Resultater

3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018

Horsens SK, d. 27 Okt 2018



Detaljer, 3. runde, Vest

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft     3. runde  

Horsens SK 1
                     
426.952
 
Eva Buxbom 1969(M1) D Squat 57.12 1.1585 160 160     185.360  
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H Bænk 104.76 0.5980 165 175 180 180     107.640  
Martin Tryk 1992(S) H Dødløft 114.00 0.5824 210 230 240 230     133.952  

Videbæk SK 1
                     
368.977
 
Anders S Ki 1982(S) H Squat 82.30 0.6709 145 152.5 157.5 152.5     102.312  
Maren M Bielefeldt 1999(J) D Bænk 76.70 0.9376 95 105 112.5 112.5     105.480  
Nynne Bjerg 1987(S) D Dødløft 73.58 0.9623 150 160 167.5 167.5     161.185  

AK Nordland 1
                     
205.737
 
Michael Stausholm 1982(S) H Bænk 96.64 0.6173 110 117.5 122.5 122.5     75.619  
Lars Guldberg 1963(M2) H Dødløft 101.44 0.6052 210 215 215     130.118  

Aarhus AK 1
                     
137.747
 
Jeppe F Balsby 1986(S) H Bænk 104.32 0.5989 230 247.5 247.5 230     137.747  
Senior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft     3. runde  

Thisted VF 1
                     
443.694
 
Marcus Boesen 1999(J) H Squat 123.12 0.5716 270 285 295 295     168.622  
Thomas Thomsen 1989(S) H Bænk 119.80 0.5751 170 175 177.5 177.5     102.080  
Patryk Bolek 1994(S) H Dødløft 86.30 0.6528 250 265 280 265     172.992  

AK Nordland 1
                     
390.599
 
Rune Glud 1982(S) H Squat 109.96 0.5886 170 185 195 195     114.777  
Kamilla W Bøgedal 1995(J) D Bænk 68.48 1.0102 95 110 110     111.122  
Bjørn Guldberg 1994(S) H Dødløft 97.24 0.6157 250 260 267.5 267.5     164.700  

Haderslev SK 1
                     
353.452
 
Ricko B Henne 1986(S) H Squat 121.70 0.5731 225 230 235 230     131.813  
Oliver J Jürgensen 1995(J) H Bænk 95.14 0.6216 127.5 135 140 135     83.916  
Kristian B Nyholm 1981(S) H Dødløft 98.60 0.6121 200 225 242.5 225     137.723  

AK Nordland 3
                     
319.671
 
Martin Jørgensen 1982(S) H Squat 75.08 0.7120 130 140 145 140     99.680  
Thomas B Jensen 1982(S) H Bænk 87.28 0.6488 110 117.5 120 117.5     76.234  
Mike Fregerslev 1994(S) H Dødløft 91.86 0.6319 210 222.5 227.5 227.5     143.757  

AK Nordland 2
                     
262.874
 
Lærke Vad 1985(S) D Squat 62.02 1.0868 95 100 105 100     108.680  
Christina V Møller 1987(S) D Bænk 93.92 0.8499 55 60 62.5 60     50.994  
Sabrina KV Christensen 1994(S) D Dødløft 91.06 0.8600 120 135 135 120     103.200  

Pure PP 1
                     
150.700
 
Henriette V Nielsen 1977(M1) D Squat 69.80 0.9968 65 72.5 77.5 72.5     72.268  
Pernille B Bramsen 1990(S) D Bænk 71.52 0.9804 72.5 77.5 80 80     78.432  
Junior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft     3. runde  

Thisted VF 1
                     
288.683
 
Julie M Nielsen 1997(J) D Squat 63.34 1.0696 100 105 110 105     112.308  
Mathilde M Pedersen 1998(J) D Bænk 70.62 0.9888 52.5 57.5 60 60     59.328  
Alberte LN Landbo 1995(J) D Dødløft 67.76 1.0178 95 105 115 115     117.047  


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt