Nomineringer

JM Klassisk Styrkeløft 2019

Horsens, 21-22 Sep 2019. 67 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Points
Vis: Klasser - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
Anne Karlsen 1992(S) AK Frem 1 415.048 VM Klassisk 2019
Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 2 403.932 DM Klassisk 2019
Maren M Bielefeldt 1999(J) Videbæk SK 3 384.347 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk 2019
Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S 4 380.160 Aask Open, Klassisk 2019
Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 5 347.505 TSK Cup, Klassisk 2018
Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC 6 341.315 Aask Open, Klassisk 2019
Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 7 327.990 Aask Open, Klassisk 2019
Louise K Madsen 1993(S) Aarhus AK 8 327.247 DM Klassisk 2019
Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 9 258.458 Aask Open, Klassisk 2019
Kathrine Lybech 1993(S) AK Frem - - -
Katrine M Maron 1994(S) Zielkes FK - - -
Naja F Pedersen 1998(J) Sportshøjskolen - - -
Sofie J Lanng 1997(J) Hydra SK - - -
Dorthe Madsen 1978(M1) Fyns SK - - -
Tine Ø Nielsen 1990(S) Aalborg SK - - -
Cathrine MD Espersen 1990(S) Hydra SK - - -
Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S - - -
Maria H Nielsen 1988(S) Aarhus SVK - - -
Stefanie Nielsen 1992(S) Sportshøjskolen - - -
Jeanette H Sørensen 1994(S) Aarhus AK - - -

Herrer Senior
Lasse Johansen 1994(S) Sportshøjskolen 1 430.655 DM Klassisk 2019
Jens K Jakobsen 1993(S) Aarhus SVK 2 420.420 DM Klassisk 2019
Nikolaj E Eriksen 1993(S) Aarhus AK 3 414.099 DM Klassisk 2019
Emil B Jensen 1994(S) Aalborg SK 4 410.605 DM Klassisk 2019
Bo H Jensen 1986(S) Herkules 5 408.886 TSK Cup, Klassisk 2018
Henning Meyhoff-Thaysen 1993(S) PO Esbjerg 6 404.173 DM Klassisk 2019
Thomas H Meldgaard 1992(S) AK Frem 7 398.021 TSK Cup, Klassisk 2018
Rasmus Thøgersen 1984(S) Zielkes FK 8 357.570 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Jesper B Jensen 1990(S) Videbæk SK 9 353.581 Aask Open, Klassisk 2019
Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 10 351.504 Aask Open, Klassisk 2019
Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 11 350.545 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Sebastian H Sørensen 1998(J) AK Jyden 12 347.652 Aask Open, Klassisk 2019
Aske L Jernsen 1993(S) Aarhus SVK 13 343.944 Aask Open, Klassisk 2019
Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 14 343.179 Aask Open, Klassisk 2019
Sebastian Sabroe 1996(J) Aarhus AK 15 339.188 DM Klassisk 2019
Frederik M Christensen 1995(S) Thisted VF 16 335.262 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 17 333.353 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Emil B Eriksen 2001(SJ) Gudenådalens SK 18 323.843 Aask Open, Klassisk 2019
Christian Bak 1991(S) Aarhus AK 19 315.420 Aask Open, Klassisk 2019
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 20 304.429 VM Klassisk 2019
Rasmus Mogensen 1998(J) Videbæk SK 21 296.949 Aask Open, Klassisk 2019
Jakob Engel 1999(J) Horsens SK 22 286.528 Aask Open, Klassisk 2019
Jonas J Pedersen 1998(J) Sportscenter 23 278.388 Aask Open, Klassisk 2019
Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 24 247.019 DM Klassisk 2019
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 25 235.680 DM Klassisk 2019
Nikolaj A Søndergaard 1994(S) Videbæk SK - - -
Peter L Bæk 1997(J) Hydra SK - - -
Lasse Jørgensen 1990(S) PO Esbjerg - - -
Benjamin M Stougaard 1992(S) Holstebro S - - -
Mathias K Rasmussen 1989(S) Videbæk SK - - -
Tim Lassen 1984(S) Zielkes FK - - -
Mathias L Kleinsøe 1995(S) Aarhus AK - - -
Michel V Eijgen 1976(M1) AK Frem - - -
Rasmus G Nørskov 1996(J) Aarhus AK - - -
Søren G Jellesen 1996(J) Aalborg SK - - -
Rune B Bildtoft 1992(S) Aarhus AK - - -
Mike M Hamborg 1994(S) AK Frem - - -
Tim D Klerk 1991(S) Aarhus AK - - -
Jakob S Rasmussen 1995(S) Aarhus SVK - - -
Martin BThomsen 2002(SJ) AK Jyden - - -
Søren A Nielsen 1983(S) AK Jyden - - -
Søren Hvid Hyldig 1986(S) AK Frem - - -
Michael Bisfelt 1978(M1) Hydra SK - - -
Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK - - -
Paw Eistrup 1993(S) Aalborg SK - - -
Vijith Arasaratnam 2000(J) AK Frem - - -
Kim Nielsen 1982(S) AK Odin - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt