Nomineringer

JM Klassisk Styrkeløft 2020

Gudenådalen, 19-20 Sep 2020. 63 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
47
Sofie J Lanng 1997(J) Hydra SK 1 197.5 (52) JM Klassisk Styrkeløft 2019
57
Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK 1 340 (63) TSK Cup, Klassisk 2019
63
Nina A Bisfelt 1979(M1) Hydra SK - - -
Olivia H Sørensen 2003(SJ) Aalborg SK - - -
72
Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 1 420 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 2 377.5 NM SJ/J 2019
Jeanette H Sørensen 1994(S) Aarhus AK 3 282.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 4 262.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Didde Hauch 1997(J) AK Nordland - - -
Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK - - -
Natascha Søe 1996(S) Aalborg SK - - -
Lotte Ditlev 1992(S) Aarhus AK - - -
84
Kathrine Lybech 1993(S) AK Frem 1 372.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Naja F Pedersen 1998(J) Sportshøjskolen 2 342.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019

Herrer Senior
59
Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 1 297.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Thomas J Nielsen 1990(S) Aarhus AK - - -
66
Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK 1 517.5 TSK Cup, Klassisk 2019
Rasmus Thøgersen 1984(S) Zielkes FK 2 445 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 3 322.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
74
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 1 422.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Emil T Laigaard 2003(SJ) Holstebro S - - -
Victor M Rønnest 2001(J) Sportscenter - - -
Troels Mouritzen 1996(S) Aarhus SVK - - -
83
Paw Eistrup 1993(S) Aalborg SK 1 600 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Tristan Katers 2002(SJ) AK Frem - - -
Mads K Christensen 2003(SJ) Holstebro S - - -
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) Thisted VF - - -
Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK - - -
Rasmus Carlsen 1996(S) PO Esbjerg - - -
Peter Nielsen 1995(S) Hydra SK - - -
Mathias K Rasmussen 1989(S) Videbæk SK - - -
Rasmus Stougaard 1997(J) Aarhus SVK - - -
Martin Brix 1977(M1) Aalborg SK - - -
Daniel A Michaelsen 1996(S) Haderslev SK - - -
Alexander Ø Gildberg 2002(SJ) Haderslev SK - - -
Mikkel KK Hansen 2001(J) Haderslev SK - - -
Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF - - -
93
Henning Frost Meyhoff 1993(S) PO Esbjerg 1 617.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Søren A Nielsen 1983(S) AK Jyden 2 457.5 (83) JM Klassisk Styrkeløft 2019
Jonas J Pedersen 1998(J) Sportscenter 3 447.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Martin Dahm 1978(M1) AK Nordland - - -
Per EV Alban 1997(J) AK Frem - - -
Nicki Lentz 1992(S) Sportshøjskolen - - -
Stephan Knudsen 1994(S) PO Esbjerg - - -
Anton S Egholm 1996(S) Aalborg SK - - -
105
Martin Faber 1982(S) AK Frem 1 685 TSK Cup, Klassisk 2019
Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK 2 582.5 (93) JM Klassisk Styrkeløft 2019
Jakob S Rasmussen 1995(S) Aarhus SVK 3 580 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Peter L Bæk 1997(J) Hydra SK 4 500 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Bo H Jensen 1986(S) Herkules 5 710 (120) JM Klassisk Styrkeløft 2019
Rune Glud 1982(S) AK Nordland - - -
William H Opstrup 2003(SJ) AK Nordland - - -
Mike Adelholm 1994(S) PO Esbjerg - - -
Victor Lahm 2000(J) Zielkes FK - - -
Morten V Pedersen 1987(S) AK Jyden - - -
Mikkel P Rothmann 2003(SJ) Aalborg SK - - -
120
Jesper B Jensen 1990(S) Videbæk SK 1 642.5 (120+) JM Klassisk Styrkeløft 2019
Nicholaj Litchfield 1993(S) Horsens SK - - -
Tim Lassen 1984(S) Zielkes FK - - -
Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF - - -
Daniel Christensen 1980(M1) Aalborg SK - - -
120+
Ricko B Henne 1986(S) Zielkes FK - - -
Frederik T Nordberg 1994(S) Pure PP - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt