Nomineringer

JM Klassisk Styrkeløft 2022

Haderslev, 20-21 Aug 2022. 99 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
47
Simone J Olesen 2005(SJ) AK Nordland - - -
52
Anne SP Thomsen 1997(S) Haderslev SK - - -
57
Stephanie SH Fabrin 1998(S) SDU Styrkeløft 1 252.5 DM Klassisk 2021
63
Victoria BI Isaksen 1998(S) Pure PP 1 372.5 DM Klassisk Open 2022
Olivia H Sørensen 2003(J) Aalborg SK 2 277.5 DM Klassisk 2021
Heidi Pedersen 1976(M1) Pure PP 3 272.5 DM Klassisk 2022
Thea A Simonsen 2005(SJ) VK Kono 4 266 (57) DM Klassisk 2022
Anne SS Nilausen 1987(S) Aarhus AK 5 340 (69) TSK Cup, Klassisk 2021
Ida W Nielsen 2002(J) Pure PP - - -
Camilla Kjærside 1978(M1) Holstebro S - - -
69
Nanna Malmgaard 1998(S) Sportscenter 1 400 DM Klassisk Open 2022
Didde Hauch 1997(S) AK Nordland 2 352.5 Aask Open, Klassisk 2022
Victoria E Lynggaard 2002(J) Sportshøjskolen 3 212.5 Aask Open, Klassisk 2022
Maria Rafn 1997(S) Sportscenter - - -
76
Linda Thomsen 1990(S) Aarhus CF 1 382.5 DM Klassisk Open 2022
Katrine H Stenvang 2001(J) AK Frem 2 380 DM Klassisk 2022
Victoria Østergaard 2007(SJ) Sportscenter 3 195 Aask Open, Klassisk 2022
Nathalia J Outsen 1993(S) Pure PP - - -
84
Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 1 320 DM Klassisk 2021
Kathja Sejer 1989(S) Pure PP 2 305 (76) Aask Open, Klassisk 2022
84+
Karen T Andersen 2000(J) Sportshøjskolen 1 477.5 DM Klassisk 2022
Karen K Bøndergaard 1999(J) Pure PP 2 332.5 DM Klassisk 2022

Herrer Senior
66
Mikkel Skøttrup-jensen 2006(SJ) Aalborg SK 1 387.5 Aask Open, Klassisk 2022
Jesper F Ravn 2004(SJ) Thisted VF 2 357.5 Aask Open, Klassisk 2022
Johnny Luu 2006(SJ) VK Kono - - -
74
Lasse K Madsen 1990(S) Aalborg SK 1 595 DM Klassisk Open 2022
Anders S Ki 1982(M1) Videbæk SK 2 522.5 DM Klassisk Open 2022
Brian H Holgersen 1988(S) Pure PP 3 505 Aask Open, Klassisk 2022
Theis VR Clemmensen 2000(J) Pure PP 4 452.5 TSK Cup, Klassisk 2021
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 5 445 VM Klassisk 2021
Asbjørn Tinning 2003(J) AK Nordland 6 442.5 (66) Aask Open, Klassisk 2022
Fillip S Oddersborg 2002(J) Sportshøjskolen 7 342.5 Aask Open, Klassisk 2022
Emil Pedersen 2007(SJ) AK Odin 8 337.5 (66) DM Klassisk 2022
Asger W Yde 2003(J) AK Nordland 9 327.5 (83) DM Klassisk 2022
Christian I Bakke 2006(SJ) Thisted VF - - -
August B Hjort 2006(SJ) AK Nordland - - -
83
Mikkel Nehlsen Sørensen 1998(S) Pure PP 1 747.5 Aask Open, Klassisk 2022
Jonas K Larsen 1990(S) VK Kono 2 670 DM Klassisk 2021
Rasmus Jefsen 2000(J) Gudenådalens SK 3 560 DM Klassisk 2022
Martin Bundgaard 2000(J) Aarhus AK 4 555 DM Klassisk 2022
Mathias Ølgaard 2004(SJ) Aalborg SK 5 535.5 DM Klassisk 2022
Mathias F Vestergaard 2001(J) Pure PP 6 525 DM Klassisk 2022
Jacob K Sørensen 2000(J) Sportshøjskolen 7 522.5 Aask Open, Klassisk 2022
Jonas H Andersen 1998(S) Sportscenter 8 465 Aask Open, Klassisk 2022
Christian H Mohr 2002(J) Pure PP 9 445 Aask Open, Klassisk 2022
Theodor N Friis 2005(SJ) AK Nordland 10 305 (74) DM Klassisk 2022
Rune Ø Schrøder 2000(J) AK Nordland 11 520 (93) DM Klassisk 2022
Martin H Stenvang 2001(J) AK Frem 12 607.5 (105) DM Klassisk 2022
Philip B Madsen 1995(S) PO Esbjerg - - -
Suersaq N Kristiansen 2007(SJ) Thisted VF - - -
Gustav T Seyffart 2004(SJ) VK Kono - - -
Joshua J Cope 2003(J) Holstebro S - - -
Erlend Gjersdal 1990(S) Aarhus CF - - -
Stephan Knudsen 1994(S) PO Esbjerg - - -
93
Peter Nielsen 1995(S) Aarhus AK 1 615 Aask Open, Klassisk 2022
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem 2 590 DM Klassisk 2022
Mathias Jensen 1994(S) Holstebro S 3 582.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Andrzej Dziezyc 1986(S) Holstebro S 4 560 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Martin Dahm 1978(M1) AK Nordland 5 510 DM Klassisk 2022
Jonas J Pedersen 1998(S) Sportscenter 6 507.5 Aask Open, Klassisk 2022
Thor Bengtsson 2005(SJ) Pure PP 7 495 (83) DM Klassisk 2022
Anders V Nielsen 1992(S) Sportshøjskolen 8 495 Aask Open, Klassisk 2022
Tore Beier 2002(J) Haderslev SK 9 457.5 (83) Aask Open, Klassisk 2022
Dan Jespersen 1985(S) Aarhus AK 10 350 TSK Cup, Klassisk 2021
Martin Faber 1982(M1) AK Frem - - -
Nicki Lentz 1992(S) Sportshøjskolen - - -
Rasmus Sjøgren 1995(S) AK Frem - - -
Jacob M Barsøe 2000(J) Sportshøjskolen - - -
Kristian P Ambrus 2002(J) Horsens SK - - -
Mikkel P Pedersen 1980(M1) Horsens SK - - -
Mathias R Vestergaard 2002(J) Horsens SK - - -
Steffen Botterhuis 1999(J) Sportshøjskolen - - -
Victor Dreisig 1992(S) PO Esbjerg - - -
Tanapat Tuikrua 2004(SJ) Pure PP - - -
Henning Frost Meyhoff 1993(S) PO Esbjerg - - -
Anders Sørensen 1999(J) Aarhus AK - - -
105
Frederik S Faber 2000(J) Sportshøjskolen 1 680 Aask Open, Klassisk 2022
Sebastian H Sørensen 1998(S) Aalborg SK 2 680 DM Klassisk 2021
Andre A Jæger 1989(S) Aarhus CF 3 677.5 Aask Open, Klassisk 2022
Christian N Enger 2001(J) AK Frem 4 660 TSK Cup, Klassisk 2021
Stig Bukli-eriksen 1990(S) Gudenådalens SK 5 642.5 Aask Open, Klassisk 2022
Kasper T Hvidkjær 2001(J) Aarhus AK 6 632.5 DM Klassisk 2022
Malthe B Fuglkjær 2004(SJ) Gudenådalens SK 7 632 DM Klassisk 2022
Victor Lahm 2000(J) Zielkes FK 8 622.5 DM Klassisk 2022
Peter I Jensen-Smidt 2002(J) Pure PP 9 525 DM Klassisk 2022
Ari Lützen 1998(S) Aalborg SK - - -
Ibrahim A Rifai 2003(J) Thisted VF - - -
Jonas Clasen 2000(J) Sportshøjskolen - - -
Mike Adelholm 1994(S) PO Esbjerg - - -
Lasse L Kjeldsberg 1997(S) PO Esbjerg - - -
120
Hjalte C Bruhn-andersen 2005(SJ) VK Kono 1 612.5 DM Klassisk 2022
Jesper S Kjær 1987(S) Pure PP 2 595 Aask Open, Klassisk 2022
Nicholaj Litchfield 1993(S) Aarhus AK 3 585 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Per EV Alban 1997(S) AK Frem 4 560 (93) TSK Cup, Klassisk 2021
Lars L Dahlgaard-Stokholm 1974(M1) Haderslev SK 5 500 DM Klassisk 2022
Yannick B Jørgensen 2005(SJ) Hydra SK 6 475 TSK Cup, Klassisk 2021
120+
Emil B Eriksen 2001(J) Gudenådalens SK 1 675 Aask Open, Klassisk 2022
Daniel Christensen 1980(M1) Aalborg SK 2 580 DM Klassisk 2021
Ricko B Henne 1986(S) Zielkes FK - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt