Resultater

Aask Open, Klassisk 2022

Aalborg SK, d. 21-22 Maj 2022


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points

Damer Senior
57 kg
1. Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK 120 125 125 120 87.5 92.5 95 95 157.5 167.5 175 175 390 92.03
2. Camilla K Cullum 1985(S) Københavns SK 95 100 105 105 57.5 60 62.5 62.5 120 127.5 130 127.5 295 69.94
3. Kristina NM Nielsen 1996(S) Aalborg SK 85 92.5 97.5 97.5 52.5 57.5 60 57.5 115 125 132.5 132.5 287.5 68.49
63 kg
1. Christina Maron 1993(S) Haderslev SK 110 115 120 120 72.5 75 77.5 75 140 147.5 152.5 152.5 347.5 76.54
2. Martine I Jørgensen 1997(S) Københavns SK 112.5 120 125 125 75 80 80 75 120 132.5 142.5 142.5 342.5 77.69
3. Maisa ML Kock-petersen 2000(J) Københavns SK 110 117.5 122.5 117.5 45 50 52.5 50 115 127.5 142.5 142.5 310 69.67
4. Channe Hviid 1994(S) VK Kono 110 115 117.5 117.5 55 60 62.5 62.5 110 120 130 120 300 65.87
5. Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF 105 110 115 110 50 52.5 52.5 50 115 117.5 117.5 117.5 277.5 60.90
6. Helle Skovsager 1971(M2) Horsens SK 60 65 67.5 65 45 47.5 50 47.5 110 115 117.5 117.5 230 50.77
69 kg
1. Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK 132.5 140 145 140 70 75 80 75 142.5 150 157.5 157.5 372.5 77.55
2. Didde Hauch 1997(S) AK Nordland 110 115 120 120 80 82.5 82.5 80 140 147.5 152.5 152.5 352.5 73.85
3. Maria V Skotner 1996(S) Københavns SK 110 117.5 122.5 122.5 65 70 75 70 127.5 137.5 145 145 337.5 70.50
4. Line Kinnerup 1996(S) AK Nordland 100 112.5 115 112.5 55 60 65 60 120 122.5 130 130 302.5 63.81
5. Victoria E Lynggaard 2002(J) Sportshøjskolen 70 75 82.5 75 52.5 55 57.5 55 82.5 87.5 82.5 212.5 44.91
76 kg
1. Signe S Holm 1998(S) Aarhus SVK 120 130 135 135 75 80 85 85 125 140 152.5 152.5 372.5 75.48
2. Linda Thomsen 1990(S) Aarhus CF 125 130 135 135 65 67.5 70 70 155 162.5 167.5 167.5 372.5 73.86
3. Nora B Jensen 1982(M1) Horsens SK 110 120 125 125 60 65 67.5 65 130 140 145 140 330 65.20
4. Mathilde D Skovgaard 1998(S) Københavns SK 115 120 125 120 57.5 62.5 65 65 112.5 120 125 125 310 61.69
5. Kathja Sejer 1989(S) Pure PP 105 112.5 117.5 112.5 65 70 72.5 72.5 105 112.5 120 120 305 60.67
6. Cæcilie Skaletz 1997(S) Haderslev SK 90 97.5 97.5 90 42.5 45 47.5 47.5 100 107.5 115 115 252.5 50.58
7. Laura H Nielsen 2002(J) Sportshøjskolen 80 82.5 90 82.5 40 45 50 45 85 90 95 95 222.5 44.51
8. Ann Ø Monberg 1975(M1) Horsens SK 65 72.5 80 80 32.5 37.5 45 37.5 82.5 90 95 95 212.5 42.76
9. Victoria Østergaard 2007(SJ) Sportscenter 55 67.5 75 67.5 32.5 37.5 42.5 42.5 75 85 100 85 195 39.54
84 kg
1. Ulrikke H Andersen 1998(S) Sportshøjskolen 115 122.5 127.5 127.5 60 65 72.5 72.5 120 130 140 140 340 65.16
2. Pernille B Bramsen 1990(S) Pure PP 100 107.5 115 115 65 70 75 75 125 135 145 135 325 62.87
3. Mette K Bælum 1989(S) Sportshøjskolen 90 97.5 102.5 102.5 65 70 70 70 110 122.5 132.5 132.5 305 57.78
4. Maria D Nørgaard 1985(S) Horsens SK 100 105 110 110 52.5 57.5 60 57.5 115 122.5 127.5 127.5 295 57.05
+84 kg
1. Siw Busborg 1995(S) Odense BBC 127.5 135 142.5 135 62.5 67.5 72.5 67.5 130 135 140 140 342.5 61.74

Herrer Senior
59 kg
1. Danny C Huynh 1999(J) Aalborg SK 152.5 160 165 165 120 125 130 130 177.5 190 197.5 190 485 80.36
66 kg
1. Rasmus Thøgersen 1984(S) Zielkes FK 145 152.5 157.5 157.5 87.5 92.5 95 92.5 187.5 195 200 195 445 71.22
2. Asbjørn Tinning 2003(J) AK Nordland 140 152.5 157.5 157.5 107.5 115 120 120 150 160 165 165 442.5 69.62
3. Mikkel Skøttrup-jensen 2006(SJ) Aalborg SK 112.5 122.5 135 135 77.5 85 92.5 92.5 132.5 145 160 160 387.5 60.90
4. Jesper F Ravn 2004(SJ) Thisted VF 122.5 127.5 130 130 65 72.5 77.5 72.5 140 150 155 155 357.5 57.10
74 kg
1. Christopher S Simonsen 1996(S) Hvidovre SF 190 200 205 200 125 130 130 125 230 240 240 230 555 82.00
2. Brian H Holgersen 1988(S) Pure PP 165 172.5 175 172.5 105 110 112.5 110 205 212.5 222.5 222.5 505 74.61
3. Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M 165 172.5 177.5 172.5 105 110 112.5 112.5 200 210 215 210 495 73.77
4. Fillip S Oddersborg 2002(J) Sportshøjskolen 95 102.5 110 102.5 100 107.5 115 115 110 117.5 125 125 342.5 51.32
83 kg
1. Mikkel Nehlsen Sørensen 1998(S) Pure PP 250 265 270 270 185 190 192.5 192.5 270 285 292.5 285 747.5 104.69
2. Emil Ottosen 2001(J) Københavns SK 215 225 230 230 115 122.5 130 130 205 220 230 220 580 81.80
3. Jacob K Sørensen 2000(J) Sportshøjskolen 165 175 182.5 182.5 125 132.5 137.5 137.5 180 192.5 202.5 202.5 522.5 72.71
4. Anders E Stilbo 1996(S) Hvidovre SF 160 175 190 190 105 112.5 120 112.5 180 190 200 190 492.5 70.27
5. Jonas H Andersen 1998(S) Sportscenter 145 150 165 165 105 115 115 115 185 195 205 185 465 65.35
6. Tore Beier 2002(J) Haderslev SK 160 170 170 160 105 112.5 117.5 112.5 160 172.5 185 185 457.5 63.86
7. Christian H Mohr 2002(J) Pure PP 140 152.5 160 160 87.5 90 97.5 97.5 165 175 187.5 187.5 445 63.23
8. Otto Stoklund 2004(SJ) Sportscenter 130 140 150 150 100 102.5 112.5 100 150 170 185 185 435 61.87
9. Uzay D Dinc 1997(S) Hvidovre SF 140 150 160 160 117.5 122.5 127.5 122.5 75 77.5 75 357.5 49.62
93 kg
1. Marcus Kruhøffer 2000(J) AK Atlas 245 260 267.5 260 150 160 165 160 270 285 300 285 705 93.04
2. Thomas M Schaer 1990(S) Hvidovre SF 195 205 215 215 130 140 145 140 245 260 270 270 625 83.34
3. Peter Nielsen 1995(S) Aarhus AK 192.5 205 217.5 217.5 117.5 125 132.5 132.5 245 260 265 265 615 81.36
4. Frederik T Nielsen 1989(S) Odense BBC 190 200 210 210 132.5 140 145 140 240 250 257.5 257.5 607.5 81.21
5. Rune B Bildtoft 1992(S) Aarhus AK 205 215 225 225 125 132.5 137.5 132.5 225 237.5 250 250 607.5 80.26
6. Mike Fregerslev 1994(S) AK Nordland 192.5 200 205 205 125 130 132.5 132.5 217.5 227.5 235 235 572.5 76.17
7. Benjamin Cardel 1994(S) Hvidovre SF 200 210 220 210 120 125 130 125 220 230 240 230 565 76.23
8. Thor R Johansen 1995(S) AK Nordland 170 180 195 195 105 115 122.5 122.5 200 220 230 220 537.5 72.73
9. Martin B Bendix 1999(J) Sportshøjskolen 160 170 180 180 110 115 120 115 210 220 225 225 520 69.44
10. Jonas J Pedersen 1998(S) Sportscenter 160 170 177.5 177.5 100 107.5 110 110 200 212.5 220 220 507.5 67.82
11. Anders V Nielsen 1992(S) Sportshøjskolen 140 147.5 155 155 127.5 135 140 140 170 180 200 200 495 66.54
12. Emil Edsen-Johansen 1993(S) Hvidovre SF 155 155 160 160 105 110 112.5 110 200 210 220 210 480 62.84
13. Frederik B Larsen 1999(J) AK Thorø 140 140 150 150 115 122.5 130 130 160 175 190 190 470 62.38
14. Jens Møller 1966(M2) Sportscenter 140 150 160 160 117.5 125 130 130 160 170 180 180 470 62.38
15. Johannes Varming 2001(J) Haderslev SK 130 140 150 150 92.5 100 107.5 100 130 142.5 155 155 405 53.22
16. Dan Jespersen 1985(S) Aarhus AK 100 105 110 110 87.5 87.5 90 87.5 140 145 152.5 152.5 350 45.87
105 kg
1. Lasse Johansen 1994(S) Sportshøjskolen 245 255 265 265 160 165 170 165 290 300 300 730 90.70
2. Frederik S Faber 2000(J) Sportshøjskolen 210 220 230 230 140 147.5 155 155 270 285 295 295 680 85.14
3. Esben V Rasmussen 1997(S) Aarhus AK 215 225 235 235 142.5 150 155 155 257.5 272.5 290 290 680 85.10
4. Andre A Jæger 1989(S) Aarhus CF 240 255 260 260 145 155 160 155 250 262.5 272.5 262.5 677.5 85.67
5. Stig Bukli-eriksen 1990(S) Gudenådalens SK 185 195 205 205 155 165 175 175 240 240 262.5 262.5 642.5 79.82
6. Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF 220 230 235 235 142.5 147.5 150 147.5 240 252.5 260 260 642.5 79.33
7. Sebastian Feldskov 1991(S) Hvidovre SF 200 215 230 230 137.5 145 145 145 240 255 265 265 640 79.16
8. Sebastian Sabroe 1996(S) Aarhus AK 205 217.5 227.5 227.5 122.5 130 135 135 237.5 250 265 265 627.5 77.63
9. Emirhan Yilmaz 2000(J) Hvidovre SF 225 240 245 240 115 117.5 117.5 235 250 260 250 607.5 75.12
10. Michael Madsen 1998(S) Aalborg SK 210 220 225 225 137.5 145 150 145 220 227.5 235 235 605 76.25
11. Jonas VW Lundberg 1983(S) Aalborg SK 175 185 195 195 142.5 147.5 150 150 240 250 255 255 600 74.39
12. Mathias S Andersen 1997(S) VK Kono 200 210 215 215 125 130 135 130 235 245 250 250 595 74.43
13. Daniel B Nielsen 1995(S) Aarhus CF 190 200 210 210 135 140 147.5 140 220 230 237.5 237.5 587.5 73.83
14. Anton S Egholm 1996(S) Aalborg SK 185 192.5 197.5 197.5 135 142.5 150 150 225 232.5 237.5 237.5 585 74.03
15. Emil B Sørensen 1998(S) Sportshøjskolen 190 200 210 210 132.5 140 140 132.5 215 230 242.5 242.5 585 72.52
16. Mathias J Fischer 1993(S) Københavns SK 187.5 200 205 200 130 140 142.5 142.5 207.5 222.5 235 235 577.5 71.78
17. Kristian A Fisker 1995(S) Odense BBC 180 190 195 195 130 137.5 140 140 220 227.5 235 235 570 70.82
18. Rasmus P Ebbesen 1995(S) Pure PP 180 190 200 200 115 122.5 125 122.5 205 217.5 230 230 552.5 69.66
19. Viktor Biener 1998(S) Hvidovre SF 190 200 210 200 115 120 122.5 120 210 220 210 530 67.65
120 kg
1. Jesper Vogelius 2000(J) Ares 275 285 300 300 180 187.5 192.5 192.5 280 295 310 310 802.5 96.66
2. Mads Østergaard 1995(S) AK Thorø 220 225 230 225 157.5 162.5 165 162.5 230 240 250 240 627.5 77.03
3. Stefan Probst 1987(S) Pure PP 205 215 215 152.5 155 155 155 220 235 240 240 610 71.72
4. Jesper S Kjær 1987(S) Pure PP 210 210 230 230 120 130 130 130 220 235 250 235 595 70.72
+120 kg
1. Emil B Eriksen 2001(J) Gudenådalens SK 230 240 250 250 155 160 160 155 255 270 285 270 675 72.99


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt