Resultater

Jørgen Krog Cup Bænkpres 2015

Videbæk, d. 25 Apr 2015


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
57 kg
1. Cornelia Larsen 1980(S) Copenhagen PL 77.5 80 85 85 102.459
84 kg
1. Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 75 81 82.5 81 72.673
+84 kg
1. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 120 125.5 130 130 103.155

Herrer Senior
83 kg
1. Kasper Odsbjerg 1989(S) Sportshøjskolen 140 147.5 155 155 105.323
2. Hans L Christensen 1991(S) Ry MK 150 150 155 155 103.866
3. Henrik Wadim 1982(S) AK Nordland 135 140 145 145 96.962
4. Martin B Rasmussen 1986(S) AK Frem 105 112.5 115 115 81.236
5. Morten K Hansen 1988(S) Videbæk SK 110 115 117.5 110 74.976
93 kg
1. Oliver Olesen 1990(S) Videbæk SK 185 200 200 127.680
2. Timmy Ibro 1989(S) Sportshøjskolen 160 167.5 172.5 172.5 113.798
3. René Als-Frederiksen 1979(S) Aalborg SK 130 140 150 150 94.305
4. Sune A Frederiksen 1977(S) Hjørring SS 120 127.5 127.5 127.5 81.039
105 kg
1. Martin Faber 1982(S) AK Frem 165 172.5 172.5 172.5 107.278
2. Mathias Blanchholm 1989(S) Teutonia 145 155 167.5 167.5 101.740
3. Bjørn Frederiksen 1979(S) Hjørring SS 130 135 140 135 81.932
120 kg
1. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 162.5 170 175 175 103.705
2. Tadas Petrokas 1986(S) Videbæk SK 162.5 165 172.5 165 96.723
3. Michael Nørlev 1978(S) Hjørring SS 135 140 145 145 86.536
4. Alex G Thorsen 1990(S) ER Powerlifting 85 92.5 97.5 97.5 58.208
+120 kg
1. Niels H Christensen 1977(S) Aalborg SK 167.5 175 182.5 175 99.033

Herrer Junior
83 kg
1. Lasse Sommer 1993(J) AK Frem 120 125 127.5 127.5 91.022
2. Mesud Sarmanlu 1996(J) Aarhus AK 110 120 125 125 88.500
3. Sonny M Kastberg 1995(J) AK Nordland 110 117.5 122.5 122.5 86.889
4. Lasse D Sørensen 1993(J) AK Nordland 95 100 100 95 63.897
93 kg
1. Daniel H Sørensen 1996(J) Ry MK 130 135 137.5 137.5 87.340

Herrer Masters 1
83 kg
1. Frank Brunhøj 1970(M1) AK Frem 125 132.5 137.5 137.5 94.091
2. Jesper Mogensen 1969(M1) Videbæk SK 95 100 102.5 100 70.510
120 kg
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 180 190 200 190 110.827
2. Peter Wood 1968(M1) AK Nordland 130 135 140 140 83.300

Herrer Masters 2
93 kg
1. Gert Sørensen 1962(M2) Ry MK 135 140 140 135 85.563
105 kg
1. Lars Guldberg 1963(M2) AK Nordland 142.5 150 150 142.5 86.312
2. John Lukassen 1961(M2) Gudenådalens SK 130 135 142.5 135 83.646
3. Svend L Christensen 1958(M2) Ry MK 127.5 130 132.5 130 80.431

Herrer Masters 3
105 kg
1. Jan B Traulsen 1948(M3) Teutonia 120 130 132.5 132.5 79.195

Herrer Masters 4
93 kg
1. Hans J Jørgensen 1944(M4) Aalborg SK 115 120 125 125 81.725


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt