Resultater

ER Open Udstyr Bænkpres 2017

Albertslund, d. 3-4 Feb 2017


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points K

Damer Senior
57 kg
1. Mette G Jensen 1985(S) ER Powerlifting 65 65 70 65 75.673
72 kg
1. Ruth Kari Krokeide 1989(S) SPUVI 135 135 142.5 142.5 139.892
2. Areli Moe 1989(S) Oslo SK 102.5 102.5 107.5 102.5 100.604
3. Renate Evertsen 1989(S) Sandnes AK 95 95 95 95 94.810
+84 kg
1. Hildeborg J. Hugdal 1983(S) Sauda IL 215 225 232.5 232.5 185.279
2. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 180 190 190 190 150.917
3. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 105 115 122.5 122.5 103.329
4. Camilla M Kristensen 1988(S) Københavns SK 95 102.5 107.5 107.5 84.345

Herrer Senior
66 kg
1. Birger Sundstøl 1954(M3) Kristiansand AK 97.5 102.5 102.5 97.5 78.117
74 kg
1. Jimmy Van De Wiel 1977(M1) HNS Lebbeke 160 167.5 175 175 126.123
2. Gert Olsen 1963(M2) Ares 130 135 135 135 97.430
3. Anders E Stilbo 1996(J) Hvidovre SF 115 122.5 125 125 91.750
83 kg
1. Emmerik Vanhee 1990(S) HNS Lebbeke 200 207.5 215 215 147.060
2. Jonathan Kerremans 1996(J) HNS Lebbeke 185 185 200 200 134.180
3. Roy Kjetil Danielsen 1972(M1) Sandnes AK 150 160 170 160 107.296
4. Nickolaj Olsen 1994(J) Københavns SK 135 142.5 145 142.5 95.504
93 kg
1. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 215 227.5 227.5 215 135.515
2. Sigve Valentinsen 1960(M2) Sandnes AK 200 210 215 210 136.143
3. Lieven De Saedeleer 1988(S) HNS Lebbeke 205 205 215 205 129.376
4. Vetle Valentinsen 1990(S) Sandnes AK 175 182.5 190 190 120.004
5. Jean-Marc De Ro 1973(M1) HNS Lebbeke 155 162.5 170 162.5 103.171
6. Frederik S Haslund 1992(S) ER Powerlifting 125 135 145 135 87.143
7. Peter Petersen 1962(M2) Aarhus AK 125 132.5 140 132.5 83.780
105 kg
1. Stefan Jamroz 1980(S) Lunds TK 317.5 317.5 322.5 317.5 189.802
2. Henning Tornes 1976(M1) Sandnes AK 217.5 225 235 225 135.180
3. Christian Cederquist 1993(S) Tårnby SK 175 187.5 192.5 192.5 117.098
4. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 185 192.5 195 192.5 115.365
5. Keld B Ingerslev 1966(M2) Aarhus AK 185 190 192.5 185 111.648
6. Jonas B Andersen 1989(S) ER Powerlifting 125 135 145 145 88.392
- Martin Tryk 1992(S) Horsens SK 215 215 215
120 kg
1. Per Marius Hole 1989(S) SPUVI 320 335 342.5 335 193.195
2. Jeroen Van Heesvelde 1990(S) HNS Lebbeke 250 260 265 260 153.088
3. Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK 242.5 252.5 252.5 242.5 139.656
+120 kg
1. Orhan Bilican 1978(S) HNS Lebbeke 320 320 340 340 193.698
2. Sven Lange 1980(S) SV Motor Barth 270 280 280 270 154.197
3. Lars Markus Lerdahl 1993(S) Sandnes AK 235 250 260 260 149.136
4. Niels Stærkjær 1966(M2) Aarhus AK 245 255 272.5 255 139.179


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt