Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

TEST DM Bænkpres 2030

, d. 9 Feb 2030


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
47 kg
- Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK
- Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK
- Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK
72 kg
1. Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 80 80 481.71
- Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC
- Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC
- Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC
- Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen
84 kg
- Anne Karlsen 1992(S) AK Frem
- Maja Bonde 1993(S) Aarhus AK
- Anne Karlsen 1992(S) AK Frem
- Maja Bonde 1993(S) Aarhus AK
+84 kg
- Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK
- Pia Skovborg 1963(M2) Roskilde AK
- Camilla M Kristensen 1988(S) Københavns SK
- Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK
- Pia Skovborg 1963(M2) Roskilde AK
- Camilla M Kristensen 1988(S) Københavns SK
- Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK

Damer Junior
63 kg
- Channe Hviid 1994(S) Odense BBC
- Channe Hviid 1994(S) Odense BBC

Herrer Senior
83 kg
- Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK
- Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen
- Eskild S Larsen 1988(S) AK Nordland
- Martin Wilkens 1999(J) Haderslev SK
- Benjamin LT Mogensen 1996(S) Ebeltoft SK
- Karsten Lyngbeck 1991(S) Odense BBC
- Benjamin LT Mogensen 1996(S) Ebeltoft SK
- Karsten Lyngbeck 1991(S) Odense BBC
- Eskild S Larsen 1988(S) AK Nordland
- Martin Wilkens 1999(J) Haderslev SK
- Eskild S Larsen 1988(S) AK Nordland
- Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen
- Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK
93 kg
- Martin Faber 1982(S) AK Frem
- Klæmint Vagadal 1986(S) Aarhus AK
- Daniel Dørge 1993(S) Odense BBC
- Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK
- Daniel Dørge 1993(S) Odense BBC
- Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK
- Martin Faber 1982(S) AK Frem
- Klæmint Vagadal 1986(S) Aarhus AK
- Martin Faber 1982(S) AK Frem
105 kg
- Christian Cederquist 1993(S) Tårnby SK
- Christian Cederquist 1993(S) Tårnby SK
120 kg
- Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen
- Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen
- Bent Alstrup 1975(M1) Bestrong
- Agge S Larsen 1988(S) Odense BBC
- Agge S Larsen 1988(S) Odense BBC
- Bent Alstrup 1975(M1) Bestrong
- Agge S Larsen 1988(S) Odense BBC
- Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen
- Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen

Herrer Junior
59 kg
- Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF
- Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK
- Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK
- Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF
74 kg
- Sahand Q Zadeh 1994(S) Odense BBC
- Sahand Q Zadeh 1994(S) Odense BBC

Herrer Masters 1
74 kg
- Frank Brunhøj 1970(M2) AK Frem
- Frank Brunhøj 1970(M2) AK Frem
93 kg
- Johnny Kosela 1972(M1) Aarhus AK
- Johnny Kosela 1972(M1) Aarhus AK

Herrer Masters 3
59 kg
- Jens Serup 1955(M3) Aalborg SK
- Jens Serup 1955(M3) Aalborg SK

Herrer Masters 4
74 kg
- Hans J Jørgensen 1944(M4) Aalborg SK
- Hans J Jørgensen 1944(M4) Aalborg SK


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt