Finale, Divisionsturneringen 2021

Horsens, 04.12.2021. 10 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Divisionsturneringen Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Københavns SK, hold 1

95.72
3691Amalie Larsson1992(S)DamerSquat38.64257.5VM
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerBænkpres25.022203. runde af Divisionsturneringen, Øst
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerDødløft32.06277.5EM

Horsens SK, hold 1

89.78
1792Eva Buxbom1969(M2)DamerSquat33.77174VM Masters
2722Martin Tryk1992(S)HerrerBænkpres24.23250DM Styrkeløft
2554Jane Aaberg1981(M1)DamerDødløft31.782003. runde af Divisionsturneringen, Vest

Tårnby SK, hold 1

70.76
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerSquat34.65338TSK Cup, Udstyr
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerBænkpres0--
2487Mickel Dahl Flensborg1996(S)HerrerDødløft36.113203. runde af Divisionsturneringen, Øst

AK Jyden, hold 1

43.71
3973Martin B Thomsen2002(J)HerrerSquat28.88282.52. runde af Divisionsturneringen, Vest
4004Søren A Nielsen1983(S)HerrerBænkpres14.83132.53. runde af Divisionsturneringen, Vest
4051Morten V Pedersen1987(S)HerrerDødløft0--

Senior klassisk

Københavns SK, hold 1

92.55
4158Anna K Haar1993(S)DamerSquat33.31175TSK Cup, Klassisk
3948Jonathan Gelslev1990(S)HerrerBænkpres22.62192.53. runde af Divisionsturneringen, Øst
4181Sarah S Hugger1995(S)DamerDødløft36.62182.52. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 1

91.73
2487Mickel Dahl Flensborg1996(S)HerrerSquat29.152152. runde af Divisionsturneringen, Øst
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerBænkpres22.01177.5DM Klassisk
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerDødløft40.57144.5TSK Cup, Klassisk

AK Nordland, hold 1

85.42
4108Martin Dahm1978(M1)HerrerSquat25.45192.5DM Klassisk
2057Rune Glud1982(S)HerrerBænkpres23.00192.53. runde af Divisionsturneringen, Vest
4254Benjamin B Macintyre2005(SJ)HerrerDødløft36.97277.5TSK Cup, Klassisk

Videbæk SK, hold 1

55.96
4372Rasmus SL Markussen2002(J)HerrerSquat0--
1817Lars Mikkelsen1962(M2)HerrerBænkpres22.331852. runde af Divisionsturneringen, Vest
4387Radu M Valean1998(J)HerrerDødløft33.63300TSK Cup, Klassisk

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

81.14
4182Amanda D Andersen1998(J)DamerSquat28.44102.5TSK Cup, Klassisk
3784Ruben N Donde2001(J)HerrerBænkpres17.14117.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
4285Josefine M Seegert1998(J)DamerDødløft35.56150TSK Cup, Klassisk

SDU Styrkeløft, hold 1

77.61
4230Malte Segel1998(J)HerrerSquat30.07215DM Klassisk
4262Stephanie SH Fabrin1998(J)DamerBænkpres13.1655DM Klassisk
3586Frederik F Tolberg1998(J)HerrerDødløft34.38272.5DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt