Nomineringer

JM Klassisk Styrkeløft 2019

Horsens, 21-22 Sep 2019. 67 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
52
Sofie J Lanng 1997(J) Hydra SK - - -
57
Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S 1 337.5 (63) Aask Open, Klassisk 2019
Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S - - -
63
Stefanie Nielsen 1992(S) Sportshøjskolen - - -
72
Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 1 410 DM Klassisk 2019
Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC 2 347.5 Aask Open, Klassisk 2019
Louise K Madsen 1993(S) Aarhus AK 3 332.5 DM Klassisk 2019
Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 4 325 Aask Open, Klassisk 2019
Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 5 262.5 Aask Open, Klassisk 2019
Maria H Nielsen 1988(S) Aarhus SVK - - -
Jeanette H Sørensen 1994(S) Aarhus AK - - -
Cathrine MD Espersen 1990(S) Hydra SK - - -
Tine Ø Nielsen 1990(S) Aalborg SK - - -
Dorthe Madsen 1978(M1) Fyns SK - - -
84
Anne Karlsen 1992(S) AK Frem 1 462.5 VM Klassisk 2019
Maren M Bielefeldt 1999(J) Videbæk SK 2 402.5 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk 2019
Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 3 372.5 TSK Cup, Klassisk 2018
Kathrine Lybech 1993(S) AK Frem - - -
Naja F Pedersen 1998(J) Sportshøjskolen - - -
Katrine M Maron 1994(S) Zielkes FK - - -

Herrer Senior
59
Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 1 255 (53) DM Klassisk 2019
66
Rasmus Thøgersen 1984(S) Zielkes FK 1 450 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 2 297.5 DM Klassisk 2019
74
Thomas H Meldgaard 1992(S) AK Frem 1 552.5 TSK Cup, Klassisk 2018
Christian Bak 1991(S) Aarhus AK 2 420 Aask Open, Klassisk 2019
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 3 416 VM Klassisk 2019
Benjamin M Stougaard 1992(S) Holstebro S - - -
83
Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 1 522.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Aske L Jernsen 1993(S) Aarhus SVK 2 510 Aask Open, Klassisk 2019
Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 3 510 Aask Open, Klassisk 2019
Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 4 487.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Mathias K Rasmussen 1989(S) Videbæk SK - - -
Michel V Eijgen 1976(M1) AK Frem - - -
Rasmus G Nørskov 1996(J) Aarhus AK - - -
Rune B Bildtoft 1992(S) Aarhus AK - - -
Tim D Klerk 1991(S) Aarhus AK - - -
Søren A Nielsen 1983(S) AK Jyden - - -
Michael Bisfelt 1978(M1) Hydra SK - - -
Paw Eistrup 1993(S) Aalborg SK - - -
93
Jens K Jakobsen 1993(S) Aarhus SVK 1 660 DM Klassisk 2019
Henning Meyhoff-Thaysen 1993(S) PO Esbjerg 2 627.5 DM Klassisk 2019
Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 3 557.5 Aask Open, Klassisk 2019
Frederik M Christensen 1995(S) Thisted VF 4 532.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Rasmus Mogensen 1998(J) Videbæk SK 5 465 Aask Open, Klassisk 2019
Jakob Engel 1999(J) Horsens SK 6 440 Aask Open, Klassisk 2019
Jonas J Pedersen 1998(J) Sportscenter 7 427.5 Aask Open, Klassisk 2019
Vijith Arasaratnam 2000(J) AK Frem - - -
Nikolaj A Søndergaard 1994(S) Videbæk SK - - -
Mike M Hamborg 1994(S) AK Frem - - -
Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK - - -
105
Lasse Johansen 1994(S) Sportshøjskolen 1 707.5 DM Klassisk 2019
Emil B Jensen 1994(S) Aalborg SK 2 650 (93) DM Klassisk 2019
Sebastian H Sørensen 1998(J) AK Jyden 3 580 Aask Open, Klassisk 2019
Sebastian Sabroe 1996(J) Aarhus AK 4 562.5 DM Klassisk 2019
Søren Hvid Hyldig 1986(S) AK Frem - - -
Martin BThomsen 2002(SJ) AK Jyden - - -
Jakob S Rasmussen 1995(S) Aarhus SVK - - -
Peter L Bæk 1997(J) Hydra SK - - -
Søren G Jellesen 1996(J) Aalborg SK - - -
120
Bo H Jensen 1986(S) Herkules 1 682.5 (105) TSK Cup, Klassisk 2018
Mathias L Kleinsøe 1995(S) Aarhus AK - - -
Tim Lassen 1984(S) Zielkes FK - - -
120+
Nikolaj E Eriksen 1993(S) Aarhus AK 1 735 DM Klassisk 2019
Jesper B Jensen 1990(S) Videbæk SK 2 617.5 Aask Open, Klassisk 2019
Emil B Eriksen 2001(SJ) Gudenådalens SK 3 555 (120) Aask Open, Klassisk 2019
Lasse Jørgensen 1990(S) PO Esbjerg - - -
Kim Nielsen 1982(S) AK Odin - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt