Resultater

JM Klassisk Styrkeløft 2019

Horsens, d. 21-22 Sep 2019


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points

Damer Senior
52 kg
1. Sofie J Lanng 1997(J) Hydra SK 65 70 75 75 35 37.5 40 37.5 75 80 85 85 197.5 257.994
57 kg
1. Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S 120 125 125 120 67.5 72.5 72.5 67.5 140 150 158 150 337.5 394.470
2. Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S 67.5 75 82.5 82.5 40 45 52.5 52.5 110 117.5 122.5 122.5 257.5 306.425
63 kg
1. Stefanie Nielsen 1992(S) Sportshøjskolen 80 85 90 90 65 70 75 70 120 127.5 135 135 295 342.230
72 kg
1. Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 145 152.5 157.5 152.5 77.5 82.5 82.5 77.5 182.5 190 192.5 190 420 413.028
2. Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC 120 127.5 135 135 55 60 65 60 145 152.5 157.5 157.5 352.5 346.367
3. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 105 112.5 117.5 117.5 85 90 92.5 90 125 135 140 140 347.5 341.732
4. Louise K Madsen 1993(S) Aarhus AK 110 115 120 115 65 67.5 70 67.5 140 152.5 162.5 140 322.5 317.082
5. Maria H Nielsen 1988(S) Aarhus SVK 110 115 120 120 57.5 62.5 65 62.5 110 115 120 120 302.5 308.792
6. Cathrine MD Espersen 1990(S) Hydra SK 100 110 110 110 45 50 55 50 110 120 130 130 290 287.593
7. Tine Ø Nielsen 1990(S) Aalborg SK 90 97.5 102.5 102.5 50 55 57.5 55 127.5 135 135 127.5 285 278.388
8. Jeanette H Sørensen 1994(S) Aarhus AK 92.5 100 105 100 57.5 62.5 65 62.5 105 115 120 120 282.5 287.642
9. Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 90 95 100 95 65 70 72.5 65 95 102.5 105 102.5 262.5 258.589
10. Dorthe Madsen 1978(M1) Fyns SK 82.5 82.5 87.5 82.5 50 52.5 55 52.5 105 110 112.5 112.5 247.5 245.223
84 kg
1. Anne Karlsen 1992(S) AK Frem 140 145 145 145 80 85 90 85 180 190 200 200 430 395.514
2. Kathrine Lybech 1993(S) AK Frem 135 140 145 135 72.5 80 85 80 150 157.5 162.5 157.5 372.5 335.623
3. Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 120 125 130 125 70 75 77.5 77.5 140 150 155 155 357.5 339.232
4. Naja F Pedersen 1998(J) Sportshøjskolen 120 127.5 132.5 132.5 55 60 62.5 60 130 140 150 150 342.5 316.093

Herrer Senior
59 kg
1. Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 102.5 107.5 112.5 107.5 57.5 62.5 65 65 110 125 132.5 125 297.5 268.672
66 kg
1. Rasmus Thøgersen 1984(S) Zielkes FK 145 152.5 160 152.5 87.5 92.5 95 92.5 190 200 205 200 445 353.864
2. Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 80 90 100 90 60 62.5 65 65 150 160 167.5 167.5 322.5 253.292
74 kg
1. Thomas H Meldgaard 1992(S) AK Frem 175 185 195 195 130 137.5 137.5 130 215 232.5 240 232.5 557.5 404.857
2. Benjamin M Stougaard 1992(S) Holstebro S 160 167.5 175 167.5 115 122.5 127.5 127.5 175 182.5 192.5 192.5 487.5 353.048
3. Christian Bak 1991(S) Aarhus AK 142.5 150 155 155 90 95 100 95 180 180 192.5 192.5 442.5 326.565
4. John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 130 137.5 142.5 142.5 105 110 115 115 150 157.5 165 165 422.5 310.242
83 kg
1. Tim D Klerk 1991(S) Aarhus AK 215 225 235 235 145 155 155 145 250 265 270 270 650 434.590
2. Paw Eistrup 1993(S) Aalborg SK 200 200 212.5 212.5 112.5 117.5 120 117.5 245 260 270 270 600 402.540
3. Michel V Eijgen 1976(M1) AK Frem 170 180 190 180 127.5 132.5 137.5 137.5 215 230 245 230 547.5 367.920
4. Rune B Bildtoft 1992(S) Aarhus AK 185 195 202.5 202.5 107.5 112.5 112.5 112.5 205 215 220 220 535 361.660
5. Rasmus G Nørskov 1996(J) Aarhus AK 170 182.5 195 182.5 125 130 135 130 200 207.5 210 207.5 520 361.036
6. Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 155 155 160 160 142.5 147.5 147.5 147.5 195 205 210 210 517.5 349.261
7. Aske L Jernsen 1993(S) Aarhus SVK 160 170 175 175 115 120 122.5 120 200 215 220 215 510 346.749
8. Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 145 155 160 155 130 140 145 145 180 200 210 210 510 341.598
9. Michael Bisfelt 1978(M1) Hydra SK 140 140 150 140 110 115 120 115 180 195 205 205 460 309.718
10. Søren A Nielsen 1983(S) AK Jyden 140 145 145 145 127.5 132.5 137.5 132.5 165 175 180 180 457.5 309.316
93 kg
1. Jens K Jakobsen 1993(S) Aarhus SVK 225 225 237.5 237.5 145 150 155 155 275 290 300 300 692.5 437.591
2. Henning Meyhoff-Thaysen 1993(S) PO Esbjerg 190 205 212.5 212.5 135 142.5 142.5 135 235 250 270 270 617.5 395.262
3. Vijith Arasaratnam 2000(J) AK Frem 185 195 202.5 202.5 125 132.5 140 132.5 220 232.5 250 250 585 369.311
4. Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK 195 205 210 210 140 150 157.5 157.5 200 205 215 215 582.5 374.548
5. Frederik M Christensen 1995(S) Thisted VF 180 190 190 137.5 145 145 137.5 205 212.5 222.5 222.5 550 345.565
6. Mike M Hamborg 1994(S) AK Frem 165 165 175 175 110 115 115 110 220 232.5 242.5 232.5 517.5 332.701
7. Rasmus Mogensen 1998(J) Videbæk SK 165 172.5 180 172.5 105 112.5 117.5 117.5 195 205 212.5 212.5 502.5 321.047
8. Nikolaj A Søndergaard 1994(S) Videbæk SK 160 170 172.5 170 115 120 120 180 195 210 210 500 318.350
9. Jonas J Pedersen 1998(J) Sportscenter 135 145 152.5 152.5 82.5 90 95 90 180 195 205 205 447.5 292.710
10. Jakob Engel 1999(J) Horsens SK 140 155 165 155 90 100 110 90 170 172.5 190 190 435 274.529
- Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 225 225 225 120 130 135 130 210 220 230 220
105 kg
1. Søren Hvid Hyldig 1986(S) AK Frem 215 230 240 240 135 142.5 147.5 147.5 270 285 300 300 687.5 412.431
2. Emil B Jensen 1994(S) Aalborg SK 210 222.5 230 230 160 170 175 170 240 260 272.5 260 660 400.290
3. Sebastian H Sørensen 1998(J) AK Jyden 225 225 230 230 130 135 140 135 215 227.5 235 235 600 360.000
4. Sebastian Sabroe 1996(J) Aarhus AK 200 212.5 225 212.5 115 122.5 127.5 127.5 225 237.5 252.5 252.5 592.5 355.737
5. Jakob S Rasmussen 1995(S) Aarhus SVK 185 195 202.5 202.5 125 132.5 140 132.5 225 245 257.5 245 580 356.990
6. Søren G Jellesen 1996(J) Aalborg SK 140 152.5 165 165 127.5 137.5 142.5 137.5 180 200 217.5 217.5 520 314.392
7. Peter L Bæk 1997(J) Hydra SK 150 160 170 170 110 120 130 120 180 200 210 210 500 310.150
8. Martin BThomsen 2002(SJ) AK Jyden 160 170 185 170 130 137.5 142.5 142.5 110 125 140 140 452.5 271.455
120 kg
1. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 230 247.5 255 255 172.5 180 182.5 180 255 275 290 275 710 418.758
2. Mathias L Kleinsøe 1995(S) Aarhus AK 140 152.5 162.5 162.5 110 120 120 110 150 162.5 180 180 452.5 260.142
+120 kg
1. Jesper B Jensen 1990(S) Videbæk SK 200 207.5 212.5 212.5 160 165 172.5 165 255 260 265 265 642.5 366.868
2. Lasse Jørgensen 1990(S) PO Esbjerg 217.5 232.5 242.5 242.5 125 135 140 135 215 230 240 240 617.5 345.985
3. Kim Nielsen 1982(S) AK Odin 200 210 215 215 140 147.5 150 150 215 225 230 230 595 332.189
4. Emil B Eriksen 2001(SJ) Gudenådalens SK 180 195 205 205 120 125 130 130 220 235 260 235 570 327.066
- Nikolaj E Eriksen 1993(S) Aarhus AK 257.5 272.5 280 197.5 210 215 210 257.5 275 285 275


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt