Nomineringer

TSK Cup, Klassisk 2019

Tårnby, 15-17 Nov 2019. 86 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
57
Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S 1 257.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Stefanie Nielsen 1992(S) Sportshøjskolen 2 295 (63) JM Klassisk Styrkeløft 2019
63
Channe Hviid 1994(S) Københavns SK 1 330 TSK Cup, Klassisk 2018
Lærke Vad 1985(S) AK Nordland 2 300 DM Klassisk 2019
Katrine Steenhard 1985(S) Hvidovre SF 3 285 Aask Open, Klassisk 2019
Ulla N Hembo 1964(M2) HG Styrkeløft 4 282.5 DM Klassisk 2019
Line G Bornhuus 1990(S) Hvidovre SF 5 275 Aask Open, Klassisk 2019
Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF 6 267.5 (72) Aask Open, Klassisk 2019
Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK - - -
72
Anne Skaalum 1979(M1) HG Styrkeløft 1 370 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC 2 352.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 3 347.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Rikke K Christensen 1991(S) Hvidovre SF 4 255 TSK Cup, Klassisk 2018
Dorthe Madsen 1978(M1) Fyns SK 5 247.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Laura E Lillelund 1997(J) SDU Styrkeløft - - -
Kathja Sejer 1989(S) Pure PP - - -
84
Cecilie BE Rasmussen 1995(S) Roskilde AK 1 410 DM Klassisk 2019
Katrine Kristensen 1997(J) Fyns SK - - -
84+
Maria A Hansen 1994(S) Roskilde AK 1 350 SM Klassisk Styrkeløft 2019

Herrer Senior
66
Oliver H Skaalum 2004(SJ) HG Styrkeløft 1 352.5 (59) SM Klassisk Styrkeløft 2019
Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M 2 317.5 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK 3 537.5 (74) DM Klassisk 2019
74
Jakob K Brinkmann 1991(S) Odense BBC 1 545 DM Klassisk 2019
Christopher S Simonsen 1996(J) Hvidovre SF 2 492.5 DM Klassisk 2019
Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK 3 467.5 (66) TSK Cup, Klassisk 2018
Alexander H Madsen 1998(J) SDU Styrkeløft 4 415 (83) Aask Open, Klassisk 2019
Emil D Monberg 1998(J) Horsens SK 5 400 (83) Aask Open, Klassisk 2019
Jakob T Thiberg 2000(J) Ares - - -
83
Rasmus L Jørgensen 1994(S) Hvidovre SF 1 642.5 DM Klassisk 2019
Lasse Hansen 1994(S) Aarhus AK 2 642.5 DM Klassisk 2019
Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK 3 635 DM Klassisk 2019
Peter L Larsen 1990(S) Tårnby SK 4 592.5 TSK Cup, Klassisk 2018
Kasper Sørensen 1994(S) Københavns SK 5 570 DM Klassisk 2019
Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 6 510 TSK Cup, Klassisk 2018
Tobias H Jensen 1994(S) Københavns SK 7 465 TSK Cup, Klassisk 2018
Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 8 452.5 Aask Open, Klassisk 2019
Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 9 450 DM Klassisk 2019
Linus B Nikolajsen 2000(J) Ares 10 432.5 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Michael C Sibul 1990(S) Tårnby SK 11 567.5 (93) DM Klassisk 2019
Mathias Kloch 1995(S) VK Kono - - -
Sadiq SH Al-sharifi 1999(J) VK Kono - - -
Jonas K Larsen 1990(S) Fyns SK - - -
Nichlas T Sørensen 1991(S) Roskilde AK - - -
Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M - - -
Jannick J Egede 2000(J) VK Kono - - -
93
Daniel H Machado 1998(J) Target 1 665 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 2 647.5 DM Klassisk 2019
Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 3 627.5 DM Klassisk 2019
Vijith Arasaratnam 2000(J) AK Frem 4 585 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Philip K Nickel 2001(SJ) Ares 5 580 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Stefan Hannibal 1985(S) Københavns SK 6 560 (83) DM Klassisk 2019
Adam E Karsø 2000(J) Aarhus SVK 7 525 DM Klassisk 2019
Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK 8 474 DM Klassisk 2019
Emil Edsen-Johansen 1993(S) Hvidovre SF 9 415 TSK Cup, Klassisk 2018
Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF - - -
Daniel E Ussing 1995(S) Pure PP - - -
Asger V Jensen 1999(J) Roskilde AK - - -
Kasper Pørksen 1988(S) Rødby M - - -
Jonas Andersen 1999(J) Odense BBC - - -
Christopher T Nielsen 1988(S) Københavns SK - - -
Benjamin Alispahic 1996(J) VK Kono - - -
Danny Tran 1999(J) VK Kono - - -
105
Jesper Vogelius 2000(J) Rødby M 1 727.5 Aask Open, Klassisk 2019
Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK 2 717.5 DM Klassisk 2019
Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 3 700 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Kristoffer Iversen 1990(S) Aalborg SK 4 667.5 (93) DM Klassisk 2019
Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 5 662.5 DM Klassisk 2019
Elias L Madsen 1996(J) Københavns SK 6 630 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF 7 587.5 TSK Cup, Klassisk 2018
Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 8 557.5 (93) Aask Open, Klassisk 2019
Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK 9 512.5 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Christian S Duelund 1985(S) Københavns SK 10 485 TSK Cup, Klassisk 2018
Henrik Kamper 1967(M2) Rødby M 11 445 DM Klassisk 2019
Simon Buchwald 1989(S) AK Atlas 12 567.5 (120) Aask Open, Klassisk 2019
Philip Stehning 1974(M1) Rødby M - - -
Martin Faber 1982(S) AK Frem - - -
Rune R Knudsen 1999(J) Horsens SK - - -
Frederik F Tolberg 1998(J) SDU Styrkeløft - - -
Rasmus Dalgas 1986(S) Target - - -
Mathias JE Nissen 1997(J) VK Kono - - -
Eskild R Andersen 2001(SJ) AK Odin - - -
Magne J Pedersen 2002(SJ) AK Frem - - -
120
Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK 1 715 Aask Open, Klassisk 2019
Stefan Probst 1987(S) Pure PP - - -
Mikkel Lindgreen 1990(S) SDU Styrkeløft - - -
120+
Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 1 642.5 TSK Cup, Klassisk 2018


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt