2. runde af Divisionsturneringen, Øst+Vest 2021

Tårnby SK, 19.06.2021 & Horsens SK, 19.06.2021. 28 hold tilmeldt i alt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

AK Jyden, hold 1

47.81
3973Martin B Thomsen2002(J)HerrerSquat27.18265JM Styrkeløft
1464Henrik S Nielsen1984(S)HerrerBænkpres20.63190JM Styrkeløft
4004Søren A Nielsen1983(S)HerrerDødløft0--

Horsens SK, hold 1

32.95
1792Eva Buxbom1969(M2)DamerSquat32.95175JM Styrkeløft
2722Martin Tryk1992(S)HerrerBænkpres0--
4236Christoffer Jensen1993(S)HerrerDødløft0--

AK Nordland, hold 1

0
2154Thomas B Jensen1982(S)HerrerSquat0--
4031Didde Hauch1997(S)DamerBænkpres0--
4174William H Opstrup2003(SJ)HerrerDødløft0--

Tårnby SK, hold 1

0
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerSquat0--
1227Morten Rasmussen1978(M1)HerrerBænkpres0--
2487Mickel Dahl Flensborg1996(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 5

0
3295Tim Nielsen1965(M2)HerrerBænkpres0--

Københavns SK, hold 4

0
4092Ronnie TP Schmücker1973(M1)HerrerBænkpres0--

Københavns SK, hold 3

0
4090Philip Munksgaard1989(S)HerrerSquat0--
4158Anna K Haar1993(S)DamerBænkpres0--
4233David M Bruhn1990(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 2

0
1231Peter Hansen1962(M2)HerrerSquat0--
4181Sarah S Hugger1995(S)DamerBænkpres0--
3523Amalie S Nielsen1994(S)DamerDødløft0--

Københavns SK, hold 1

0
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerSquat0--
3821Julie A Hansen1991(S)DamerBænkpres0--
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerDødløft0--

Senior klassisk

Aarhus SVK, hold 1

31.82
4226Rune G Amstrup1999(J)HerrerSquat0--
3932Adam E Karsø2000(J)HerrerBænkpres0--
4011Jakob S Rasmussen1995(S)HerrerDødløft31.82255JM Klassisk Styrkeløft

Videbæk SK, hold 1

27.25
3989Mathias K Rasmussen1989(S)HerrerSquat27.25195JM Klassisk Styrkeløft
1817Lars Mikkelsen1962(M2)HerrerBænkpres0--
3641Anders S Ki1982(S)HerrerDødløft0--

Horsens SK, hold 1

27.07
4133Joakim D Hansen1994(S)HerrerSquat0--
1458Annette Pedersen1968(M2)DamerBænkpres0--
4116Nicholaj Litchfield1993(S)HerrerDødløft27.07225JM Klassisk Styrkeløft

AK Nordland, hold 1

20.98
4031Didde Hauch1997(S)DamerSquat20.98102.5JM Klassisk Styrkeløft
3596Mike Fregerslev1994(S)HerrerBænkpres0--
4254Benjamin B Macintyre2005(SJ)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 5

0
4233David M Bruhn1990(S)HerrerSquat0--
1231Peter Hansen1962(M2)HerrerBænkpres0--
4195Olivia Zank1989(S)DamerDødløft0--

SDU Styrkeløft, hold 1

0
4230Malte Segel1998(J)HerrerSquat0--
3586Frederik F Tolberg1998(J)HerrerBænkpres0--
4207Sofie S Bengtson1997(S)DamerDødløft0--

Københavns SK, hold 4

0
4242Tomaz Radys1985(S)HerrerSquat0--
4090Philip Munksgaard1989(S)HerrerBænkpres0--
4231Cindy N Bunnak1997(S)DamerDødløft0--

Københavns SK, hold 3

0
4158Anna K Haar1993(S)DamerSquat0--
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres0--
4182Amanda D Andersen1998(J)DamerDødløft0--

Københavns SK, hold 2

0
3137Andreas Rasmussen1986(S)HerrerSquat0--
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerBænkpres0--
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft0--

SDU Styrkeløft, hold 2

0
3719Mads Lehmann Broe1996(S)HerrerSquat0--
4058Malthe B Rasmussen1997(S)HerrerBænkpres0--
4262Stephanie SH Fabrin1998(J)DamerDødløft0--

Tårnby SK, hold 2

0
4258Nina Lieb1981(M1)DamerBænkpres0--

Tårnby SK, hold 1

0
2487Mickel Dahl Flensborg1996(S)HerrerSquat0--
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerBænkpres0--
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerDødløft0--

AK Nordland, hold 2

0
2507Emil Ø Laursen1986(S)HerrerSquat0--
4056Johan Hervik2002(J)HerrerBænkpres0--
2684Dan Sunesen1987(S)HerrerDødløft0--

Thisted VF, hold 1

0
4213Jacob K Heise2003(SJ)HerrerSquat0--
3073Frederik M Christensen1995(S)HerrerBænkpres0--
214Dan Kristensen1969(M2)HerrerDødløft0--

Haderslev SK, hold 1

0
3279Martin Wilkens1999(J)HerrerSquat0--
4206Christina Maron1993(S)DamerBænkpres0--
4188Anne SP Thomsen1997(S)DamerDødløft0--

Københavns SK, hold 1

0
3566Elias L Madsen1996(S)HerrerSquat0--
3948Jonathan Gelslev1990(S)HerrerBænkpres0--
4181Sarah S Hugger1995(S)DamerDødløft0--

Junior klassisk

Københavns SK, hold 2

0
4205Victor S Kronbæk2002(J)HerrerBænkpres0--

Target, hold 1

0
4280Jonas R Jensen2000(J)HerrerSquat0--
4028Daniel H Machado1998(J)HerrerBænkpres0--
4267Philip Bang2002(J)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 1

0
3972Gustav Heide-Jørgensen1998(J)HerrerSquat0--
3784Ruben N Donde2001(J)HerrerBænkpres0--
4064Thor S Byrdal2000(J)HerrerDødløft0--


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt