2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2021
Horsens SK, 19.06.2021. 12 hold tilmeldt.
Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.
Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt
Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.
Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet
Licens | Navn | Aargang | Køn | Disciplin | Nom | Løft | Konkurrence |
Senior udstyr | |||||||
AK Jyden, hold 1 | 47.81 | ||||||
3973 | Martin B Thomsen | 2002(J) | Herrer | Squat | 27.18 | 265 | JM Styrkeløft |
1464 | Henrik S Nielsen | 1984(S) | Herrer | Bænkpres | 20.63 | 190 | JM Styrkeløft |
4004 | Søren A Nielsen | 1983(S) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Horsens SK, hold 1 | 32.95 | ||||||
1792 | Eva Buxbom | 1969(M2) | Damer | Squat | 32.95 | 175 | JM Styrkeløft |
2722 | Martin Tryk | 1992(S) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
4236 | Christoffer Jensen | 1993(S) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
AK Nordland, hold 1 | 0 | ||||||
2154 | Thomas B Jensen | 1982(S) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
4031 | Didde Hauch | 1997(S) | Damer | Bænkpres | 0 | - | - |
4174 | William H Opstrup | 2003(SJ) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Senior klassisk | |||||||
Aarhus SVK, hold 1 | 31.82 | ||||||
4226 | Rune G Amstrup | 1999(J) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
3932 | Adam E Karsø | 2000(J) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
4011 | Jakob S Rasmussen | 1995(S) | Herrer | Dødløft | 31.82 | 255 | JM Klassisk Styrkeløft |
Videbæk SK, hold 1 | 27.25 | ||||||
3989 | Mathias K Rasmussen | 1989(S) | Herrer | Squat | 27.25 | 195 | JM Klassisk Styrkeløft |
1817 | Lars Mikkelsen | 1962(M2) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
3641 | Anders S Ki | 1982(S) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Horsens SK, hold 1 | 27.07 | ||||||
4133 | Joakim D Hansen | 1994(S) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
1458 | Annette Pedersen | 1968(M2) | Damer | Bænkpres | 0 | - | - |
4116 | Nicholaj Litchfield | 1993(S) | Herrer | Dødløft | 27.07 | 225 | JM Klassisk Styrkeløft |
AK Nordland, hold 1 | 20.98 | ||||||
4031 | Didde Hauch | 1997(S) | Damer | Squat | 20.98 | 102.5 | JM Klassisk Styrkeløft |
3596 | Mike Fregerslev | 1994(S) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
4254 | Benjamin B Macintyre | 2005(SJ) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Thisted VF, hold 1 | 0 | ||||||
4213 | Jacob K Heise | 2003(SJ) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
3073 | Frederik M Christensen | 1995(S) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
214 | Dan Kristensen | 1969(M2) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
SDU Styrkeløft, hold 2 | 0 | ||||||
3719 | Mads Lehmann Broe | 1996(S) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
4058 | Malthe B Rasmussen | 1997(S) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
4262 | Stephanie SH Fabrin | 1998(J) | Damer | Dødløft | 0 | - | - |
SDU Styrkeløft, hold 1 | 0 | ||||||
4230 | Malte Segel | 1998(J) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
3586 | Frederik F Tolberg | 1998(J) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
4207 | Sofie S Bengtson | 1997(S) | Damer | Dødløft | 0 | - | - |
Haderslev SK, hold 1 | 0 | ||||||
3279 | Martin Wilkens | 1999(J) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
4206 | Christina Maron | 1993(S) | Damer | Bænkpres | 0 | - | - |
4188 | Anne SP Thomsen | 1997(S) | Damer | Dødløft | 0 | - | - |
AK Nordland, hold 2 | 0 | ||||||
2507 | Emil Ø Laursen | 1986(S) | Herrer | Squat | 0 | - | - |
4056 | Johan Hervik | 2002(J) | Herrer | Bænkpres | 0 | - | - |
2684 | Dan Sunesen | 1987(S) | Herrer | Dødløft | 0 | - | - |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt