Nomineringer

Aask Open, Klassisk 2019

AaSK, Aalborg , 18-19 Maj 2019. 68 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
52
Lisette I Hansen 1989(S) Target - - -
57
Camilla V Havsteen 1994(S) Odense BBC - - -
63
Mia T Kastrup 1999(J) Horsens SK 1 285 DM Klassisk 2019
Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S - - -
Line G Bornhuus 1990(S) Hvidovre SF - - -
Katrine Steenhard 1985(S) Hvidovre SF - - -
72
Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 1 370 DM Klassisk 2019
Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 2 320 TSK Cup, Klassisk 2018
Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 3 240 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC - - -
Josephine Galsklint 1995(S) Sportshøjskolen - - -
Sheila Sørensen 1988(S) Hvidovre SF - - -
84
Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 1 317.5 DM Klassisk 2019
Marie LS Veigert 1995(S) Aarhus AK - - -
84+
Siw Busborg 1995(S) Odense BBC - - -
Maria S Rosenbeck 1988(S) Sportshøjskolen - - -

Herrer Senior
66
Rasmus Thøgersen 1984(S) Zielkes FK 1 450 JM Klassisk Styrkeløft 2018
74
Dat Nguyen 2002(SJ) Gudenådalens SK 1 372.5 (66) DM Klassisk 2019
Christian Bak 1991(S) Aarhus AK - - -
Max T Jeppesen 1996(J) ER Powerlifting - - -
83
Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 1 643.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Andreas Evald 1992(S) Odense BBC 2 615 TSK Cup, Klassisk 2018
Tobias Hangel 1992(S) Haderslev SK 3 602.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Martin Brix 1977(M1) Aalborg SK 4 555 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Benjamin F Andersen 2001(SJ) Thisted VF 5 495 DM Klassisk 2019
Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 6 485 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Jonas H Beck 1994(S) Aarhus SVK 7 467.5 TSK Cup, Klassisk 2018
Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 8 430 DM Klassisk 2019
Troels Mouritzen 1996(J) Aarhus SVK 9 420 AaSK Open, Klassisk 2018
Aske L Jernsen 1993(S) Aarhus SVK - - -
Aske L Jernsen 1993(S) Aarhus SVK - - -
Marcus Leth 1998(J) Sportshøjskolen - - -
Emil D Monberg 1998(J) Horsens SK - - -
Anders E Stilbo 1996(J) Hvidovre SF - - -
Michael Marcussen 1968(M2) Sportscenter - - -
Sebastian Jensen 1993(S) Zielkes FK - - -
Karsten Lyngbeck 1991(S) Odense BBC - - -
Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M - - -
Alexander H Madsen 1998(J) SDU Styrkeløft - - -
93
Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 1 550 DM Klassisk 2019
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) Thisted VF 2 525 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Niels C Dall 1994(S) Odense BBC 3 467.5 AaSK Open, Klassisk 2018
Jonas J Pedersen 1998(J) Sportscenter - - -
Rasmus Mogensen 1998(J) Videbæk SK - - -
Marcus B Strangholt 1990(S) Odense BBC - - -
Morten O Nielsen 1998(J) Horsens SK - - -
Jakob Engel 1999(J) Horsens SK - - -
Birk S Granberg 1993(S) Odense BBC - - -
Sebastian N Lassen 1991(S) Aarhus SVK - - -
Rene S Jakobsen 1989(S) Aarhus SVK - - -
105
Jesper Vogelius 2000(J) Rødby M 1 710 DM Klassisk 2019
Bo H Jensen 1986(S) Herkules 2 682.5 TSK Cup, Klassisk 2018
Mads P Jensen 1992(S) Hvidovre SF 3 607.5 TSK Cup, Klassisk 2018
Sebastian H Sørensen 1998(J) AK Jyden 4 557.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Martin Mygind 1991(S) Hvidovre SF 5 540 TSK Cup, Klassisk 2018
Kristian A Fisker 1995(S) Odense BBC 6 512.5 TSK Cup, Klassisk 2018
Egill A Valsson 1978(M1) Aarhus AK - - -
120
Stefan M Andersen 1987(S) Odense BBC 1 692.5 TSK Cup, Klassisk 2018
Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 2 680 TSK Cup, Klassisk 2018
Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK 3 662.5 (120+) JM Klassisk Styrkeløft 2018
Simon Buchwald 1989(S) AK Atlas 4 575 (120+) AaSK Open, Klassisk 2018
Emil B Eriksen 2001(SJ) Gudenådalens SK - - -
Tim Lassen 1984(S) Zielkes FK - - -
Ricko B Henne 1986(S) Haderslev SK - - -
120+
Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 1 710 DM Klassisk 2019
Nicolaj Jepsen 1998(J) Haderslev SK 2 470 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Henning G Thorsen 1959(M3) Videbæk SK - - -
Jesper B Jensen 1990(S) Videbæk SK - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt