1. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018

Horsens SK, 20.01.2018. 9 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Fra 2020 er der brugt IPF Points formlen på de enkelte discipliner. "Total points" kan derfor IKKE sammenlignes med en "normal" IPF Points total.

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Horsens SK, hold 1

471.894
2904Simon B Rasmussen1999(J)HerrerSquat167.295265VM Sub-Junior/Junior
2722Martin Tryk1992(S)HerrerBænkpres132.6162201. runde af Divisionsturneringen, Vest
2773Rene F Hedegaard1990(S)HerrerDødløft171.983287.5DM i Styrkeløft

Videbæk SK, hold 1

148.372
2951Nynne Bjerg1987(S)DamerSquat0--
3641Anders S Ki1982(S)HerrerBænkpres0--
2903Jesper Mogensen1969(M1)HerrerDødløft148.3722153. runde af Divisionsturneringen, Vest

Aarhus AK, hold 1

146.021
3375Michel T Due1998(J)HerrerSquat0--
1970Jeppe F Balsby1986(S)HerrerBænkpres146.021252.5AaSK Open, Udstyr
3580Annemie Pretzmann1992(S)DamerDødløft0--

Senior klassisk

Pure PP, hold 1

370.194
3628Kathja Sejer1989(S)DamerSquat121.275122.5TSK Cup, Klassisk
3625Lene Wollesen1995(J)DamerBænkpres94.24786TSK Cup, Klassisk
3377Frederik T Nordberg1994(S)HerrerDødløft154.672280DM Klassisk

Haderslev SK, hold 1

243.287
3659Sofie MN Mønsted1990(S)DamerSquat96.075105TSK Cup, Klassisk
3647Jonas S Otto1991(S)HerrerBænkpres0--
3465Tommy Hansen1988(S)HerrerDødløft147.2122602. runde af Divisionsturneringen, Vest

Aarhus SVK, hold 1

180.489
3480Jeppe S Benjaminsen1994(S)HerrerSquat116.145145DM Klassisk
3638Charlotte EM Kristensen1994(S)DamerBænkpres64.34470TSK Cup, Klassisk
3483Morten B Sørensen1977(M1)HerrerDødløft0--

Thisted VF, hold 2

174.434
2982Kristinn Arnason1986(S)HerrerSquat0--
2485Tobias Kokholm1991(S)HerrerBænkpres0--
2526Patryk Bolek1994(S)HerrerDødløft174.434260EM Klassisk

Junior klassisk

Haderslev SK, hold 2

254.825
3684Nicolaj Jepsen1998(J)HerrerSquat0--
3550Kasper Martinussen1996(J)HerrerBænkpres76.675125TSK Cup, Klassisk
3385Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)HerrerDødløft178.1502501. runde af Divisionsturneringen, Vest

Thisted VF, hold 1

252.795
3599Mathilde M Pedersen1998(J)DamerSquat93.23192.5JM Styrkeløft
3536Linette Willumsen1997(J)DamerBænkpres39.38942.5DM Klassisk
3624Nancy Fadel1995(J)DamerDødløft120.175110TSK Cup, Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt