5. Rødby M 332.00
Bennie Andersen 1970(M1) H 1. 95.76 95.76
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 1. 81.19 176.95
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 1. 80.27 257.22
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 74.78 332.00

6. Odense BBC 318.00
Daniel Dørge 1993(J) H 1. 105.41 105.41
Karsten Lyngbeck 1991(S) H 3. 83.02 188.43
Louise U Madsen 1988(S) D 1. 65.51 253.94
Rie Larsen 1985(S) D 2. 64.06 318.00

7. Aalborg SK 286.89
Niels H Christensen 1977(S) H 2. 104.19 104.19
Nicolaj Scupii 1994(J) H 1. 91.86 196.05
René Als-Frederiksen 1979(S) H 1. 90.84 286.89

8. AK Nordland 251.33
Hans M Lauridsen 1982(S) H 2. 98.41 98.41
Sonny M Kastberg 1995(J) H 1. 91.36 189.77
Chris Wood 1997(J) H 2. 61.57 251.33

9. Grenå SK 233.07
Bo Jensen 1955(M3) H 1. 86.53 86.53
Jan Bertelsen 1955(M3) H 1. 78.13 164.66
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 68.41 233.07

10. Albertslund SF 210.35
Per H Kaas 1948(M3) H 1. 78.55 78.55
Allan S Kornval 1944(M4) H 1. 70.25 148.80
Anne A Sørensen 1961(M2) D 1. 61.56 210.35

11. Pure PP 190.57
Andreas Klug 1984(S) H 1. 100.86 100.86
Stefan Probst 1987(S) H 2. 89.72 190.57

12. Hjørring SS 151.44
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 3. 78.05 78.05
Lise Frederiksen 1982(S) D 1. 73.39 151.44

13. Heden 135.43
Søren L Nielsen 1993(J) H 2. 71.25 71.25
Katja V Kronborg 1993(J) D 1. 64.18 135.43

14. Thisted VF 91.06
Søren K Yde 1995(J) H 1. 91.06 91.06

15. Videbæk SK 86.02
Ingimundur Ingimundarson 1968(M1) H 3. 86.02 86.02

16. Horsens SK 66.11
Jørgen S Andersen 1966(M2) H 1. 66.11 66.11


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt