Nomineringer

TSK Cup, Klassisk 2021

Tårnby, 19-21 Nov 2021. 125 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
47
Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK 1 317.5 DM Klassisk 2021
Amanda Damtoft 1998(J) Københavns SK 2 257.5 DM Klassisk 2021
52
Sofie J Lanng 1997(S) Hydra SK - - -
57
Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S 1 373.5 DM Klassisk 2021
Josefine M Seegert 1998(J) Københavns SK 2 315 DM Klassisk 2021
Stephanie SH Fabrin 1998(J) SDU Styrkeløft 3 252.5 DM Klassisk 2021
Cindy N Poorisri 1997(S) Københavns SK 4 220 DM Klassisk 2021
Simone AL Hansen 1995(S) Roskilde AK 5 292.5 (63) DM Klassisk 2021
Sebine CM Nielsen 1999(J) Roskilde AK - - -
63
Martine I Jørgensen 1997(S) Københavns SK - - -
Maria Dalgas 1990(S) Target - - -
Winnie Holdt 1994(S) Hydra SK - - -
Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF - - -
69
Mia Schjøtt Irving 1998(J) Holstebro S 1 421 DM Klassisk 2021
Caroline AS Skovlind 1998(J) Norce 2 367.5 DM Klassisk 2021
Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK 3 352.5 DM Klassisk 2021
Lærke Vad 1985(S) Aarhus SVK 4 347.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Nanna Malmgaard 1998(J) Aalborg SK - - -
Anne SS Nilausen 1987(S) Aarhus AK - - -
76
Sarah S Hugger 1995(S) Københavns SK 1 360 DM Klassisk 2021
Linda Thomsen 1990(S) Aarhus CF 2 325 (69) DM Klassisk 2021
Mathilde D Skovgaard 1998(J) Københavns SK - - -
Katrine H Stenvang 2001(J) AK Frem - - -
Stina Søndergaard 1996(S) Target - - -
Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC - - -
Jeanette H Sørensen 1994(S) Aarhus AK - - -
84
Anna K Haar 1993(S) Københavns SK 1 417.5 DM Klassisk 2021
Olivia Zank 1989(S) Københavns SK - - -
Lianne Ring 1970(M2) Target - - -
Simone K Holm 1999(J) VK Kono - - -
Line Kinnerup 1996(S) AK Nordland - - -
84+
Karen T Andersen 2000(J) Sportshøjskolen 1 400 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Christina VS Hven 1987(S) Aarhus SVK 2 395 DM Klassisk 2021
Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK - - -

Herrer Senior
59
Danny C Huynh 1999(J) Aalborg SK 1 475 DM Klassisk 2021
Victor Ø Kolvig 2005(SJ) Rødby M 2 302.5 DM Klassisk 2021
66
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 1 337.5 DM Klassisk 2021
74
Niklas S Jepsen 2003(SJ) Haderslev SK 1 522.5 DM Klassisk 2021
Theis VR Clemmensen 2000(J) Pure PP - - -
David M Bruhn 1990(S) Københavns SK - - -
Brian H Holgersen 1988(S) Pure PP - - -
Tomaz Radys 1985(S) Københavns SK - - -
Thomas H Meldgaard 1992(S) VK Kono - - -
83
Jonas K Larsen 1990(S) VK Kono 1 670 DM Klassisk 2021
Nicolai B Kriegbaum 1996(S) Roskilde AK 2 657.5 DM Klassisk 2021
Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF 3 585 DM Klassisk 2021
Jeppe Miksa 2003(SJ) Ares 4 566 DM Klassisk 2021
Philip Munksgaard 1989(S) Københavns SK 5 527.5 SM Klassisk Styrkeløft 2021
Andreas Due 2005(SJ) Hvidovre SF 6 525 DM Klassisk 2021
Jacob K Sørensen 2000(J) Sportshøjskolen 7 490 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Mads K Lauridsen 2002(J) Roskilde AK 8 465 DM Klassisk 2021
Johannes Perret-gentil 2002(J) Roskilde AK 9 465 DM Klassisk 2021
Rasmus Adrian 1954(M3) ER Powerlifting 10 363 DM Klassisk 2021
Rene S Jakobsen 1989(S) Aarhus SVK - - -
Frederik T Nielsen 1989(S) Odense BBC - - -
Andreas Holm 2003(SJ) Gudenådalens SK - - -
Martin Rosenberg 2003(SJ) Ares - - -
Tobias Jonsson 1997(S) Odense BBC - - -
Kasper Sørensen 1994(S) Københavns SK - - -
Martin S Thomasen 1990(S) Aarhus AK - - -
93
Daniel H Machado 1998(J) Target 1 750 DM Klassisk 2021
Marcus Kruhøffer 2000(J) Sportshøjskolen 2 680 DM Klassisk 2021
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) AK Nordland 3 627.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF 4 600 DM Klassisk 2021
Sigurd P Lindholm 2000(J) Sportshøjskolen 5 595 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Marc Pedersen 1994(S) Roskilde AK 6 590 DM Klassisk 2021
Jakob Thorbjørnsen 1998(J) Odense BBC 7 560 DM Klassisk 2021
Alexandur S Jacobsen 1991(S) Target 8 550 SM Klassisk Styrkeløft 2021
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem 9 492.5 (83) DM Klassisk 2021
Daniel A Hall 2003(SJ) Ares 10 405 DM Klassisk 2021
Dan Jespersen 1985(S) Aarhus AK 11 322.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Rune B Bildtoft 1992(S) Aarhus AK - - -
Jonas G Olsen 1996(S) Vordingborg SK - - -
Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK - - -
Rune Ø Schrøder 2000(J) AK Nordland - - -
Johan Hervik 2002(J) AK Nordland - - -
Hovsep S Galstjan 1997(S) Hydra SK - - -
David Jenkins 1971(M2) Vesterbronx - - -
Jannick J Egede 2000(J) VK Kono - - -
Thor Bengtsson 2005(SJ) Pure PP - - -
Nicolai H Roed 1997(S) Atlas MF - - -
Philip Bang 2002(J) Target - - -
Lauritz C Dræby 2001(J) Target - - -
Christian S Duelund 1985(S) Københavns SK - - -
Benjamin Cardel 1994(S) Hvidovre SF - - -
Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK - - -
Per EV Alban 1997(S) AK Frem - - -
Thomas Ebdrup 1988(S) Haderslev SK - - -
Kasper R Rasmussen 1996(S) Københavns SK - - -
Rasmus D Hansen 1994(S) Aarhus AK - - -
105
Snorre Jallbjørn 1992(S) Ares 1 655 DM Klassisk 2021
Christian N Enger 2001(J) AK Frem 2 645 DM Klassisk 2021
Adam E Karsø 2000(J) Sportshøjskolen 3 637.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Christian Cederquist 1993(S) Tårnby SK 4 605 SM Klassisk Styrkeløft 2021
Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK 5 557.5 SM Klassisk Styrkeløft 2021
Janus Jespersen 2003(SJ) Ares 6 547.5 DM Klassisk 2021
Nicklas Levinsen 1980(M1) Københavns SK 7 507.5 DM Klassisk 2021
Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 8 500 VM Klassisk 2021
Mathias S Andersen 1997(S) VK Kono - - -
Sebastian Sabroe 1996(S) Aarhus AK - - -
Jakob S Rasmussen 1995(S) Aarhus SVK - - -
Anton Galsgaard 2003(SJ) Vordingborg SK - - -
William H Opstrup 2003(SJ) AK Nordland - - -
Jonas M Brandt 1998(J) Odense BBC - - -
Peter L Bæk 1997(S) Hydra SK - - -
Victor J Lanng 2000(J) Hydra SK - - -
Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF - - -
Joachim Madsen 1999(J) Københavns SK - - -
Elias L Madsen 1996(S) Københavns SK - - -
Martin Mygind 1991(S) Hvidovre SF - - -
Viktor Biener 1998(J) Hvidovre SF - - -
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK - - -
Frederik H Vissing 1997(S) Roskilde AK - - -
Andreas Olsen 1997(S) Københavns SK - - -
Esben V Rasmussen 1997(S) Aarhus AK - - -
120
Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 1 715 (105) DM Klassisk 2021
Jens Jepsen 1970(M2) Tårnby SK - - -
Lars L Dahlgaard-Stokholm 1979(M1) Haderslev SK - - -
Yannick B Jørgensen 2005(SJ) Hydra SK - - -
120+
Mads V Sørensen 1998(J) Hvidovre SF 1 708 DM Klassisk 2021
Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 2 665 DM Klassisk 2021
Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 3 557.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Radu M Valean 1998(J) Videbæk SK - - -
Alexander O Andersen 2000(J) Hvidovre SF - - -
Jacob H Krebs 1995(S) Vordingborg SK - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt