Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

DM Bænkpres 2019

Sportshøjskolen, d. 23 Nov 2019


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
72 kg
1. Maj B Rames 1989(S) Aarhus AK 160 165 167.5 167.5 178.287
2. Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 120 125 130 130 127.673
84 kg
1. Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK 130 140 150 150 136.050
2. Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 122.5 127.5 132.5 132.5 128.379
+84 kg
1. Annette R Christensen 1965(M2) Aarhus AK 195 205 208 195 154.518
2. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 130 132.5 135 132.5 109.790

Damer Junior
+84 kg
1. Anna S Rye 1996(J) Horsens SK 105 110 115 115 94.553

Damer Masters 1
72 kg
1. Tanja Rasmussen 1972(M1) Horsens SK 72.5 77.5 85 77.5 77.337

Damer Masters 3
72 kg
- Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 60 65 67.5

Herrer Senior
74 kg
1. Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 155 160 160 160 116.768
2. Benjamin M Stougaard 1992(S) Holstebro S 145 150 157.5 145 104.444
83 kg
1. Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen 240 275 300 275 184.938
2. Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 135 142.5 150 150 100.485
93 kg
1. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 210 217.5 220 220 138.842
2. Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 197.5 210 220 220 138.468
3. Ronni B Christensen 1995(S) Sportshøjskolen 180 190 205 205 130.544
4. Danni Iversen 1987(S) Horsens SK 180 192.5 210 192.5 127.878
105 kg
1. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 235 242.5 250 250 149.600
2. Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK 225 235 242.5 235 140.671
120 kg
1. Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen 300 308.5 322.5 308.5 177.388
2. Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen 300 305 305 305 175.589
3. Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF 265 272.5 280 280 161.644
+120 kg
1. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 230 240 250 250 141.375
2. Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 205 215 222.5 222.5 127.114
3. Nicolaj Scupii 1994(S) Aalborg SK 215 215 222.5 215 123.152

Herrer Sub-Junior
83 kg
1. Benjamin F Andersen 2001(SJ) Thisted VF 155 166 175.5 166 111.253

Herrer Junior
66 kg
1. Mathias Brogaard 1998(J) Holstebro S 120 125 130 130 103.025
93 kg
1. Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 175 177.5 180 177.5 114.292
105 kg
1. Mads Lehmann Broe 1996(J) SDU Styrkeløft 137.5 145 155 145 90.944

Herrer Masters 1
83 kg
1. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 180 190 200 200 133.560
93 kg
1. Rasmus Jensen 1973(M1) Roskilde AK 170 180 192.5 180 113.202
2. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 140 150 160 160 101.440
105 kg
1. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 195 210 222.5 222.5 135.569
2. Egill A Valsson 1978(M1) Aarhus AK 202.5 210 220 210 126.336
120 kg
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 175 185 195 195 113.003
+120 kg
1. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 230 240 250 240 135.744
2. Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 230 240 240 230 132.158

Herrer Masters 2
83 kg
1. Jan Peters 1966(M2) Aalborg SK 120 125 130 130 87.295
93 kg
1. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 210 215.5 225 215.5 136.024
2. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 130 140 147.5 147.5 95.462
3. Peter Petersen 1962(M2) Aarhus AK 135 145 145 135 85.658
105 kg
1. Lars Guldberg 1963(M2) AK Nordland 180 187.5 192.5 192.5 116.116
2. Henrik Schougaard 1966(M2) Aarhus AK 170 180 180 180 108.036
3. Kim Salby 1961(M2) AK Odin 175 175 187.5 175 108.290
+120 kg
- John S Christensen 1961(M2) Aalborg SK 275 275 277.5

Herrer Masters 3
105 kg
1. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 150 160 160 150 90.540
120 kg
1. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 172.5 177.5 180 180 105.390

Herrer Masters 4
74 kg
1. Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 60 62.5 62.5 62.5 48.075


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt