Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

TEST DM Klassisk 2030

Grønland, d. 8 Feb 2030


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points

Damer Senior
47 kg
1. Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK 170 175 180 180 180 180 100 150 100 460
- Martine Binder 1990(S)
- Mette K Knudsen 1993(S) Tårnby SK
- Elisa K Mogensen 1985(S)
- Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK
- Lisette I Hansen 1989(S)
- Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK
- Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK
- Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK
72 kg
- Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC 11
84 kg
- Maja Bonde 1993(S) Aarhus AK
- Anne Karlsen 1992(S) AK Frem
- Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK
+84 kg
- Pia Skovborg 1963(M2) Roskilde AK
- Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK
- Camilla M Kristensen 1988(S) Københavns SK
- Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK
- Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK

Damer Junior
47 kg
1. Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK 180 190 200 200 100 110 120 120 320 88.70
63 kg
1. Channe Hviid 1994(S) Odense BBC 80 100 100 100 21.88

Damer Masters 3
47 kg
- Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF

Herrer Senior
59 kg
- Esben Neupart 1992(S) Aarhus AK
83 kg
1. Jannik Nielsen 1987(S) Tårnby SK 200 200 100 100 100 100 400 371.18
- Benjamin LT Mogensen 1996(S) Ebeltoft SK
- Martin Wilkens 1999(J) Haderslev SK
- Eskild S Larsen 1988(S) AK Nordland
- Karsten Lyngbeck 1991(S) Odense BBC
93 kg
- Daniel Dørge 1993(S) Odense BBC
- Klæmint Vagadal 1986(S) Aarhus AK
- Martin Faber 1982(S) AK Frem
- Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK
105 kg
- Christian Cederquist 1993(S) Tårnby SK
120 kg
- Bent Alstrup 1975(M1) Bestrong
- Agge S Larsen 1988(S) Odense BBC
- Bent Alstrup 1975(M1) Bestrong
- Agge S Larsen 1988(S) Odense BBC

Herrer Junior
59 kg
- Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK
- Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF
- Elias Pedersen 2000(J)
74 kg
- Sahand Q Zadeh 1994(S) Odense BBC

Herrer Masters 1
74 kg
- Frank Brunhøj 1970(M2) AK Frem
93 kg
- Johnny Kosela 1972(M1) Aarhus AK

Herrer Masters 3
59 kg
- Jens Serup 1955(M3) Aalborg SK

Herrer Masters 4
74 kg
- Hans J Jørgensen 1944(M4) Aalborg SK


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt