Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

SM Klassisk Styrkeløft 2022

Næstved/Hvidovre, d. 20 Aug 2022


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points

Damer Senior
57 kg
1. Naja G Hansen 2007(SJ) Roskilde AK 90 95 97.5 97.5 50 55 57.5 55 115 120 125 125 277.5 67.26
69 kg
1. Emma M Badalyan 1993(S) Ares 165 175 182.5 175 82.5 87.5 90 90 155 165 175 175 440 95.23
2. Simone AL Hansen 1995(S) Roskilde AK 107.5 107.5 107.5 107.5 60 65 67.5 67.5 125 132.5 140 140 315 67.08
3. Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF 115 120 125 125 52.5 55 52.5 120 125 130 125 302.5 63.16
4. Shannon Bøgkjær 1997(S) Target 112.5 117.5 122.5 122.5 47.5 52.5 52.5 52.5 110 117.5 125 125 300 63.95
5. Caroline W Olsen 2007(SJ) Rødby M 65 65 75 75 55 60 65 60 90 100 107.5 107.5 242.5 51.21
76 kg
1. Frederikke G Bjerg 1998(S) Roskilde AK 105 107.5 112.5 112.5 60 62.5 65 62.5 140 150 162.5 150 325 64.67
2. Cilie LA Simonsen 1980(M1) AK Sydkysten 85 90 95 95 60 65 65 60 105 110 112.5 112.5 267.5 54.21
+84 kg
1. Kira H Jensen 1990(S) Københavns SK 115 125 130 115 52.5 57.5 65 65 110 125 135 135 315 54.04
2. Louise F Nielsen 1982(M1) HG Styrkeløft 80 85 92.5 92.5 50 52.5 55 52.5 105 115 120 120 265 50.00

Herrer Senior
59 kg
1. Nikolai G Hansen 2007(SJ) Target 107.5 107.5 115 107.5 60 65 67.5 65 120 130 137.5 130 302.5 52.74
66 kg
1. Victor Ø Kolvig 2005(SJ) Rødby M 85 100 110 110 87.5 92.5 97.5 97.5 120 130 130 337.5 52.97
74 kg
1. Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 165 175 185 185 110 117.5 122.5 122.5 185 207.5 217.5 217.5 525 77.41
2. Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M 155 170 175 175 100 110 115 110 205 215 225 215 500 74.13
3. Tomaz Radys 1985(S) Københavns SK 170 182.5 185 185 105 110 115 110 175 190 205 205 500 73.85
4. Victor Knudsen 1999(J) Københavns SK 167.5 170 170 170 110 115 120 120 185 195 202.5 202.5 492.5 73.40
5. Alexander Bondeé 2001(J) Rødby M 150 157.5 157.5 157.5 100 105 105 100 190 200 205 205 462.5 69.35
6. Mads Houmann 2005(SJ) Roskilde AK 152.5 162.5 167.5 162.5 87.5 92.5 100 92.5 155 165 172.5 172.5 427.5 63.60
83 kg
1. Nicolai B Kriegbaum 1996(S) Roskilde AK 210 222.5 235 222.5 140 150 155 155 240 250 255 255 632.5 88.73
2. Kasper Sørensen 1994(S) Københavns SK 200 210 215 210 150 155 155 150 240 250 250 250 610 85.44
3. Lucas O Rasmussen 1998(S) HG Styrkeløft 170 180 185 185 130 132.5 137.5 137.5 200 215 225 215 537.5 75.41
4. Saxo L Skibye 2007(SJ) Target 185 195 202.5 195 105 110 120 110 197.5 207.5 220 220 525 73.82
5. Frede F Jakobsen 2001(J) Københavns SK 150 160 170 170 100 105 110 105 200 215 230 230 505 70.19
6. Peter Sørensen 1992(S) Roskilde AK 152.5 162.5 172.5 172.5 110 117.5 125 117.5 170 182.5 195 195 485 67.94
7. Noel J Bøgh 2006(SJ) Target 105 115 125 115 95 100 102.5 100 155 165 175 175 390 55.76
8. Bjørn Nielsen 1959(M3) Roskilde AK 90 100 100 90 90 95 95 90 130 150 150 330 46.16
93 kg
1. Daniel H Machado 1998(S) Target 260 270 275 275 185 195 200 195 265 275 285 285 755 98.95
2. Benjamin Poulsen 1997(S) Norce 212.5 227.5 237.5 237.5 155 160 165 165 235 250 255 255 657.5 86.68
3. Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 225 232.5 235 235 147.5 152.5 152.5 240 250 260 260 647.5 85.44
4. Jeppe Miksa 2003(J) Ares 215 227.5 237.5 237.5 125 135 140 140 235 250 262.5 262.5 640 85.44
5. Kasper Pørksen 1988(S) ER Powerlifting 185 195 205 205 165 175 180 180 200 210 215 215 600 79.14
6. Benjamin Cardel 1994(S) Hvidovre SF 205 215 225 215 120 130 135 130 225 240 250 240 585 77.79
7. David M Nielsen 1997(S) Københavns SK 182.5 192.5 200 200 115 120 122.5 115 220 235 245 235 550 72.57
8. Anton Galsgaard 2003(J) Vordingborg SK 175 190 200 200 110 115 125 115 215 225 240 225 540 71.38
9. Kasper R Rasmussen 1996(S) Københavns SK 170 175 182.5 175 120 125 130 130 200 215 225 215 520 69.12
10. Morten J Kyvsgaard 1998(S) Albertslund SF 157.5 167.5 172.5 167.5 115 120 125 120 185 200 210 200 487.5 64.63
11. Tim K Hammer 1998(S) Københavns SK 150 165 180 180 87.5 95 100 100 180 200 215 200 480 64.73
12. Magnus H Winther 1999(J) Target 150 160 170 170 90 100 107.5 107.5 155 175 200 200 477.5 63.15
13. Jules B Colding 1966(M2) Hvidovre SF 142.5 147.5 152.5 152.5 115 120 122.5 122.5 167.5 172.5 180 180 455 60.95
105 kg
1. Regin SGA Stergakis 2002(J) Roskilde AK 260 270 280 280 165 172.5 177.5 172.5 305 325 345 325 777.5 96.42
2. Marc O Schlichting 1998(S) Roskilde AK 210 212.5 227.5 227.5 155 165 170 165 252.5 267.5 280 280 672.5 85.96
3. Lukas F Hansen 1996(S) Københavns SK 210 222.5 230 230 140 147.5 152.5 147.5 255 275 285 275 652.5 80.82
4. Janus Jespersen 2003(J) Ares 195 207.5 220 220 120 127.5 132.5 132.5 235 250 265 250 602.5 76.26
5. Svend Bradtberg 1962(M3) Ares 175 175 185 175 105 110 112.5 112.5 180 180 190 190 477.5 61.61
- Simon Jørgensen 1993(S) HG Styrkeløft 175 175 180 175 125 130 135 130 180 180 180
- Herman M Hermansen 1976(M1) Target 230 245 245
120 kg
1. Thomas Skov 1971(M2) Rødby M 180 200 220 220 165 170 175 175 220 240 252.5 252.5 647.5 75.56
2. Tobias W Jensen 1998(S) Ares 192.5 202.5 212.5 212.5 155 162.5 170 170 222.5 235 252.5 235 617.5 75.05
3. Finn Knudsen 1947(M4) ER Powerlifting 175 185 192.5 185 130 140 145 140 180 200 200 200 525 63.95
+120 kg
1. Martin Simonsen 1999(J) Rødby M 247.5 265 275 275 195 210 220 210 242.5 262.5 275 275 760 82.22
2. Jacob H Krebs 1995(S) Vordingborg SK 180 182.5 190 190 105 115 120 115 165 165 175 175 480 52.67


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt