1. runde af Divisionsturneringen, Øst+Vest 2022

Københavns SK, 19.02.2022 & VK Kono, 19.02.2022. 34 hold tilmeldt i alt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Københavns SK, hold 1

95.72
3691Amalie Larsson1992(S)DamerSquat38.64257.5VM
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerBænkpres25.022203. runde af Divisionsturneringen, Øst
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerDødløft32.06277.5EM

Tårnby SK, hold 2

85.06
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerSquat32.11145VM
1227Morten Rasmussen1978(M1)HerrerBænkpres22.23177.5DM Styrkeløft
219Kim D Hansen1971(M2)HerrerDødløft30.72282.5TSK Cup, Udstyr

Tårnby SK, hold 1

59.79
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerSquat0.000TSK Cup, Udstyr
3821Julie A Hansen1991(S)DamerBænkpres23.681402. runde af Divisionsturneringen, Øst
2487Mickel Dahl Flensborg1996(S)HerrerDødløft36.113203. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 2

58.39
3523Amalie S Nielsen1994(S)DamerSquat33.60232.5VM
4348Martine I Jørgensen1997(S)DamerBænkpres0--
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft24.79225DM Styrkeløft

Københavns SK, hold 4

28.52
4389Oliver Raahauge1998(S)HerrerSquat0--
1231Peter Hansen1962(M3)HerrerBænkpres14.88117.5TSK Cup, Udstyr
92Per Berndorff1960(M3)HerrerDødløft13.64125DM Styrkeløft

Tårnby SK, hold 4

25.02
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerSquat25.02250SM Styrkeløft

Tårnby SK, hold 3

14.92
4258Nina Lieb1981(M1)DamerSquat0--
4321Jan Dam-Nielsen1981(M1)HerrerBænkpres14.92170TSK Cup, Udstyr
1009Claus Jørgensen1964(M2)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 3

12.34
4246David M Nielsen1997(S)HerrerSquat0--
4158Anna K Haar1993(S)DamerBænkpres12.3477.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
4350Niels U Mathiessen1992(S)HerrerDødløft0--

Horsens SK, hold 1

0
4375Magnus W Sørensen1995(S)HerrerSquat0--
4370Thea Mariager1995(S)DamerBænkpres0--
4216Tobias Sørensen2004(SJ)HerrerDødløft0--

AK Nordland, hold 1

0
4307Line Kinnerup1996(S)DamerSquat0--
2154Thomas B Jensen1982(M1)HerrerBænkpres0--
4225Simone J Olesen2005(SJ)DamerDødløft0--

Senior klassisk

Københavns SK, hold 1

87.42
3566Elias L Madsen1996(S)HerrerSquat32.50262.5TSK Cup, Klassisk
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerBænkpres21.611803. runde af Divisionsturneringen, Øst
4158Anna K Haar1993(S)DamerDødløft33.31175TSK Cup, Klassisk

AK Nordland, hold 1

86.63
4108Martin Dahm1978(M1)HerrerSquat25.45192.5DM Klassisk
2057Rune Glud1982(M1)HerrerBænkpres23.87200Finale, Divisionsturneringen
4254Benjamin B Macintyre2005(SJ)HerrerDødløft37.31280Finale, Divisionsturneringen

Københavns SK, hold 3

83.48
4348Martine I Jørgensen1997(S)DamerSquat24.22107.5TSK Cup, Klassisk
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerBænkpres23.70180TSK Cup, Klassisk
4285Josefine M Seegert1998(S)DamerDødløft35.56150TSK Cup, Klassisk

Tårnby SK, hold 1

61.47
3821Julie A Hansen1991(S)DamerSquat0--
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerBænkpres20.90167.5DM Klassisk
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerDødløft40.57144.5TSK Cup, Klassisk

Hydra SK, hold 1

60.06
4234Winnie Holdt1994(S)DamerSquat20.3790TSK Cup, Klassisk
4001Peter L Bæk1997(S)HerrerBænkpres15.93125TSK Cup, Klassisk
4301Yannick B Jørgensen2005(SJ)HerrerDødløft23.76200TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 2

59.36
4090Philip Munksgaard1989(S)HerrerSquat26.06187.5SM Klassisk Styrkeløft
2720Lazar Kuburovic1992(S)HerrerBænkpres0--
3972Gustav Heide-Jørgensen1998(S)HerrerDødløft33.30225DM Klassisk

Københavns SK, hold 4

56.83
4366Mathias J Fischer1993(S)HerrerSquat0--
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres19.401402. runde af Divisionsturneringen, Øst
4352Andreas Olsen1997(S)HerrerDødløft37.43300TSK Cup, Klassisk

Tårnby SK, hold 2

48.78
1227Morten Rasmussen1978(M1)HerrerSquat0--
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerBænkpres18.71155TSK Cup, Klassisk
3969Jonas Mølvig1998(S)HerrerDødløft30.07242.5TSK Cup, Klassisk

Videbæk SK, hold 1

48.31
3989Mathias K Rasmussen1989(S)HerrerSquat28.27202.52. runde af Divisionsturneringen, Vest
3930Jesper B Jensen1990(S)HerrerBænkpres20.04170JM Klassisk Styrkeløft
4372Rasmus SL Markussen2002(J)HerrerDødløft0--

VK Kono, hold 1

47.79
3234Channe Hviid1994(S)DamerSquat26.16117.5DM Klassisk
4025Jonas K Larsen1990(S)HerrerBænkpres21.63155DM Klassisk
4295Kevin Andersson1980(M1)HerrerDødløft0--

Aarhus SVK, hold 1

46.47
3694Lærke Vad1985(S)DamerBænkpres14.3467.5JM Klassisk Styrkeløft
3638Charlotte EM Kristensen1994(S)DamerDødløft32.13167.5DM Klassisk

Københavns SK, hold 5

39.09
4347Mathilde D Skovgaard1998(S)DamerSquat23.13115TSK Cup, Klassisk
4182Amanda Damtoft1998(S)DamerBænkpres15.9657.5TSK Cup, Klassisk
4388Camilla K Cullum1985(S)DamerDødløft0--

Aarhus AK, hold 1

35.69
4229Dan Jespersen1985(S)HerrerSquat15.18115TSK Cup, Klassisk
4313Martin F Madsen1998(S)HerrerBænkpres20.51147.5JM Klassisk Styrkeløft
4373Samuel F Søndergaard2000(J)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 6

35.01
1231Peter Hansen1962(M3)HerrerSquat18.56125DM Klassisk
3295Tim Nielsen1965(M2)HerrerBænkpres16.451353. runde af Divisionsturneringen, Øst
3367Oskar S Lund1998(S)HerrerDødløft0--

Vesterbronx, hold 1

28.66
3985David Jenkins1971(M2)HerrerDødløft28.66215TSK Cup, Klassisk

Target, hold 1

19.88
2893Herman M Hermansen1976(M1)HerrerSquat0--
4265Alexandur S Jacobsen1991(S)HerrerBænkpres19.88152.53. runde af Divisionsturneringen, Øst
4397Lucas Pintos2001(J)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 8

17.31
4396Mikkel Strandberg1997(S)HerrerBænkpres0--
92Per Berndorff1960(M3)HerrerDødløft17.311303. runde af Divisionsturneringen, Øst

AK Odin, hold 1

0
4217Gustav CS Holberg1996(S)HerrerSquat0--
1741Michael Broek1977(M1)HerrerBænkpres0--
2749Jesper M Commerou1996(S)HerrerDødløft0--

AK Odin, hold 2

0
2667Kim Nielsen1982(M1)HerrerSquat0--
1846John Smedemark1976(M1)HerrerBænkpres0--
121John Koedstrøm1960(M3)HerrerDødløft0--

Horsens SK, hold 1

0
2722Martin Tryk1992(S)HerrerSquat0--
4368Helle Skovsager1971(M2)DamerBænkpres0--
4371Tom Jensen1959(M3)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 7

0
4389Oliver Raahauge1998(S)HerrerBænkpres0--
4394Tim K Hammer1998(S)HerrerDødløft0--

Junior udstyr

Sportshøjskolen, hold 1

54.24
3640Lasse Justesen2000(J)HerrerSquat27.57275JM Styrkeløft
4317Jacob K Sørensen2000(J)HerrerBænkpres0--
3709Bertram Vorm2001(J)HerrerDødløft26.67230DM Styrkeløft

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

48.16
4072Joachim Madsen1999(J)HerrerSquat21.15170TSK Cup, Klassisk
3784Ruben N Donde2001(J)HerrerBænkpres17.14117.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
4205Victor S Kronbæk2002(J)HerrerDødløft9.8775DM Klassisk

AK Nordland, hold 2

0
4403Jacob L Braüner2005(SJ)HerrerSquat0--
4427Asger W Yde2003(J)HerrerBænkpres0--
4401Theodor N Friis2005(SJ)HerrerDødløft0--


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt